Ú s t í n/L. - Ústecký Slovan si z úvodních dvou zápasů semifinále na ledě Dukly Jihlava přivezl manko 0:2 na zápasy. V obou utkáních ale sahal po vítězství. Nakonec padl 3:4 po samost. nájezdech a 4:5 v prodloužení. Nyní se série přesouvá na ústecký led. V pátek 18. března se bude hrát od 18:00 hod., v sobotu 19. března pak od 17:00 hod.

František Zeman, Viktor Ujčík

Jihlava vstoupila do play-off jako druhý tým po základní části WSM Ligy, ale s Ústím, které skončilo po dlouhodobé části osmé, hraje velmi vyrovnanou bitvu.

V prvním souboji Dukla zvítězila až 4:3 po prodloužení poté, co Slovan v utkání třikrát vedl. Za Ústecké se prosadili Jan Kloz, Antonín Melka a Jaroslav Roubík. Slovan ještě osm minut před koncem vedl, ale v 52. minutě vyrovnal exústecký Harkabus. V prodloužení gól nepadl a při následných nájezdech byl jediným úspěšným exekutorem opět Harkabus.

Druhý duel opět přinesl dramatickou koncovku. Slovan v zápase znovu vedl, tentokrát 3:2. Jihlava pak otočila skóre ve svůj prospěch, ale ve 43. minutě vyrovnal Jan Kloz. Zápas znovu dospěl do prodloužení, ve kterém se po velmi šťastném zásahu radoval taktéž exústecký Michal Důras, tentokrát ale hrající v dresu Dukly Jihlava.

Slovan je odhodlaný sérii vyrovnat

Ústecký Slovan hraje v pohodě a jistě má odhodlání na domácím ledě sérii zdramatizovat či vyrovnat. V brance Slovanu se pravidelně střídají brankáři Jakub Soukup s Martinem Volkem. Hvězdami letošního play-off WSM Ligy jsou pak útočníci z první formace. Trojice Roubík - Kloz - Tůma zaznamenala ve druhém zápase v Jihlavě všechny čtyři branky a hraje ve velké formě. Ústečtí hráči také vládnou statistikám play-off.

Jaroslav Roubík vede kanadské bodování vyřazovacích bojů - 23 bodů (9+14). Nejlepším střelcem play-off je David Tůma - 10 gólů. Hned za ním je pak Roubík s devíti zásahy a třetí Kloz s osmi brankami. Nejlepším nahrávačem je pak opět Jaroslav Roubík se 14 přesnými přihrávkami.

Ústečtí také vládnou ve statistikách gólmanů. Martin Volke je druhý v procentuální úspěšnosti 94,26 a v průměru gólů na zápas - 2,22. Před ním je pouze Alexandr Hylák ze Slavie a do tohoto výčtu nepočítáme prostějovského Jakuba Neužila. Ten vychytal čisté konto v play-off proti Slavii, jenže v celém play-off zasáhl do jediného zápasu. Ve statistice zásahů pak znovu vévodí ústecký gólman - a to Jakub Soukup, který si připsal v play-off 264 úspěšných zákroků.

Opory Jihlavy

Osobností Dukly je zkušený Michal Důras, který prošel mnoha extraligovými kluby a rozhodl v prodloužení úterní duel. V play-off má zatím bilanci - 6 bodů (4+2). Produktivní je i Tomáš Harkabus - 8 bodů (5+3). Nelze zapomínat na řízného slovinského zadáka Mihu Štěbiha a solidní brankářské duo Dukly - Honzík (vypůjčený z Karlových Varů) a Škarek (teprve šestnáctiletý brankář!).

• Ústí nad Labem - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad Labem. Velmi rádi uvítáme do kolektivu i nové tváře, které zatím nemají s hokejem zkušenosti. Tréninky jsou vedeny kvalifikovanými trenéry a trenérkami převážně formou her a soutěží. Našim cílem je naučit děti všestranné sportovní přípravě (obratnost, rychlost, koordinace a další pohybové dovednosti). Důležité je také pro nás, aby se děti při tréninku bavily a měli radost z pohybu. Na tréninky, které budou v měsíci květnu a červnu probíhat suchou formou, mohou přijít kluci i holky ročníku 2017 a mladší. S tréninky začínáme dne 2.5.2024. Trénovat budeme vždy ve středu od 17:30 do 18:30 hod na umělé ploše uvnitř zimním stadionu (místo ledu), druhý trénink bude vždy ve čtvrtek od 15:00 do 16:00 hod na umělé trávě naproti zimnímu stadionu. Sraz s trenéry bude vždy 15 minut před tréninkem na který potřebujete pouze sportovní oblečení, sportovní obuv a láhev s pitím. V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte telefonicky hlavního trenéra základny Václava Drahoráda na 725 550 601. Trenéři a trenérky se na všechny sportovce již těší.

• Ústí nad Labem - Dorost Slovanu, který v letošní sezoně nastupoval v lize dorostu ve skupině Západ zakončil sezonu 2023/2024 na sedmém místě tabulky a splnil tak své předsezónní cíle. Uplynulou sezonu zhodnotil ústecký odchovanec a trenér této kategorie Lukáš Místecký.