Chance Liga: LHK Jestřábi Prostějov vs. HC Slovan Ústí nad Labem 0:3 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Setikovský počká na další jména z Ústí
04.08.2010 | Martin Pešout

Setikovský počká na další jména z Ústí

Ú s t í n/L. - Kouč Litoměřic Jindřich Setikovský je s ústeckými posilami spokojen. Ondřej Kříž a Ondřej Holomek by měli vyztužit litoměřické defenzivní řady, útočník Pavel Kříž by měl pro změnu vymýšlet kreativní útočné akce. Oba obránci se v přípravném šlágru zařadili mezi největší opory prvoligového nováčka. „Ani je zkoušet nemusíme,“ tvrdí v klidu někdejší lodivod lví smečky. A říká, že brankář Volke, jehož kariéra je s Ústeckými Lvy taktéž spojena, je lepší než Dominik Furch.

Litoměřický tým se skládá za pochodu. V současné době navštívilo kabinu nováčka první ligy devět nových tváří. Mezi nimi i tři Ústečtí Lvi, ke kterým se v dalším průběhu přípravy přidají další. „Z přípravy mám dobrý pocit. Všechno skvěle funguje. Hráči jedou na doraz. Mužstvo se z poloviny obměňuje. V podstatě jsme začali přípravu jako jedni z prvních mezi prvoligovými celky,“ vysvětluje Setikovský.

Plné nasazení odvádějí i tři nové posily z kádru Slovanu. „Holomek odehrál velmi kvalitní utkání. Ondru Kříže znám. Nemusíme ho ani zkoušet. Pavel Kříž proti Slavii nenastoupil, ale také ho nemusíme podrobovat zkoušení. Znám ho z minulé sezóny z Vrchlabí. Takže víme, o které hráče jde. Dan Tvrzník je také dobře zná,“ povídá.

V brankovišti bude Setikovský především stavět na Martinu Volkemu. Brankář, který v minulosti odchytal za Slovan i několik extraligových střetnutí, bude jednou z klíčových postav. „Proti Slavii zachytal hodně slušně. Trénoval jsem ho jako mladého gólmana v Ústí, takže vím co čekat. Když něco nevymýšlí nebo zbytečně nerozehrává, chytá výborně. Což proti Slavii potvrdil,“ hodnotí.

Brankářskou dvojici s ním utváří další akvizice z Ústí, junior Wegert. „Pakliže bychom k Volkem sháněli někoho zkušenějšího, jedině na střídavý start. To znamená, že by třeba nám mohl pomoci z Ústí Francouz nebo Orct. Ale pouze za situace, že by se Volkemu nedařilo,“ odkrývá plány bývalý trenér Plzně nebo Vrchlabí.

Setíkovský o kvalitách Volkeho nepochybuje. Dokonce si myslí, že osmadvacetiletý gólman je lepší než Dominik Furch, podle mnohých v minulosti velký talent českého hokeje. „Furch nyní chytá v Berouně. Zájem jsme o něj neměli. Podle mého názoru je Volke lepší. V minulosti Furcha protěžovali, ale dnes nějak extra nechytá. Letos se představil ve druhé lize, ale tam samozřejmě nebyl v takovém zápřahu,“ přemýšlí o eventuálních posilách do branky.

Kouč Litoměřic odtajnil, že jeho týmu v sezóně vypomůže několik hráčů ze Slavie a další z Ústí. „Po zápase jsme se s trenérem Růžičkou dohodli na případných posilách ze Slavie. Jinak to je tajemství, takže nebudu nic konkretizovat. Růžička se rozhodne později. Jedná se o hokejisty ze základního kádru, kteří budou hrát extraligu. Budou mít u nás vyřízené střídavé starty a byli by pro nás velmi zajímaví. Jedná se o mladé hráče i jednoho staršího. Po zúžení kádru v Ústí by k nám měli ještě další hráči dorazit. Zatím nevíme kdo. Ale mělo by se také jednat o zajímavá jména. S Ústím je spolupráce nejtěsnější,“ uzavírá náhlednutí pod pokličku Setikovský.

FOTO TOP zdroj: hokej.sport.cz
 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Z9: Ústí zdolalo i Louny, Šafařovský vstřelil pět branek

Louny - Ústečtí hokejisté deváté třídy dokázali vyhrát i druhý zápas. V Lounech se radovali z... Celý článek

Z9: Ústí bez inkasované branky zdolalo Litoměřice

Ú s t í n/L. - Deváťáci dokázali v prvním zápase nové sezony vyhrát v derby nad Litoměřicemi 7:0.... Celý článek

Z7: Vysoká domácí prohra s HC Děčín

Ú s t í n/L. - Ve třetím kole narazil ústecký tým na soupeře z Děčína, o žádné vyrovnané bitvě... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv