HSM 2018: Podrobné informace k soustředění Akce sezóny: 2017/2018
Slovan čeká dlouhá cesta, zajíždí do Havířova
11.11.2008 | Vít Čepický

Slovan čeká dlouhá cesta, zajíždí do Havířova

Ú s t í n/L. - Cestu na led jedenáctého Havířova okusí ve středu 12. listopadu Lvi z Ústí. Po předlouhé cestě budou chtít navázat na dvě vítězství nad silnými soupeři z Chomutova a Vrchlabí, na druhou stranu bude Havířov toužit po odčinění proher s papírově slabšími Benátkami a Kadaní. Minulý zápas dopadl poměrně jednoznačně pro Ústí, zapracuje tentokrát únava z cesty, či favorité ze severu Čech potvrdí předpoklady? Utkání začne v 17:30 a bude tradičně zaznamenáváno podrobným online přenosem.

Statistiky

15-2-1-3 celková bilance 8-0-2-11
7-1-1-1 zápasy venku 3-0-0-8
8-1-0-2 zápasy doma 5-0-2-3
2. postavení v tabulce 11.
50 získané body 26
65:42 skóre 49:62
0 utkání bez vstřelené branky 2
1 utkání se shut-outem 3
5:1 (Havlíčkův Brod) nejvyšší výhra 6:4 (Poruba)
2:6 (Chomutov) nejvyšší prohra 6:8 (Chrudim)
Špirko; 20b (8+12) nejproduktivnější hráč Piecha; 13b (5+8)
Čaloun; 9 nejlepší střelec Zeliska; 6
Špirko; 12 nejvíce asistencí Piecha; 8
Sklenička; 63 nejtrestanější hráč Duba; 38
Orct – 96,72% úspěšnost brankáře Čech – 92,24%
Orct - 1 průměr inkas. branek Čech – 2,65
16 góly v přesilovkách 16
15,24% využití přesilovek 15,69%
1 góly v oslabení 4
10,77% střelecká úspěšnost 12,53%

Úvod

Velkou vzdálenost budou muset překonat Ústečtí, aby se dostali na led svého dalšího vyzyvatele. Celých 475 kilometrů, což jistě není pro hráče nejpříjemnější. Na druhou stranu by právě Ústí mělo být v tomto zápase jasným favoritem. Favoritem, který dokázal porazit dva silné celky za sebou, našlápnutý Chomutov a těsně Vrchlabí, při kterém tentokrát Krakonoš zřejmě nestál.
Momentálně jedenáctý Havířov má bezesporu zcela jiné cíle. Tím hlavním se zdá být postup do Play Off. Ve středu tabulky je ale pomyslné hejno kohoutů (nejen ti z Olomouce), kteří si navzájem nic nedarují. Dá se tak spekulovat o tom, že se Havířov bude zaměřovat spíše na soupeře jim bližší. Ale kolikrát již dokázal papírově slabší soupeř podusit favorita? Porazit Slovan by též pro Moravany znamenalo dodat si špetku sebevědomí, kterého nikdy není dost.

Aktuální forma Havířova

Nikterak závratnou formou Havířovští v současné době neoplývají. Na začátku soutěže sice chvíli i vedli tabulku, nyní však okupují příčku jedenáctou s bodovou ztrátou na desátou Olomouc. Po posledních zápasech asi očekávali místní příznivci lepší umístění, Havířov si ale s papírově slabšími soupeři neporadil. Doma padnul s Benátkami 2:3 po nájezdech a v Kadani (zatím poslední zápas) podlehl vysoko 5:1. Po celou sezonu pak Havířov převážně odehrává takové výsledky, které se od něj dají očekávat, žádné větší překvapení nezaznamenal. Snad jen domácí přestřelka s Chrudimí (6:8) zaujme.

Opory Havířova

Brankovou čáru stráží mladý Jakub Čech. Pro tohoto muže s třiatřicítkou na dresu nehovoří statistiky špatně. Ovšem dokáže si poradit se střelci Slovanu? Na severočeském ledě inkasoval čtyřikrát.
Prostor před ním budou čistit mimo jiné osmibodový Filip Štefanka (3+5, +1) či v Ústí dobře známý Jakub Evan, ten posbíral slušných šest bodů (3+3, -4). Špatně si nevede ani finský obránce Mikko Huhto (4b.), který dorazil do Havířova z Lotyšska. Jak jeho jméno asi skandují havířovští fanoušci?
Útokem se pak prohání Martin Piecha (14b, ovšem -8), Petr Vala (11b, 4+7) nebo Lukáš Zeliska (10b, 6+4). Zajímavé bude sledovat počínání Petra Přeučila, který do Havířova přišel hostovat právě ze Slovanu. Zatím si připsal čtyři body za jednu přesnou trefu a tři asistence.

Vzájemné zápasy

2008/2009
Ústí – Havířov 4:1 report, preview

Sestavy z posledních zápasů

HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct - Bolf, Tůma, Klobouček, Zeman, Němeček, Pojkar, Novotný – Čaloun, Dragoun, Sklenička – Janků, Pazourek, Kloz – Prorok, Novák, Heřman – Šaffer.

Havířov: Čech (od 51. Šafránek) - Lojek, Štefanka, Evan, Rangl, Huhto, Novák, Hegegy, Lašek, Seman, Vala, Velecký, Duba, Piecha, Sikora, Hampl, Zeliska, Přeučil, Klimša, Najdek, R. Haas

 
 
Aktuálně na webu

Chci na ledě trávit co nejvíce času, říká Roman Navarra

Roman Navarra se poctivě připravuje na nadcházející sezónu, chce být platným členem týmu a navýšit... Celý článek

Slovan zahájí sezónu doma s Třebíčí

Jako v minulé sezóně do play-off první ligy postoupí prvních osm týmů, což znamená, že ani v... Celý článek

V předzávodním období odehraje Slovan dvě přípravná utkání v Rakousku

Ú s t í n/L. - Předzávodní období zahájí Slovan na ledě 22.7. V tomto období odehraje Slovan deset... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv