Ústí nad Labem má za sebou 1. kolo play-out, v němž podlehlo v domácím prostředí Medvědům z Berouna. Nyní mají ale žlutomodří šanci na nápravu reputace. Ve středu 26. února odcestují do Českých Budějovic, kde je čeká další těžká zkouška. Lvi ale mají Motoru co oplácet. Z posledního vzájemného duelu totiž vzešli Jihočeši jako vítězové. Jak to dopadne tentokrát? Utkání startuje v 17:30.

• PO1 ČB - Most 4:3p

České Budějovice jsou zatím v tabulce o baráž se 67 body na pomyslném prvním místě. Na záda jim ale dýchají nejen Draci ze Šumperka, ale i ústecký Slovan. Oba celky ztrácí na Motor pouhé dva body. Kadaň sice ztrácí body tři, ale i tak je situace mezi Českými Budějovicemi, Šumperkem, Ústím a Kadaní velmi napínavá a vyrovnaná. Mužstva však zatím odehrála v play-out pouze jedno jediné kolo, tudíž je na nějaké úsudky ještě příliš brzo. Jisté je ovšem to, že pokud Lvi porazí celek z jižních Čech, mohli by ho v tabulce přeskočit.

V zatím jediném odehraném utkání play-out se Motor střetl na domácím ledě s Mostem. Severočeši dokázali Budějovice pěkně potrápit. Nejprve se ujali vedení 2:0, což jistě domácí zaskočilo. Naštěstí pro ně ale stihli rychle zareagovat a za chvíli snížili. Ve druhé třetině odkočil Most Jihočechům znovu o dvě branky, České Budějovice však ještě v téže periodě vyrovnali. Třetí dvacetiminutovka již žádný gól fanouškům nenabídla, a tak muselo o vítězi rozhodnout prodloužení. V něm se Motoru podařilo vstřelit branku a získat dva body.

Opory soupeře

Nejproduktivnějším hráčem Budějovic v základní části se stal Aleš Kotalík, který zaznamenal celkem 31 kanadských bodů. Se 16 vstřelenými góly obsadil první místo také v tabulce střelců Motoru a patřil k nejlepším nahrávačům.

Po prvním kole zápasů play-out vede statistické tabulky Jihočechů Luboš Rob. Ten vsítil jednu branku a připsal si i jednu asistenci. Dva kanadské body má i exústecký hráč Roman Pšurný, které si zasloužil za dvě asistence. Naprosto stejně je na tom i jeho kolega Václav Skuhravý.

V brance Českých Budějovic se v základní části střídalo duo gólmanů – Dominik Halmoši a Hynek Kůdela. První jmenovaný má na svém kontě o jeden odchytaný zápas více než Kůdela. I v prvním klání play-out se prostřídali oba brankáři. Hynka Kůdelu nahradil mezi třemi tyčemi po 21 minutách Dominik Halmoši.

Poslední vzájemné střetnutí

Lvi narazili na Motor naposledy ve 49. kole základní části. Zápas se od začátku vyvíjel lépe pro domácí Budějovice. Ty otevřely skóre už ve 3. minutě. Druhá dvacetiminutovka skončila stavem 4:2 pro Jihočechy. V poslední periodě ještě upravil domácí celek skóre na konečných 5:2, což pro něj znamenalo výhru a zisk tří bodů.

1. kolo play-out z pohledu obou celků

• HC Slovan Ústečtí Lvi – Medvědi Beroun 1933 2:4 (1:1, 0:0, 0:3)
    Branky a nahrávky: 10. Baránek (Hanzl, Vávra), 50. Z. Sklenička (Alinč, Přeučil) – 2. Vrdlovec (Kučný, Chalupa), 58. Marek (Kučný, Hrdel), 58. Babka (Třetina, Kubeš), 60. Hrdel (Třetina, Kubeš).
    Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Petrásek – Grin, Z. Sklenička, Vl. Brož, Vobořil, K. Černý, Smetana, Holomek – Baránek, Alinč, P. Přeučil – D. Tůma, Rod, Pořický – V. Meidl, M. Hanzl, Vávra – Dostálek, Videlka, Kuchynka.
  • ČEZ Motor České Budějovice - HC Most 4:3p (1:2, 2:1, 0:0 – 1:0)
    Branky a nahrávky: 14. Boháč (Kotalík), 37. Vráblík (Rob, Skuhravý), 40. Rob (Pšurný, Skuhravý), 65. Platil (Růžička, Pšurný) – 11. Charousek, 13. Slavíček (Tauš, Hora), 21. Písařík (Smolka, Bojer).
    Sestava ČEZ Motor České Budějovice: Kůdela (21. Halmoši) – Novák, Růžička, Kasík, Vráblík, Platil, Chmelíř, Kotaška, Prokop – Kotalík, Pajič, Boháč – Skuhravý, Rob, Pšurný – Kuchejda, Šachl, Ondřej – Vaniš, Přibyl, Ferebauer.

Autor fotografie: Marek Šnajdr