Za deštivého a nepěkného dne sehráli hokejisté Ústeckých Lvů fotbalové utkání proti MSK Trmice. Mužstvo Trmic hraje I.A třídu a mělo také výhodu domácího hřiště. Hosté však přijeli s dobrou náladou a chutí do hry. Bohužel však Lvi utrpěli porážku 4:7.

Žlutomodří se s tímto týmem setkali už v loňském roce, kdy sehráli velmi vyrovnaný mač a prohráli jen rozdílem jedné branky – 3:4. Letos tomu ale bylo jinak.

V prvních minutách byli aktivnější hráči domácího celku. Hned od začátku se drželi na útočné polovině, ale Slovan se nenechal zastrašit a úporně bránil, takže se červenobílí ke střele téměř nedostali. Po několika minutách hry se do úniku dostal již známý fotbalista Daniel Boháč, který už si v minulé sezoně vyzkoušel, jaké to je mít místo bruslí kopačky – během loňského utkání dokonce vsítil několik branek. Boháčova střela šla sice přímo do brankáře, ale ještě se stihla odrazit k Vladislavu Koutskému. Ten si však neuměl s míčem poradit a brzy ho o něj oloupil protihráč. V sedmnácté minutě ovšem přišlo něco, co nikdo nečekal. Hosté šli do vedení. Po Koutského přihrávce se míč dostal k Davidu Ludvíkovi, jenž z vápna vystřelil balón do levého rohu trmické brány. O pět minut později se stav srovnal na 1:1.

Velkým překvapením utkání byl post brankáře hokejistů. Této role se totiž zhostil Vladimír Brož mladší. ,,Brožák mě vyštípal a taky jsem měl špatný kopačky,“ komentoval nezvyklou změnu Vladislav Koutský. ,,Nahrál jsem na gól, tím pádem jsem spokojený. Bohužel jsem se zranil a museli mě vystřídat,“svěřil se Koutský po přiběhnutí na střídačku s bolestivou grimasou ve tváři.

Necelých pět minut před koncem prvního poločasu inkasovali Lvi branku a do vedení tak šli Trmičtí. Ani Marek Trončinský ani Jaroslav Roubík nedokázali svými pokusy vyrovnat. Během poločasové pauzy hecoval hráče na střídačce právě Jaroslav Roubík. Tím se ukázal jako opravdový kapitán smečky šelem.

Druhý poločas se odehrával hlavně v režii domácích. Ti hokejisty moc nešetřili, neboť jim nasázeli ještě pět gólů. A mohlo jich být klidně více, ale většina střel mířila vedle brány. Hostům se podařilo snížit stav díky gólu Marka Trončinského, jenž nenápadně vystřelil míč na bránu a s hodně velkou porcí štěstí doputoval míč až do sítě. Asi dvacet minut před koncem se do hry dostal juniorský nováček Tomáš Vávra. Tomáš ukázal, že mu je i fotbal blízký a zazářil hned dvěma góly během necelých dvou minut.

Utkání tak skončilo stavem 7:4 pro Trmice. Ústečtí Lvi však předvedli velmi dobrý a především bojovný výkon. ,,Je vidět, že jsme dobře trénovaní a od 80.minuty jsme byli lepším týmem. Nepříznivý výsledek se ale projeví na zítřejším tréninku,“ sdělil své dojmy ze zápasu asistent trenéra Jiří Mička.

,,Kdyby nepršelo, tak vyhrajeme. Bohužel k tomu přispělo i to, že někteří hráči neměli kopačky, tudíž jim to klouzalo. Také náš brankář nechytil formu. Soupeř hrál dobře. Mám však radost, že jsem se trefil. Těší mě to o to víc, že hraju už za chlapy. Doufám, že mi to vydrží,“ doplnil dvougólový střelec Tomáš Vávra.