Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté prohráli v posledním zápase s havlíčkobrodskými Rebely 1:2. V sobotu 18. 10. vyzvou hráči Slovanu celek Salith Šumperk. Souboj startuje v 17:00 v ústecké aréně. V uplynulém ročníku se Severočechům proti Šumperku příliš nedařilo. Ze šesti vzájemných klání zvítězili sportovci z krajského města pouze jedenkrát.

Šumperk pod lupou

Moravané mají po třinácti odehraných zápasech na kontě jedenadvacet bodů a náleží jim osmá příčka prvoligové tabulky. Od začátku letošního ročníku dokázali modrožlutí šestkrát vyhrát v základní hrací době. Jedenkrát zvítězili po samostatných nájezdech. Šumperští pětkrát podlehli soupeři po šedesáti minutách hry a jedenkrát prohráli v prodloužení. Oproti ostatním účastníkům mají odehráno o jeden zápas méně, protože duel v Kadani byl kvůli velké mlze na stadionu ve čtyřiadvacáté minutě rozhodčím ukončen. Náhradní termín byl stanoven na 17. listopad 2014.

• Asistent: Ing. Jaromír Jindřich

Nejúspěšnějším hráčem Šumperka je útočník Patrik Moskal, který nasbíral celkem dvacet bodů (5+15). Na druhém místě se umístil se čtrnácti body Aleš Staněk (3+11). Hned za ním s dvanácti body skončil Lukáš Žálčík (9+3). Tento hráč také vstřelil do sítě soupeřů nejvíce gólů (9). Nejlepším nahravačem je Patrik Moskal, který patnáctkrát úspěšně přihrál na gól. Na pozici brankářů zaujímá jedničku Vladislav Koutský, který odchytal dvanáct duelů. Jeho úspěšnost se pohybuje na hranici 90,65% a v utkání průměrně obdrží 2,99 branek. Jeho kolega Daniel Zelenka dostal příležitost ve třech zápasech. Jeho statistiky vykazují úspěšnost 90,24% a tento gólman průměrně inkasuje 3,87 gólů na zápas.

Vzájemné duely Ústí nad Labem a Šumperka

V ročníku 2013/2014 na sebe oba celky narazily čtyřikrát během základní části a dvakrát v play-outu. První duel sezóny vyhráli hráči Salithu, kteří dokázali na domácím ledě porazit Severočechy poměrem 4:2. Druhý zápas se hrál v Ústí nad Labem. Slovan vždy vedl o gól, ale Šumperští vždy dokázali srovnat. Duel dospěl do prodloužení. V tom byli úspěšnější hosté a na Moravu si odvezli dva body za vítězství v prodloužení 4:3.

Třetí klání skončilo stejným výsledkem jako předchozí, tedy 4:3 po prodloužení a body rovněž brali hokejisté z Moravy. Poslední utkání základní části se hrálo na ledě Zlatopramen Areny. Slovan si už v první třetině vytvořil čtyřbrankový náskok, ve druhé části přidal další dvě branky. Ve třetí části Ústečtí přidali další dva zásahy a vedli už 8:0. Modrožlutí ale pět minut před koncem přidali dva góly a utkání tak skončilo 8:2 ve prospěch Severočechů.

Poté na sebe oba kluby narazily v play-outu. Na rozdíl od předchozího klání byl zápas znovu velmi vyrovnaný a rozhodnout o vítězi musely až samostatné nájezdy. V těch se dařilo Salithu, který nakonec zvítězil 4:3. V posledním zápase sice první branku vstřelil ústecký Vávra, ale to bylo na dlouho dobu vše. Šumperští byli při chuti a do klece Petráska umístili čtyři góly. Tři minuty před koncem ještě korigoval Smetana, ale to bylo vše. Tři body za výhru 4:2 získali Moravané.

14. kolo z pohledu obou celků

• HC Rebel Havlíčkův Brod – HC Slovan Ústí nad Labem 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
    Branky a nahrávky: 34. Maliník (Kuchler, Kolář), 50. Rousek (Jaroměřský) – 46. Budínský (Roubík).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek – M. Vágner, K. Černý, Smetana, Kolafa, Vl. Brož, Holomek – Přeučil, Roubík, Budínský – Pořický, J. Kloz, D. Tůma – Gengel, Baránek, Kuchynka – Markulinec, T. Vávra, Vykouk.
  • Salith Šumperk – HC Benátky nad Jizerou 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
    Branky a nahrávky: 29. Berger (Sedlák), 44. Vávra (Brunec), 46. Holík (Velecký), 56. Berger (Haas, Velecký) – 39. Havlín (Niko).
    Sestava Salith Šumperk: Koutský – Drtil, Holík, Slavík, Sedlák, Starý, Novotný, Gewiese – Velecký, Berger, Haas – Žálčík, Moskal, Staněk – Vávra, Plášek, Brunec – Vachutka, Vrdlovec .