Ú s t í n/L. - Stanovený cíl trenérů udělat v každé čtvrtině soutěže dvacet bodů se zatím plní. V dosavadních třinácti utkání vybojovali žlutomodří bojovníci přesně dvacet bodů se skórem 46:42. Před druhou částí soutěže nám patří šestá pozice, přičemž na první Kladno ztrácíme sedm bodů. Slovan se může pyšnit druhým nejlepším útokem soutěže, naopak defenziva je třetí nejhorší v celé WSM Lize.

Brankáři

Většinu zápasů v první čtvrtině odchytal Jakub Soukup. Nastoupil k desíti duelům, zbylé tři utkání odchytal Martin Volke. První jmenovaný vévodí statistikám v počtu zásahů, připsal si jich celkem 348. To však není vše! Jakubovi Soukupovi patří druhá pozice v počtu odchytaných minut, kterých nastřádal celkem 617, první Marek Laco z Havířova má pouze o 19 minut více.

Úspěšnost zákroků (pozice v celé soutěži):
10. Jakub Soukup - 92.06%
32. Martin Volke - 89.22%

Obránci

Kanadské bodování ústeckých obranců patří kapitánovi Martinu Vágnerovi (1+6), který se vešel do TOP10 v celé soutěži. Kapitána následuje jeho asistent Jaroslav Kasík, kterému patří 18. pozice (0+5). Dále se nachází na 36. místě Vladimír Brož (2+1).

Útočníci

Podle všech očekávaní měl patřit na přední příčky kanadského bodování WSM Ligy hrající legenda Jaroslav Roubík. Omyl! Kanonýr s 41 na dresu je od zápasu ve Frýdku-Místku zraněný, a tak ho na prvním místě v produktivitě vystřídal parťák z útoku Jan Kloz (9+7). Do první desítky kanadského bodování se vešel další člen první formace Daniel Vrdlovec (2+11). Dalšími borci, kteří se umístili do první třicítky jsou Zdeněk Doležal (5+4) a Marek Loskot (4+5). Na 38. místě se pohybuje Jaroslav Moučka (1+7).

Využití přesilových her

Ze začátku ligy nám patřila první příčka v procentuální využití přesilových her, ale po zranění Jaroslava Roubíka přišel menší útlum. Nyní patří Slovanu třetí pozice za prvním Motorem a druhým Prostějovem. V dosavadních 13 kolech jsme sehráli 67 přesilových her z čehož jsme využili 13 přesilových her (19.40% - 3. místo).

Oslabení

V ubránění přesilových her soupeře, tedy oslabení, nám patří páté místo s úspěšností 87.04%. Před námi jsou: Kladno, Prostějov, Litoměřice a Frýdek-Místek. V počtu trestných minut jsme na devátém místě (159 TM). Méně trestných minut mají: Most, Č. Budějovice, Třebíč, Slavia Praha a Frýdek-Místek.

Návštěvnost

Kdyby se hrálo na průměrnou návštěvnost domácích zápasů, tak bychom se zařadili do skupiny o udržení. V celé soutěži nám patří 11. místo s průměrnou návštěvností 816 diváků na zápas. Hůře na tom jsou už jenom: Kadaň (441), Most (371) a Benátky nad Jizerou (333). První pozice patří Motoru (5 279), následují pozice patří Přerovu (2 100), Kladnu (2 049) a Prostějovu (1 863).