Ústí nad Labem – Šlágr třiačtyřicátého kola první hokejové ligy, přímý souboj o první místo v tabulce a zápas dvou největších severočeských rivalů přinese již středeční utkání mezi Ústím nad Labem a Chomutovem. Ten se oproti Slovanu může díky lepším výkonům pyšnit větším herním sebevědomím, ale Ústečtí Lvi jsou stále první, mají největší počet vstřelených branek a nejnižší počet branek inkasovaných. Utkání tedy bude mít obrovský náboj. Ve středu 25. ledna 2012 od 17,30 hodin se ve Zlatopramen Areně potkají dva nejlepší celky, které budou chtít ukázat svou kvalitu. Nenechte si tento rivalský souboj ujít!

Jan Strmeň - 0
1611 (185) střely na branku (góly) 1500 (170)

• Šumperk - Chomutov 2:3

Již dávnou minulostí jsou časy, kdy Chomutov na počátku sezóny okupoval osmou příčku tabulky, stejně jako jsou dávno doby, kdy Piráti ztráceli na Ústecké Lvy propastných třináct bodů. Obrovskou bodovou ztrátu Chomutov díky svým výkonům, ale i za pomoci ústeckého celku, který vždy nevyhrával za tři body, stáhnul na rozdíl jediného bodu. V posledních pěti zápasech porazili Chomutovští s přehledem celky, se kterými měli Ústečtí problémy – Třebíč, Písek, Benátky. A dokonce, zásluhou Milana Řehoře, ve dvou zápasech neinkasovali ani jednu branku. V letošním roce prohráli Piráti z osmi zápasů pouze jednou a to v Litoměřicích 4:5. Dalo by se tedy říci, že se oproti Slovanu mohou pyšnit nejen momentálně lepšími výkony, ale i větším herním sebevědomím.

Opory chomutovského týmu

Aktuálním lídrem prvoligové tabulky kanadského bodování je pětatřicetiletý David Hruška, který za 42 zápasů dokázal nasbírat úctyhodných 52 bodů. Na paty mu šlape benátecký Lukáš Král a ústecký Jaroslav Roubík. Druhým nejproduktivnějším útočníkem týmu a zároveň hráčem, který se v prvoligové tabulce bodování vejde do pětice nejlepších, je Milan Kraft s šestačtyřiceti kanadskými body. Oproti dvěma zmiňovaným zůstává bodově pozadu třetí nejlepší útočník týmu Nikola Gajovský, který má na svém kontě dvaatřicet bodů. Pětici nejlepších forvardů uzavírá s třiceti kanadskými body Milan Procházka a Marek Sikora s body čtyřiadvaceti.

Nejlepším obráncem týmu je Jakub Grof, který se v klubových statistikách se svými pětadvaceti body drží na pátém místě a konkuruje tak kdejakým útočníkům. Druhým nejproduktivnějším bekem je šestadvacetiletý Lukáš Pulpán s devatenácti body. O čtyři body méně má Kanaďan Brett Palin, jedenácti kanadskými body disponuje Jaroslav Mrázek. Devět bodů shodně vlastní Jeff Jillson a David Havíř.

Brankářský post. Dle některých největší slabina chomutovského týmu. Přestože stabilně v chomutovské brance chytá Miroslav Hanuljak, i tak se vedení snažilo najít někoho lepšího. Před sezónou angažovali Chomutovští Milana Řehoře, ten však svou šanci dostal teprve až v posledních zápasech. Naopak finský gólman Jarmo Laitinen ve zkoušce neuspěl, a tak se nyní v brance střídá Řehoř s Hanuljakem.

• Asistent: Jan Votruba

Ústí nad Labem a Chomutov. Dva velcí rivalové, kteří spolu již několik let soutěží o první místo v tabulce a prvoligový titul mistra. Vloni spolu obě mužstva sehrála osm utkání, z nichž první dva zápasy skončily vždy až v prodloužení a to dokonce stejným výsledkem. Ústečtí Lvi obě utkání vyhráli 5:4 v prodloužení. Na Piráty Chomutov čekalo jedno jediné vítězství a to na jejich ledě 3:2. Poté již všech pět utkání Ústí nad Labem vyhrálo. V základní části porazili Lvi doma Chomutov 6:2 a ve finále je sfoukli jako svíčku ve všech čtyřech zápasech: 2:1, 5:4, 3:2 a 4:1. Ale to je již minulost…

Letos spolu oba rivalové sehráli tři utkání. Dva zápasy na chomutovském ledě a jeden na ledě ústeckém. Ústečtí Lvi na venkovním poli prohráli v obou soubojích a to rozdílem dvou branek. Poprvé 1:3 a podruhé 4:6. Naopak doma sehráli vyrovnané utkání, které nepřineslo výsledek po šedesáti minutách a ani po prodloužení. Celý zápas vyvrcholil samostatnými nájezdy, ve kterých byl úspěšnější domácí celek. Slovan tedy porazil Chomutov 3:2 po samostatných nájezdech.

Statistiky, reportáž a ohlasy trenérů z minulých vzájemných utkání letošní sezóny získáte při kliknutí na odkaz vzájemného duelu:

Piráti Chomutov - HC Slovan Ústečtí Lvi 3:1 (21. 9. 2011),
HC Slovan Ústečtí Lvi - Piráti Chomutov 3:2sn (26. 10. 2011),
Piráti Chomutov - HC Slovan Ústečtí Lvi 6:4 (07. 12. 2011).

Poslední utkání obou celků

• HC Rebel Havlíčkův Brod – HC Slovan Ústečtí Lvi 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
    Branky a nahrávky: 17. A. Jelínek (Polodna, Kostourek) - 4. Kovář, 7. Ludvík (Šagát, Rod).
    Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Koutský - Klobouček, J. Zeman, L. Poživil, P. Hořava, F. Pavlík, K. Černý, Dan Růžička, Sklenička - Šagát, Roubík, Ludvík - R. Kovář, Rod, Handlovský - Třetina, Daniel Boháč, Lev - S. Treille, Pajič, M. Čermák.
  • Salith Šumperk – Piráti Chomutov 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
    Branky a nahrávky: 16. Meluzín (Holík, Plášek), 28. Sedlák (Brunec, Hulva) - 18. Gajovský (Hruška), 22. Hruška (Procházka), 31. Kraft (Hruška).
    Sestava Piráti Chomutov: Řehoř (Hanuljak) - Palin, Havíř, Grof, Mrázek, Rutta, Jillson, Pavlas, Macháček - Hruška, Kraft, Hřebejk - Gajovský, Jíra, Procházka - Ondřej, Sikora, Hafenrichter - Endál, Seman, Hromas.