CHA Liga: HC RT TORAX Poruba 2011 - HC Slovan Ústí nad Labem 13. 11. 2019 od 17:30 | ELJ: HC Kobra Praha - HC Slovan Ústí nad Labem 15. 11. 2019 od 12:00 hod.
Slovan po reprezentační pauze nečeká nic lehkého
08.11.2018 | Filip Vlček (UNL)
Autor fotografie: Sporty Ústí

Slovan po reprezentační pauze nečeká nic lehkého

Ú s t í n/L. - Ačkoliv Slovan v posledním mistrovském utkání prolomil černou sérii 13 porážek v řadě nad Benátkami nad Jizerou, tak reprezentační přestávka přišla ústeckému týmu vhod. V reprezentační pauze, která bude dlouhá deset dní se Slovan může zaměřit na herní nedostatky, nebo doléčit zranění.

Do posledního zápasu před reprezentační přestávkou šlo do zápasu s Benátkami nad Jizerou (5:2) 17 hráčů včetně dvou brankářů a dva junioři, kteří do hry nakonec nezasáhli. Hned 7 hráčů se nacházelo na marodce (Vágner, Látal, Zukal, Jánský, Roubík, Melka a Merta). Ostatní si plnili své povinnosti ve svých kmenových klubech: Březák, Jícha (oba Litvínov), Pšenička (Sparta Praha), Kropáček (Sparta Praha - junioři), Kousal (Mladá Boleslav).

Nicméně po reprezentační přestávce čeká Slovan těžká prověrka. V pondělí zamíří na led ex-ligové Jihlavy, ve středu doma přivítá pražskou Slavii a poté vyjedou na Moravu do Meo arény, kde změří síly se Zubry.

Tabulka nevypadá na první pohled vůbec dobře. Po odehraných 21 kolech se nacházíme na posledním 15. místě s 12 body. Na předposlední Kadaň ztrácíme čtyři body, na pozice zaručující play-off propastných 21 bodů.

Kanadské bodování vede Antonín Melka (8+9) společně s Danielem Vrdlovcem (4+13), kteří shodě nasbírali 17 kanadských bodů. Na dostřel je za zkušenou dvojicí bojovník Lukáš Volf (6+10), který nasbíral pouze o jeden kanadský bod méně. Statistikám obrancům vládne Martin Vágner (2+6), který zblokoval suveréně nejvíce střel soupeře (36 bloků). Druhým v pořadí v počtu blokovaných střel je Matěj Hes (22 bloků). Domácímu kapitánovi Martinu Vágnerovi patří ještě jedna první pozice. Ze všech hráčů strávil průměrně největší čas na ledové ploše (22:36). Statistiku pravdy +/- ovládá obránce Martin Weinhold (+6).

Brankářské statistiky podle úspěšnosti zákroků ovládá nadějný Aleš Stezka (90.29 %), nejvíce času strávil mezi třemi tyčemi naopak Jan Dlouhý (636 minut). Všichni tři brankáři si připsali po jednom vítězství.

V přesilových hrách Slovanu patří desátá pozice, při početní výhodě jsme v letošní sezóně vstřelili 17 branek. Oslabení bude asi nejčastěji nacvičovaná situace během reprezentační přestávky. Žlutomodrým patří poslední příčka s úspěšností (71.28%). Při oslabení svěřenci Tomáše Mareše a Martina Štěpánka vstřelili dvě branky. V průměrné domácí návštěvnosti patří Slovanu i vzhled k výsledkové krizi přijatelné desáté místo. Průměr diváků na jedno domácí utkání čítá 1 209 diváků (průměrná návštěvnost z minulé sezóny 1 357 diváků).

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Po reprezentační pauze cestujeme do Ostravy

Ú s t í n/L. - Reprezentační pauza je minulostí a hned po ní se představí Slovan na ledě ostravské... Celý článek

3. třída: Chomutovu dali hráči Ústí 20 gólů

Ú s t í n/L. - Celkem dvacet branek dokázali hokejisté ústecké třetí třídy vstřelit Chomutovu,... Celý článek

3. třída: Výhra nad Drážďany

Ú s t í n/L. - Žáci ústecké třetí třídy dokázali v zápase proti Drážďanům vstřelit šestnáct branek,... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv