Chance Liga: LHK Jestřábi Prostějov - HC Slovan Ústí nad Labem 2:1 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma
Slovan prověří vzestup formy Písku
29.10.2004 | Karel Greiner

Slovan prověří vzestup formy Písku

Ú s t í n/L. - Po sérii domácích zápasů čeká Ústecké Lvy přesně po třech týdnech znovu utkání na ledě soupeře. Bude jím probouzející se mužstvo IHC Písek, které po katastrofálním vstupu do sezóny dokázalo v posledních kolech zabrat a vybojovalo celkem osm bodů z posledních pěti zápasů. Utkání se hraje v sobotu 30.října na píseckém zimním stadiónu a začíná v 17:00 hod.

Písečtí letos zaznamenali vskutku tragický vstup do sezóny, když se jim v prvních dvanácti kolech podařilo pouze dvakrát vyhrát, a ve "výsadě" vzhlížet k ostatním prvoligistům z posledního místa v tabulce se střídali se stejně špatně hrající Třebíčí. Ve třináctém kole se však Písku podařilo v přestřelce udolat Pantery z Havířova v prodloužení 6:5 a od tohoto utkání jsou Písečtí nepřemožitelní. Podařilo se jim udolat Mladou Boleslav, brněnskou Kometu a bodovali také s Třebíčskými. Přes tyto poslední úspěchy se však stále krčí na třináctém, barážovém místě, i když pouze o skóre za dvanáctou Olomoucí.

Špatné postavení mužstva v tabulce nenechalo vedení týmu z města na Otavě v klidu, a postupně se podařilo v průběhu sezóny přivést několik posil. Z Českých Budějovic zamířili na sever útočníci Miroslav Hájek a Jiří Lála, z Mladé Boleslavi pak další forvard Lukáš Král a obránce Tomáš Vyskočil. První dva jmenovaní přišli na měsíční hostování, druzí dva se stali předmětem trejdu, ve kterém opačným směrem zamířili písečtí Kožnar s Tupým.

Samostatnou kapitolou je obsazování postu brankáře. V písecké svatyni se protočila již čtveřice gólmanů. Je to hlavně díky spolupráci s Karlovými Vary, protože právě z mužstva Energie byli na střídavý start v Písku již tři - současná karlovarská jednička Zdeněk Šmíd (4 zápasy), mladý Lukáš Mensátor (8 zápasů) a lotyšský reprezentant Edgars Masalskis (2 zápasy). Zbylá utkání odchytal písecký Roman Špiler.

Body zatím nejpilněji sbírá Jiří Jelen, podařilo se mu jich nashromáždit již jedenáct za tři góly a osm asistencí a v celkovém pořadí první ligy mu patří dvacátá třetí pozice. Nejlepší muškou zatím disponuje Tomáš Nouza, který dal sedm gólů a přidal tři asistence a pozadu nezůstává ani kapitán Martin Šimek se šesti góly a třemi asistencemi.

Bilance posledních vzájemných zápasů a postavení v tabulce jasně ukazuje, kde je potřeba hledat favorita tohoto utkání. V posledních devíti vzájemných zápasech se podařilo Píseckým uzmout Slovanu pouhé tři body za jedinou výhru. Bodový zápis Písku je již notně vousatý, protože se datuje až do ročníku 2001/2002, kdy se Píseckým podařilo vyhrát 4:3. Nicméně díky historii ještě nikdo nezvítězil a také vzhledem k vzestupu formy soupeře bude zajímavé sledovat, zda se Ústeckým Lvům podaří naplnit předzápasové prognózy.

Posledních pět výsledků Písku:
Sareza - Písek 4:2
Písek - Havířov 6:5p
M.Boleslav - Písek 3:4p
Písek - Kometa 4:2
Třebíč - Písek 1:1

Poslední vzájemné zápasy:
2001/2002
Slovan - Písek 6:2
Písek - Slovan 3:4
Písek - Slovan 4:3
Slovan - Písek 3:1
2002/2003
Slovan - Písek 3:1
Písek - Slovan 0:2
2003/2004
Písek - Slovan 2:3
Slovan - Písek 4:1
2004/2005
Slovan - Písek 6:1

Sestavy z posledního kola:
Písek:
Masalskis (Špiler) - Burkoň, Procházka, Neckář, Veselý, Malinský, Vyskočil (Svoboda, Peroutka) - Zika, Nouza, Jelen - Hájek, Šimek, Míka - Lála, Filipi, Král - Řehoř (Kašpar, Kořánek).
Ústí n/L:
Sáblík - Mazanec, Pavlas, Kudrna, Kočí, Drábek, Kasík, Vála, Kříž - Hodek, Lipina, Šaffer - Fink, Pazourek, Švík - Jankových, Sýkora, Kudrna - Přeučil, Buďa, Dragoun.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

S tempem zápasu jsem se seznamoval, říká brankář Oliver Šatný

Ú s t í n/L. - Hned několik poprvé zažil sedmnáctiletý brankář Oliver Šatný v zápase proti... Celý článek

Bojovný výkon na Jestřáby nestačil, body zůstávají v Prostějově

Prostějov - Špatnou sérii Slovanu na venkovních hřištích bohužel nepřetnul ani dnešní zápas v... Celý článek

PREVIEW: Další utkání sehraje Slovan proti Jestřábům z Prostějova

Ú s t í n/L. – V rámci třiadvacátého kola Chance ligy zajíždí ústecký celek na led Prostějova.... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv