Ústí nad Labem - Bez bodů se vrátili ústečtí hokejisté z dvouzápasového tripu, hráli na ledě Frýdku-Místku a Vsetína. Nyní na Slovan čeká Benátky nad Jizerou, které se pokusí obrat o body. Úvodní buly zápasu bude vhozeno netradičně v pátek v 17 hodin.

Tváří v tvář: HC Slovan - HC Benátky nad Jizerou

Benátky nad Jizerou

Hokejisté Benátek jsou momentálně na třinácté pozici v tabulce, po odehraných 19 zápasech mají na svém kontě 18 bodů. Z posledních pěti utkání tento celek prohrál hned čtyři. Nestačil na Prostějov 1:5, Kadaň 1:3, Kladno 1:5 a Havířov 2:4. Ovšem pozor, Benátky dokázaly porazit České Budějovice 2:1. Jihočechy poslal do vedení Beránek, ve třetí třetině Žůrek vyrovnal a z trestného střílení rozhodl o výhře Benátek Zachar. Velkým problémem Benátek nad Jizerou je útočná hra, přesněji dávání gólů. Vstřelily jich jen 46, což je po Kadani (42) druhé nejnižší číslo v Chance Lize. Proti Ústí dostaly méně branek – 72, Slovan inkasoval celkem 81 gólů. V úspěšnosti přesilových her jsou týmy Ústí a Benátek na přibližně stejné úrovni. Hokejisté z města nad Jizerou jsou druhým nejvylučovanějším týmem v lize, mají 330 trestných minut.

Vzájemné zápasy

V novodobé historii odehrál Slovan s Benátkami 42 vzájemných utkání a bilance hovoří jasně pro Ústí – 24 výher, 10 výher v prodloužení či nájezdech, 2 prohry v prodloužení či nájezdech a 6 porážek. Skóre ze vzájemných zápasů je 155:90. Zatím poslední vzájemný zápas se hrál 22. září v Benátkách a Slovan vyhrál 7:2. Martin Tůma poprvé nastoupil v první formaci a získal čtyři body (2+2), Dominik Groh pochytal 29 střel soupeře, Slovan využil tři přesilovky a jednou se trefil při vlastním oslabení.

Sestava Benátek z minulého kola:

Schwarz (Žajdlík) – Maier, Kunst, Žůrek, Husa, Jan Bednář, Aubrecht – Šír, J. Vlach, M. Zachar – Psota, J. Mikyska, Bittner – Rychlovský, Chrtek, D. Špaček – Průžek, Braid, Žemba.

Poslední utkání Benátek:
Benátky nad Jizerou – AZ Havířov 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 44. Žůrek (Mikyska), 46. Zachar (TS) - 14. Beránek.Rozhodčí: Barek, Zubzanda - Hejl, Podrazil.

Sestava Ústí z minulého kola:

J. Dlouhý – M. Jandus, Hes, Weinhold, Jeřábek, M. Zdvořáček, Mert – P. Kousal, Vrdlovec, Melka – Severa, L. Volf, T. Jandus – Tůma, Davídek, Chrpa – Planý, Kropáček, Krliš.

Poslední utkání Ústí:
VHK Vsetín - HC Slovan Ústí 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 22. Rob (Jonák, Pechanec), 29. Pechanec, 43. Pitule (Kuronen, Teper), 43. Rob (Pechanec, Teper) – 6. Krliš (Davídek), 25. Severa (L. Volf, M. Zdvořáček).

• Ú s t í n/L. - Do Ústí nad Labem zavítal soupeř ze Slaného. První zápas vyhrálo Slaný vysoko 11:1. Domácím se však povedlo vytvořit tří brankový náskok, ale hosté jej v závěru během krátké chvíle smazali a v prodloužení vstřelili vítěznou branku. Deváťáci Slovanu tak berou z utkání pouze bod. Poslední zápas nadstavby čeká naše deváťáky v neděli proti Litoměřicím, kdy půjde o přímý souboj o druhé místo, které by nám zajistilo účast v závěrečném play-off o účast v extralize.

• Dorostenecký Try-out

20. 3. 2024

Ústí nad Labem - Ve středu 27.3. na zimním stadionu v Ústí nad Labem se koná Try-out do kategorie dorostu pro sezónu 2024/2025. Dorost bude již třetím rokem účastníkem 2.nejvyšší soutěže. Try-out se týká hráčů ročníku 2008 a 2009.