Ú s t í n/L. - Ústí se v prvním kole představilo v Mostě, kde ještě šest minut před koncem prohrávalo 1:3. Ale díky dvěma brankám a hlavně třem úspěšným nájezdům Davida Bernada si připsalo dva body za výhru 4:3 po samostatných nájezdech. V prvním domácím zápase sezóny přivítá na svém ledě dalšího soupeře ze severu Čech. Utkání proti Kadani začíná v pátek 9. 9. v 18:00 hod.

Kadaň pod lupou

Během letní přípravy nastoupila Kadaň k devíti přípravným zápasům, ve kterých brala pouze jednu výhru. Před svými fanoušky prohrála postupně s Mostem, Litoměřicemi a Benátkami. V odvetách na hřišti soupeře prohrála s Mostem, Litoměřicemi a navíc i s německým Bremerhavenem. Dvě utkání odehrála i s Ústím. Doma prohrála 1:6 a venku 1:2. Jediné vítězství zaznamenala v Litoměřicích, které porazila 3:0.

Kadaň začala nový ročník proti Frýdku-Místku a do zápasu vstoupila proti nováčkovi soutěže velmi dobře. V desáté minutě šla do vedení 2:0. O necelé dvě minuty později Frýdek-Místek premiérovým gólem snížil na rozdíl jednoho gólu. Druhá část přinesla po dvou brankách na obou stranách. V poslední třetině se Kadaň dostala na rozdíl už tří gólů. Frýdek necelé dvě minuty před koncem ještě snížil, ale tato branka pouze změnila výsledek na konečných 6:4.

• Asistent trenéra: Josef Dušek

V loňské sezóně se v základní části více dařilo Slovanu, který vyhrál tři ze čtyř zápasů. Ve vzájemných utkáních padlo velké množství gólů. Dohromady jich bylo sedmadvacet, což je v průměru necelých sedm branek na zápas. Ústí vyhrálo obě domácí utkání, nejprve se radovalo z výhry 6:3 a o šestadvacet kol později si připsalo vítězství 2:0. Na ledě Kadaně nejprve prohrálo 2:4, ale v předposledním kole základní části zvítězilo 6:4.

Oba týmy na sebe narazily také v předkole play-off WSM Ligy. Ústí nejprve vyhrálo na svém ledě 5:1, druhý den ale prohrálo 3:4 po prodloužení a do Kadaně odjíždělo za stavu 1:1. Obě venkovní utkání však Slovan zvládl výborně a díky dvěma výhrám postoupil do čtvrtfinále WSM Ligy. Kadaň na jejím hřišti porazil 2:1 a 4:3.

1. kolo z pohledu obou celků

• HC Most – HC Slovan Ústí nad Labem 3:4 po s. n. (1:0, 1:1, 1:2 – 0:0)
    Branky a nahrávky: 4. Stříbrný (Kubinčák, Divíšek), 36. Stříbrný, 45. Divíšek (Kokeš, Stříbrný) – 39. Gengel (Moučka, Dalecký), 54. Brož, 57. Dalecký (Gengel), rozhodující nájezd Bernad.
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup - Husák, Kasík, Vl. Brož, M. Vágner, Bernad, Přindiš, Hes - D. Vrdlovec, Roubík, J. Kloz - Z. Doležal, Poulíček, D. Merta - Dalecký, Gengel, Moučka - do 40. Markulinec, do 40. Komárek, do 40. Navarra.
  • SK Kadaň – HC Frýdek-Místek 6:4 (2:1, 2:2, 2:1)
    Branky a nahrávky: 6. R. Havel (R. Veselý, Berger), 10. Chrpa (Trefný, Kůs), 23. Vaněk (Osmík, D. Šimek), 40. R. Veselý (Tejnor, Szathmáry), 45. Kůs (Chrpa), 54. Kůs (Hejcman) – 12. Matyáš (Klimša, Kovařčík), 24. Kanko (Kania, Luka), 31. Franek (Klimša, Roupec), 59. Franek (T. Káňa, Kovařčík).
    Sestava SK Kadaň: Strmeň – R. Černý, Trefný, Szathmáry, Tejnor, J. Tomeček, D. Šimek, Havel – Chrpa, Hejcman, Kůs – Kohout, Osmík, Vaněk – R. Veselý, Berger, O. Beránek – Ringler, Wágner, Hlava.