Ú s t í n/L. - Hokejisté Slovanu v posledním domácím klání podlehli nedalekému Mostu 0:1. V sobotu 6. 12. čeká Severočechy další zápas. V něm poměří síly s týmem Benátek nad Jizerou. Utkání začíná již v 16:30 na benáteckém zimním stadionu. Ve vzájemných soubojích se vždy lépe dařilo Ústeckým. Ti nejprve zvítězili 2:1 a poté 4:1. Bude se žlutomodrým dařit i do třetice?

40
Josef Skořepa (6+9); Josef Mikyska (5+10) - oba 15 b.

• HC Benátky n/J - SK Kadaň 1:2

Svěřenci trenéra Pešána odehráli jedenatřicet zápasů. Středočeši v těchto utkáních získali celkem čtyřicet bodů. Stejný počet bodů mají i ústečtí hokejisté. Bílomodří devětkrát zvítězili v základní hrací době. Jedenkrát bodovali v prodloužení a pět výher zaznamenali po samostatných nájezdech. Celek od Jizery patnáctkrát prohrál po šedesáti minutách hry a jedenkrát padl po penaltách. Nejvyšší výhru si připsali modrobílí v duelu proti Jestřábům z Prostějova, který udolali vysoko 6:2. Naopak nejhorší výkon podali Benátečtí v klání proti Havířovu, kterému podlehli 0:5.

• Asistent: Vladimír Čermák, Antonín Nečas

Nejproduktivnějším hráči Benátek jsou Josef Skořepa(6+9) a Josef Mikyska (5+10), kteří získali patnáct bodů. Druhá příčka patří Danielu Špačkovi (5+4), jenž získal devět bodů. Třetí pozici okupuje trojice hráčů Petr Kolmann (3+5), Michal Plutnar (3+5) a Vít Jonák(2+6). Všichni tito hráči získali osm bodů. Nejlepším nahravačem je Josef Mikyska, který desetkrát přihrál na gól. Trenér Pešán má na pozici brankářů k dispozici tři gólmany. Nejvytíženějším z nich je Vítek Janeček, který odchytal čtrnáct duelů. Jeho statistiky vykazují úspěšnost 92,81% a průměrně obdrží 2,10 gólů. Jeho kolega Jan Lukáš hájil svatyni v jedenácti kláních. Jeho úspěšnost činí 94,20% a v jednom zápase dostane 1,89 branek. Marek Schwarz se do klece postavil šestkrát. Posledně jmenovaný vykazuje úspěšnost 88,83% a za svá záda pustí 3,73 gólů.

Vzájemná střetnutí Benátek a Slovanu v aktuální sezóně

Hokejisté od Jizery a Ústí nad Labem na sebe v letošní sezóně narazili dvakrát. První měření sil se konalo na ledě Středočechů. První třetina byla bezbranková. Skóre utkání otevřel v devětadvacáté minutě Havlas. Roubík ve třetí části vyrovnal. Sedm minut před závěrečnou sirénou přidal další zásah Budínský a žlutomodří tak zvítězili 2:1. A v podobném duchu se nesl i druhý vzájemný souboj hraný na ledě Ústecké Areny. První branka padla v jedenácté minutě z hole hostujícího Bittnera. V prostředním dějství Přeučil vyrovnal a stav byl 1:1. Třetí třetinu ovládli Severočeši, když se postupně prosadili Tůma, Merta a Roubík. Tři body za výhru 4:1 tak zůstali v krajském městě.

31. kolo z pohledu obou celků

• HC Benátky nad Jizerou – Piráti Chomutov 3:2 pp (2:0, 0:2, 0:0 – 1:0)
    Branky a nahrávky: 7. Miškovský (Ulrych, Pabiška), 9. Víšek (Hrníčko, Mikyska), 62. Kolmann (Víšek, Plodek) - 34. Dušek, 40. Šulák (Kaše, Rutta).
    Sestava HC Benátky nad Jizerou: Vaněček – Havlín, Plutnar, Kolmann, Pálek, Ulrych, Jandejsek, Pabiška – Špaček, Jonák, Miškovský – Víšek, Mikyska, Hrníčko – Vařecha, Skalický, Dlouhý – Bittner, Ordoš, Psota – Plodek.
  • HC Slovan Ústí nad Labem – HC Most 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
    Branky a nahrávky: 40. Havlíček (Petruška).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Volke - Kolafa, Holomek, Vl. Brož, M. Vágner, K. Černý, Pohl, Smetana - J. Kloz, Roubík, Rod - D. Tůma, D. Merta, Gengel - Pořický, M. Hanzl, T. Vávra - Martin Baránek.

• Ústí nad Labem - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad Labem. Velmi rádi uvítáme do kolektivu i nové tváře, které zatím nemají s hokejem zkušenosti. Tréninky jsou vedeny kvalifikovanými trenéry a trenérkami převážně formou her a soutěží. Našim cílem je naučit děti všestranné sportovní přípravě (obratnost, rychlost, koordinace a další pohybové dovednosti). Důležité je také pro nás, aby se děti při tréninku bavily a měli radost z pohybu. Na tréninky, které budou v měsíci květnu a červnu probíhat suchou formou, mohou přijít kluci i holky ročníku 2017 a mladší. S tréninky začínáme dne 2.5.2024. Trénovat budeme vždy ve středu od 17:30 do 18:30 hod na umělé ploše uvnitř zimním stadionu (místo ledu), druhý trénink bude vždy ve čtvrtek od 15:00 do 16:00 hod na umělé trávě naproti zimnímu stadionu. Sraz s trenéry bude vždy 15 minut před tréninkem na který potřebujete pouze sportovní oblečení, sportovní obuv a láhev s pitím. V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte telefonicky hlavního trenéra základny Václava Drahoráda na 725 550 601. Trenéři a trenérky se na všechny sportovce již těší.

• Necelý měsíc zbývá do začátku Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024. Hokejová horečka stupňuje, sportovní událost roku na českém území se blíží a vy, fanoušci u toho nesmíte chybět.