Chance Liga: LHK Jestřábi Prostějov vs. HC Slovan Ústí nad Labem 0:3 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Slovan čeká druhý přípravný zápas. Míří do nedalekých Litoměřic
03.08.2016 | Jan Prošek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Slovan čeká druhý přípravný zápas. Míří do nedalekých Litoměřic

Ústí nad Labem – Z plného tréninkového zápřahu se hokejisté Ústí nad Labem dostávají do zápasového tempa. V úterý v domácím prostředí modrožlutí dokázali přehrát Benátky nad Jizerou. Slovan dvakrát prohrával, i tak ale dokázal vyhrát, radoval se z výhry 4:3. Nyní čeká svěřence Tomáše Mareše a Miroslava Macha další zápas. Cestují do nedalekých Litoměřic. Se Stadionem se utkají ve čtvrtek 4. srpna od 18 hodin. Utkání můžete sledovat na onlajnech.

V sezóně 2015-2016 se HC Stadion Litoměřice dostal do předkola play-off. Soupeřem severočeského celku byl Havířov. AZ dokázal svého soka hladce porazit, vyhrál tři zápasy se skóre 11:2. Litoměřice tedy do čtvrtfinále nepostoupily. Po sezóně, kterou vedení klubu nehodnotilo pozitivně, přišly změny v sestavě i ve vedení.

Generálním manažerem Stadionu Litoměřice se stal Jan Fišera, který má mimo jiné zkušenosti s hokejem v Kanadě. V rozhovoru pro hokej.cz pravil, že viděl, jak v praxi funguje „Canadian Way,“ kterou se pokusí přenést do severočeských podmínek. Kromě příchodu nového generálního manažera prošel obměnou také hráčský kádr.

Na prvním tréninku, který se uskutečnil na ledě Kalich Areny, se objevilo nemalé množství hokejistů, kteří bojují o základní sestavu pro sezónu. Brankář František Veselý (Hradec Králové, juniorka), obránci Ondřej Šťáva (Moravské Budějovice), Martin Matějček (Vrchlabí), Dominik Müller (švédské nižší soutěže), Ondřej Kovářů (Žďár nad Sázavou), Ondřej Procházka (Sparta) a Jiří Uhlík (Břeclav). Po ledové ploše litoměřického stadionu se proháněl také zkušený obránce Peter Frühauf. V poslední době to neměl tento hráč snadné, dokázal porazit zákeřnou nemoc.

Kromě hokejové poněkud méně známých jmen mají Litoměřice na soupisce velmi zkušené hokejisty, jejichž dovednosti budou patřit k nepostradatelným. Po konci v Benátkách nad Jizerou posílil Stadion útočník Václav Pletka. Dalším hráčem, na kterém by mohli trenéři stavět, je gólman Filip Šindelář. Soupiska nyní vypadá takto.

Litoměřice mají na své soupisce několik hráčů, kteří hokej v Ústí nad Labem moc dobře znají. Jaromír Chmel či Dominik Málek v Ústí hráli za mládežnické kategorie. Obránce Ondřej Smetana nastupoval i za hlavní tým Slovanu. Naopak za Ústí nyní nastupuje Zdeněk Doležal, který pro změnu odehrál uplynuté tři sezóny právě v dresu Stadionu.

První přípravný zápas odehrály Litoměřice na ledě Mladé Boleslavi. Ve Škoenergo Aréně viděli diváci dvě třetiny hodně vyrovnaný hokej. Po čtyřiceti minutách vedl extraligový tým 2:1. V poslední části hry domácí zvýšili tempo hry i aktivitu a góly na sebe nenechaly dlouho čekat. Mladá Boleslav přidala čtyři góly a vyhrála poměrem 6:2. Utkání hodně ovlivnily přesilové hry, domácí proměnili hned tři.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Z9: Ústí zdolalo i Louny, Šafařovský vstřelil pět branek

Louny - Ústečtí hokejisté deváté třídy dokázali vyhrát i druhý zápas. V Lounech se radovali z... Celý článek

Z9: Ústí bez inkasované branky zdolalo Litoměřice

Ú s t í n/L. - Deváťáci dokázali v prvním zápase nové sezony vyhrát v derby nad Litoměřicemi 7:0.... Celý článek

Z7: Vysoká domácí prohra s HC Děčín

Ú s t í n/L. - Ve třetím kole narazil ústecký tým na soupeře z Děčína, o žádné vyrovnané bitvě... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv