Ú s t í n/L. - V rámci 36. kola se utká na domácím ledě Slovan s Českými Budějovicemi. Ústí má v probíhající sezóně s Motorem bilanci 1:1, a tak uvidíme, kdo získá svoji druhou výhru. Utkání se odehraje ve čtvrtek 4. ledna od 18:00 hod. na ledě Zimního stadionu v Ústí nad Labem.

2

České Budějovice se řadí mezi favority WSM Ligy, čemuž odpovídá i jejich postavení v tabulce. Aktuálně se nacházejí na první příčce. Dva body za nimi jsou však dva týmy a celky Karlových Varů i Kladna, se už v této sezóně také chvíli ohřály na prvním místě. V minulém utkání proti Třebíči zaznamenaly Budějovice jednadvacátou výhru v této sezóně.

ČEZ Motor České Budějovice

• Rok založení: 1928
  • Klubové barvy: červená, modrá, žlutá a bílá
  • Trenér:Marian Jelínek
  • Asistent trenéra:Zdeněk Kutlák

Vzájemná střetnutí

V letošní sezóně se celky utkaly již dvakrát a v obou případech vyhrál domácí tým. První z těchto dvou utkání se odehrálo v rámci desátého kola WSM Ligy na ledě Slovanu. První třetina byla bez gólů. Ve druhé a třetí části přidal Slovan po gólu, a slavil tak domácí výhru 2:0. Druhý zápas se odehrál na ledě Českých Budějovic. Po první třetině vedl Slovan 1:0, když ve čtrnácté minutě skóroval Smolka. Motor však v druhé třetině předvedl masakr, Slovanu nasázel hned šest gólů. Zaskočený Slovan na to nedokázal zareagovat, a tak Motor přidal ještě jeden gól ve třetí třetině a bral všechny tři body díky vysoké domácí výhře 7:1.

Statistické zajímavosti

HC Slovan Ústí nad Labem

Ústecký David Merta je momentálně hráčem s osmým nejvyšším počtem vstřelených branek (14) v celé WSM Lize. Na desátém místě je Antonín Melka (13).

Nejvytěžovanějším hráčem Slovanu je David Bernad (průměrně stráví na ledě 25:07 minut na zápas).

Nejvíce trestaným hráčem ústeckého celku je Patrik Husák s šedesáti odsezenými minutami na trestné lavici.

Nejlepším střelcem Českých Budějovic je Václav Nedorost, který má na kontě třináct vstřelených gólů.

Nejvytěžovanějším hráčem je obránce Zdeněk Kutlák (v průměru 23:21 minuty na zápas).

Nejvíce trestných minut odseděl za České Budějovice Patrik Marcel (44).

29. kolo z pohledu obou celků

• HC Slovan Ústí nad Labem – HC Slavia Praha 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)
    Branky a nahrávky: 9. Smolka (Roubík, Melka), 40. Vrdlovec (Husák, Severa) – 3. Z. Doležal (Endál, Kolařík), 33. L. Krejčík (Šafránek), 37. Barák (Kasík, Šafránek), 39. Nedvídek (Šmíd, Endál), 59. Račuk (J. Holý).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: J. Dlouhý (Volke) – Šenkeřík, Vl. Brož, M. Vágner, Husák, Hes, Bernad, M. Zdvořáček – Melka, Roubík, Smolka – D. Merta, Vrdlovec, Severa – Kuběna, L. Volf, T. Jandus – Navarra, Macek, Najman.
  • ČEZ Motor České Budějovice – SK Horácká Slavia Třebíč 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
    Branky a nahrávky: 9. M. Bárta (Doktor, Vráblík), 33. Rob (Heřman, Jonák) – 1. Kaláb (R. Erat, Dolníček).
    Sestava ČEZ Motor České Budějovice: Kváča – Kutlák, Kučný, Fillman, Pýcha, F. Novák, Vráblík, Kachyňa – L. Květoň, Galamboš, Nedorost – Dostálek, Vlček, Čermák – Heřman, Rob, Jonák – M. Bárta, Doktor.