Slovan čeká první domácí ostrý test, přijede Poruba
15.09.2020 | Jan Prošek
Autor fotografie: SportyUsti.cz

Slovan čeká první domácí ostrý test, přijede Poruba

Ústí nad Labem – Ústecké hokejisty čeká první domácí ligový zápas v nové sezóně. V rámci druhého kola nastoupí ve středu 16. září od 18 hodin proti HC RT TORAX Poruba. Oba kluby v prvním kole vyhrály, a tak po tomto utkání bude platit neporazitelnost jen jednoho z nich.

Hokejisté Poruby vstoupili do nového ročníku možná ještě lépe, než očekávali. V prvním kole doma hostili Benátky nad Jizerou a prosadit se dokázali už v první minutě. Po 37 vteřinách zápasu se z brejku prosadit Marek Sikora. V desáté minutě vyrovnal Kryštof Hrabík. Nerozhodný stav vydržel až do 46. minuty, kdy se prosadil Lukáš Endál. Do prázdné branky přidal pojistku výhry Petr Kanko. Poruba v prvním kole vyhrála nad Benátkami 3:1.

Poruba má na své soupisce jediného hráče, který má zkušenosti s ústeckým dresem. Šestatřicetiletý Petr Kanko hrál na severu Čech v sezóně 2010-2011. Za Slovan odehrál 24 zápasů, v nichž získal 10 kanadských bodů (3+7). Fanoušci si tohoto útočníka pamatují zejména díky bitce, která se strhla v domácím zápase proti Kadani. Ke Kankovi tvrdší styl hry patří, za 24 ústeckých zápasů dostal 65 trestných minut.

Vzájemné zápasy

V novodobé historii odehrály kluby osm vzájemných zápasů. Bilance z pohledu Slovanu je výrazně záporná, dvě výhry, pět porážek v základní hrací době a jedna v prodloužení. Posledních šest vzájemných zápasů Ústí prohrálo, získalo jeden bod. 23. ledna Slovan prohrál 3:4 v prodloužení. Ještě dvě minuty před koncem zápasu žlutomodří prohrávali 1:3. V 58. minutě Roman Chlouba proměnil trestné střílení a v poslední minutě poslal zápas do prodloužení Václav Krliš. V nastaveném čase vyhráli hosté, trefil se Tomáš Guman.

Šest vzájemných zápasů čeká Slovan na výhru proti Porubě. Naposledy tři body získalo Ústí ze zápasu proti tomuto soupeři 19. listopadu 2008. Tehdy Slovan vyhrál 7:0. Čisté konto tehdy udržel Martin Volke, který je dnes trenérem brankářů.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Aleš Furch zhodnotil venkovní trénink po delší pauze

Ú s t í n/L. - Ústecký celek nastoupil po desetidenní karanténě do tréninkového procesu. Bohužel si... Celý článek

V Ústí se mi líbí, máme tu výbornou partu, říká Štěpán Havránek

Ú s t í n/L. - Před sezónou 2019-2020 přišel do Ústí nad Labem obránce Štěpán Havránek. Mladý... Celý článek

Souhrn úvodu juniorské sezóny s pěticí rozhovorů

Ústí n/L. – Vládní opatření nařídily z důvodu rychle se šířící nákazy nemocí Covid-19 zastavení... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv