Sportovní aukce: Aukce dresů z přípravných utkání
Slovan nastoupí proti Trhačům
04.01.2019 | Jan Prošek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Slovan nastoupí proti Trhačům

Ústí nad Labem - Ústecké hokejisty čeká další zápas. V rámci 42. kola nastoupí na ledě Kadaně, pro kterou je to druhý zápas ve dvou dnech. Nejprve v pátek nastoupí proti Havířovu, a pak v sobotu proti Slovanu. Trhači jsou v tabulce poslední, Ústí čtrnácté s rozdílem tří bodů. Pro oba kluby to bude důležitý zápas.

Tváří v tvář - SK Kadaň vs. HC Slovan

SK Kadaň

V době psaní tohoto článku ještě nemá Kadaň odehraný páteční duel proti Havířovu. Trhači se aktuálně hodně trápí, posledních pět utkání prohráli a hned čtyřikrát velmi výrazně. Nestačili na Kladno 1:7, Prostějov 1:11, Přerov 2:8 a Slavii 2:7. Nejpřívětivější výsledek sehráli s Českými Budějovicemi, kterým podlehli 1:4.

Na poslední výhru čekají hokejisté Kadaně poměrně dlouho, naposledy si připsali body do tabulky začátkem prosince, desátého prosince na domácí půdě dokázali porazit Benátky nad Jizerou 4:3.

Co se týká týmových statistik, tak má Kadaň nejhorší skóre v celé lize. Vstřelila 77 branek a inkasovala 181. Odehrála 36 zápasů, v jedenácti z nich vstřelila první branku a v pěti případech dovedla zápas do vítězného konce.

Vzájemné zápasy

Od sezóny 2002-2003 tyto týmy sehrály celkem 66 zápasů a bilance je jednoznačně kladnější pro Ústí. 45 výher, 3 výhry v prodloužení, 2 prohry v prodloužení a 16 proher. Ovšem z posledních pěti vzájemných duelů se Kadaň radovala hned čtyřikrát, což byla historicky nejdelší série proher Slovanu s tímto soupeřem. Letos se odehrály dva zápasy. Ten první vyhrála Kadaň 2:1 (Tomáš Jandus) a ve druhém se radovalo Ústí 5:1 (Tůma 2, Volf, Melka, Mert).

Statistické zajímavosti

Lukáš Volf ze svých posledních čtyř zápasů získal čtyři kanadské body (0+4)…Jaroslav Roubík ze svých posledních čtyř zápasů získal 5 bodů (1+4)…Antonín Melka ze svých posledních čtyř zápasů získal 6 bodů (3+3)…Radek Jeřábek bodoval v posledních dvou zápasech (1+1)…

Poslední zápasy

SK Trhači Kadaň – Rytíři Kladno 1:7 (0:2, 0:3, 1:2)
Branky a nahrávky:59. Maršoun (Buchtela, Šulek) – 3. O. Bláha (Zich, Bernat), 16. Zikmund (Jelínek, Machač), 22. Zikmund (T. Kaut, Jelínek), 30. Kubík (Jelínek, Redlich), 39. Kubík (J. Strnad), 44. Kubík (J. Strnad), 47. Jelínek (J. Strnad).
Sestava Kadaně: Lukeš – Buchtela, Eliáš, Hajič, Klejna, Cestr, Šefl, Popela – M. Svoboda, Kůs, Šulek – Maršoun, Šťovíček, Chlouba – Homer, Rindoš, J. Svoboda – Bláha, Sommer, Kanický.

HC Slovan Ústí – Jestřábi Prostějov 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 19. Davídek (Weinhold), 27. Roubík (Jeřábek, L. Volf), 34. Melka (Roubík, Hes), 43. Melka (Roubík, Chrpa) – 4. Dvořáček (Starý, Račuk), 45. Dvořáček (L. Luňák, Kolář), 52. Žovinec (Račuk, Dvořáček).
Sestava Ústí: Stezka – Březák, Hes, Weinhold, Jeřábek, M. Zdvořáček, Mert – Jánský, Roubík (A), Melka (A) – L. Volf, Vrdlovec (C), D. Merta – Chrpa, T. Jandus, Krliš – Tůma, Davídek, Planý
 
 
Aktuálně na webu

Slovan Ústí nad Labem zná své soupeře v rámci přípravy

Ú s t í n/L. - Trenéři Slovanu Tomáš Mareš a Vladimír Evan rozložili přípravná utkání od druhé ligy... Celý článek

Ústecký Slovan bude spolupracovat s Jágrovým Kladnem

Ú s t í n/L. - Hokejové kluby Slovan Ústí nad Labem a Rytíři Kladno se dohodly na partnerství a... Celý článek

Budu se soustředit na výkony v Ústí, říká nováček Procházka

Ú s t í n/L. - Dalším hráčem, který bude hájit barvy Slovanu je Ondřej Procházka. Jednadvacetiletý... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv