Ústí nad Labem - V rámci 35. kola I. hokejové ligy se Slovan střetne v Olomouci s domácím výběrem. Rozdíl mezi oběma celky je osm míst v tabulce a třicet tři bodů. Lvi, kteří jsou papírovým outsiderem, se rozhodně nevzdají bez boje. Úvodní buly utkání, které můžete sledovat v online přenosu, bude vhozeno v 17:00.

Olomouc ve druhé půlce soutěže

Ve druhé polovině I. hokejové ligy bylo odehráno zatím devět zápasů. Hokejistům Olomouce se daří, z možných dvaceti sedmi bodů vybojovali dvacet čtyři. Na domácím ledě nestačili na Havlíčkův Brod. Tento zápas prohráli 1:3. Střetnutí s Jihlavou se na Horáckém Zimním stadionu změnilo ve velký boj, který Kohouti v prodloužení prohráli. Olomouc po loňské výborné sezóně znovu prožívá povedený ročník. Nejvyšší výhru zaznamenal tento celek proti Kadani. Kohouti vyhráli 4:0. V posledním zápase, který odehrála Olomouc v Mostě, vyhrála 2:0. Ústí to nebude mít snadné.

Kádr Olomouce

V brance má odchytáno více Tomáš Vošvrda, ten odchytal devatenáct zápasů. O tři utkání méně má ve statistikách Tomáš Halász. Oba mají úspěšnost zákroků nad hranicí 94 procent. Jedná se o dva nejlepší brankáře aktuálního ročníku I. hokejové ligy. Domácí střelci se tak budou muset hodně snažit, aby se prosadili. Mezi obránci se ve statistice pravdy, plus minus body, pohybují na prvním místě dva hráči. Jan Jaroměřský a Jakub Bartoň. Nasbírali patnáct kladných bodů. Trio uzavírá Ctirad Ovčačík, který má ztrátu jen o jednu kladnou účast na ledě. Ovčačík už nepůsobí v dresu Olomouce, nýbrž obléká trikot Mladé Boleslavi. Ústecká obrana si bude muset dát pozor na Denise Kindla, který má na svém kontě jedenáct branek a devatenáct asistencí. Na druhém místě v produktivitě je s osmi góly a osmnácti asistencemi Radim Kucharczyk. Další v produktivitě je Jan Knotek (11+12).

Poslední vzájemné střetnutí

V rámci 22. kola se tito soupeři utkali ve Zlatopramen Areně na severu Čech. Hostům vyšel vstup do zápasu. V osmé minutě se prosadil Perk. Za nepříznivého stavu zlepšil Slovan hru, ale dlouhou dobu nemohl překonat výborného Halásze v brance Mory. Ústeckou střeleckou nemohoucnost přetrhl až Roubík, který ve dvacáté páté minutě vyrovnal na 1:1. Čtyři minuty před koncem prostředního dějství se hosté znovu dostali do vedení. Dlouhý neměl proti střele Cartelliho sebemenší šanci. Ve třetí třetině se Lvi snažili vyrovnat, ale nevedlo se jim to, a tak mají svému soupeři co vracet.

34. kolo z pohledu obou celků

• HC Slovan Ústečtí Lvi – BK Mladá Boleslav 3:6 (2:1, 0:5, 1:0)
    Branky a nahrávky: 4. Přeučil (Vávra, Holomek), 17. Vávra (Pavlík, Rod), 49. Daniel Boháč (Hanzl, Roubík) – 16. Němeček (Výborný), 24. Klimenta (Výborný, Toman), 25. Broš (Mikulík, Jindra), 30. Mikulík (Ovčačík, Klimenta), 37. Starý (Musil, Lenc), 37. Výborný (Pabiška, Nouza).
    Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi:Petrásek – Grin, Vobořil, F. Pavlík, Holomek, K. Černý, Smetana, Vl. Brož, Vaněk – D. Tůma, Roubík, Z. Sklenička – Vávra, P. Přeučil, Rod – Baránek, M. Hanzl, Daniel Boháč – Dostálek, Videlka, Pořický.
  • HC Most – HC Olomouc 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
    Branky a nahrávky: 35. Rác (Knotek), 49. Knotek (Kindl).
    Sestava HC Olomouc:Halász – Houdek, Ondrušek, Jaroměřský, Janáček, Bartoň, Staněk, Kadela – Pekr, Matuš, Řípa – Kucharczyk, Růžička, Selingr – Rác, Knotek, Kindl – Herman.

Autor TOP fotky: Miroslav Rosendorf