Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Frýdek-Místek 4:2
Slovan bude mít v Prostějově šanci napravit si reputaci s Jestřáby
20.11.2006 | Jan Horák

Slovan bude mít v Prostějově šanci napravit si reputaci s Jestřáby

Ú s t í n/L. - V prvním vzájemném utkání se před zraky diváků Lví arény radoval nečekaně Prostějov, který tak domácí Lvy nepříjemně zaskočil. Jestřábi se však mimo tohoto cennného skalpu nemají příliš čím chlubit, prozatím mají pouhé čtyři body k dobru na poslední Olomouc. Slovan se naopak stále rve o samotné čelo ligy, na které mu schází tři body. Navíc bude chtít na Hané jistě oplatit Prostějovu porážku z prvního střetnutí. Ve středu 22. listopadu od 18:00 hod. bude tedy k vidění zajímavý duel.

Porovnání týmů

5-2-3-11 celková bilance 15-3-0-5
2-0-1-7 zápasy venku 6-2-0-3
3-2-2-4 zápasy doma 9-1-0-2
12. postavení v tabulce 3.
22 získané body 51
57:72 skóre 82:46
0 utkání bez vstřelené branky 1
0 utkání se shut-outem 5
5:2 (Kadaň) nejvyšší výhra 8:1 (Olomouc)
2:6 (Mladá Boleslav) nejvyšší prohra 3:6 (Kadaň)
L. Říha; 30b (18+12) nejproduktivnější hráč J. Grof; 23b (9+14)
L. Říha; 18 nejlepší střelec M. Antoš; 11
L. Říha; 12 nejvíce asistencí J. Grof; 14
Z. Pavelek; 58 nejtrestanější hráč J. Klobouček; 68
M. Vojtek - 93,51% úspěšnost brankáře J. Zikmund - 94,72%
M. Vojtek - 2,76 průměr inkas. branek J. Zikmund - 1,48
26 góly v přesilovkách 35
14,29% využití přesilovek 21,6%
3 góly v oslabení 3
9,58% střelecká úspěšnost 10,8%

Dosavadní průběh sezony

Na úvod sezóny se připsal Prostějov domácí výhru nad Berounem (3:2). V dalších šesti mačích však přepustili Jestřábům jejich soupeři pouhý bod a to v Havířově, kde si museli Panteři dojít pro vítězství nad Jestřáby až v prodloužení. Na zbylou pětici mančaftů si Prostějov nepřišel a paradoxně nejvíce si Jestřábi “zkusili” doma, a to s Kometou (3:6) potažmo s Mladou Boleslaví (4:6).
V dalším zápasovém cyklu, který čítal pět položek, se Jestřábi obdivuhodně zmátořili a sklidili 11 bodů. S největší lehkostí si Prostějov připsal plný bodový zisk na své půdě proti Olomouci (3:1) a o pár dní později taktéž za podpory svých fandů proti Kadani (5:2). Jediným klopýtnutím v tomto “tažení” za body byla porážka 1:5 v Ostravě.
Takřka zrcadlově obrácenou bilanci pak přinesly další čtyři kola, kdy se Jestřábi těšili z výhry pouze jednou, konkrétně u nováčka z Havlíčkova Brodu (4:2). Zbývajících devět bodů rozdělil Prostějov mezi Hradec Králové (2:3), Beroun (1:2) a Havířov (1:4).
V posledních pěti duelech Prostějova se muselo třikrát o konečném výsledku rozhodovat v samostatných nájezdech. Penaltová show se pokaždé konala v jestřábím hnízdě a ve dvou případech prokázali větší šikovnost hosté - Chomutov (1:2sn) a Třebíč (3:4sn). Naposledy se proti Ostravě dokázali prostějovští střelci “vytáhnout”, a dva body za výhru 6:5 tak zůstaly doma. Tuto trojici penaltových představení doplňují dvě čistokrevné porážky, Prostějovu se tentokrát na výjezdu připomněla Kometa (2:3) s Mladou Boleslaví (2:6).

Změny v kádru

Vzhledem k neuspokojivým výsledkům Prostějova se management Jestřábů nebál několikrát sáhnout do sestavy. Obránce Martin Podešva se pokusí během příštích tří týdnů najít lepší formu v druholigovém Přerově, kam odešel take forvard Martin Janeček. Ten se však v Přerově zdrží do konce sezóny.
Zajímavý trejd pak proběhl na trase Prostějov - Mladá Boleslav. Klíčová osobnost Jestřábů kapitán Martin Piecha se bude do konce letošního ročníku bít za Mladou Boleslav. Jeho odchod se v Prostějově pokusí vyvážit z města automobilů příchozí útočník Roman Hlouch společně s defenzivním Davidem Všetečkou.

Opory týmu

Nejspolehlivější figurou mezi prostějovskými tyčemi je Martin Vojtek (2,76 a 93,51%). Tomu však přibyl z Třince sok těžkého kalibru, prostějovské vedení totiž přivedlo do brankoviště Jestřábů Radovana Biegla. Jeho první start se očekává právě v utkání se Lvy.
V prostějovské obraně ční svými výkony nejvýše Tomáš Sedlák (2+8, 0). Sekundovat se mu snaží dlouholetým působením v Českých Budějovicích extraligou protřelý Josef Jindra (3+1, -3).
V útoku Jestřábů plní jasnou režisérskou úlohu Lukáš Říha (18+12), o němž se v poslední době spekulovalo v souvislosti s možným angažmá ve Vsetíně. Říha však prozatím zůstává věrný jestřábímu dresu. Dvojí roli ranaře a zároveň účelné ofenzivní zbraně zastává nejtrestanější hráč Prostějovských Zdeněk Pavelek (9+8).

Vzájemné zápasy

2006-2007
Ústí - Prostějov 2:3 report, preview


Předpokládané sestavy

Prostějov: Biegl - Pukalovič, Flašar, Sedlák, Všetečka, Poživil, Doseděl - Duba, Škoda, Bartošek - Pavelek, Říha, Hlouch - Grofek, Gengel, Vymazal - Minařík, Korčák.
Ústí n./L.: Zikmund - Grof, Nádašdi, Hořava, Zápotočný, Jan Kudrna, Pojkar, Kolafa - Klobouček, Slížek, Antoš - Janků, Martinec, Klimt - Micka, Ivan, Jiří Kudrna - Vítek.


TIPUJEME OSTATNÍ ZÁPASY.
Tomáš Micka

24.kolo - středa 22.listopadu


Havířov - Kadaň 1
„Určitě Havířov.“

Havlíčkův Brod - Třebíč 2
„Tam to vidím na Třebíč.”

Mladá Boleslav - Jihlava 1
„Přál bych to Jihlavě, protože tam hraje můj kamarád, ale Boleslav určitě doma vyhraje.

Brno - Olomouc 1
„Kometa vyhraje.“

Beroun - Hradec Králové 0
„Dal bych kříž.“

Ostrava - Chomutov 0
„Další kříž.“

Prostějov - Ústí nad Labem 2
„Jasná dvojka.“

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan vybojoval na domácím ledě důležitou výhru proti Frýdku

Ú s t í n/L. - V rámci 22. kola se Slovan utkal na domácím ledě s Frýdkem-Místkem. Utkání začalo... Celý článek

PREVIEW: Souboj o důležité body, Slovan hraje proti Frýdku-Místku

Ú s t í n/L. –Zápasový kolotoč pro ústecké hokejisty pokračuje dál. V rámci 22. kola Chance Ligy... Celý článek

Miroslav Mach: Cílem je pro nás stále předkolo play-off

Ú s t í n/L. - Dvacet střetnutí ústeckého Slovanu, letošní specifické sezony Chance ligy je za... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv