Ú s t í n/L. - V posledním utkání se hráči Slovanu vydali do dalekého Přerova, kde byli úspěšní a odvezli si tři body za výhru 3:2, když minutu před koncem třetí třetiny strhl vedení na svojí stranu Patrik Poulíček. Další utkání sehraje ústecký celek 25.1.2017 od 18 hodin.

• Trenér brankářů: Jaroslav Odehnal

Prostějovští hokejisté se momentálně pohybují na sedmém místě s dvaašedesáti body. Pod taktovkou trenéra Arnošta hráči zvítězili patnáctkrát za tři body, pětkrát vyhráli v prodloužení, sedmkrát prohráli po prodloužení a šestnáctkrát se těmto borcům nepodařilo urvat body.

Jestřábi v měsíci lednu dokázali zvítězit pouze třikrát ze sedmi odehraných utkání a chtěli by tak rozšířit svoje další výhry i proti HC Slovan Ústí nad Labem.

Nejlepšího výsledku dosáhli v duelu proti Slavii Praha 13:0. Naopak největší porážku utrpěli proti Budějovicím, kterým podlehli 9:1. Nově vede tým až do odvolání sportovní manažer Jiří Vykoukal společně s trenérem brankářů Jaroslavem Odehnalem.

Komu se daří

Nejproduktivnějším hráčem Moravanů je Martin Novák (13+28), který nasbíral celkem jednačtyřicet bodů. Tento útočník je současně nejlepším nahrávačem klubu, když osmadvacetkrát nahrál kotouč svému spoluhráči, který skóroval. Nejčastěji branky střílí Jan Rudovský. Útočník patnáctkrát úspěšně dostal puk za soupeřova brankáře.

Jedničkou v brance je Pavel Kantor, který odchytal jednatřicet klání. Jeho statistiky vykazují úspěšnost 92,29 % a za svá záda průměrně pustí 2,77 gólů. Jakub Neužil nastoupil do šestnácti duelů. Jeho brankový průměr činí 3,09 gólů a úspěšnost dosahuje 90,66 %.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

První vzájemný zápas se hrál 21. září na půdě Prostějova, kde byl boj nerozhodný až do poslední chvilky a o výhře muselo rozhodnout prodloužení. V 61. minutě se prosadil někdejší hráč Slovanu Jan Kloz, jenž obléká v tuto dobu dres Rytířů z Kladna a zápas skončil větším bodovým ziskem pro ústecký Slovan 2:3p.

Následující mač vidělo přes tisíc diváků a jednalo se opět o vyrovnaný souboj, jak je již zvykem z předchozího duelu i soubojů dřívějších. Slovan byl lepším týmem po celé dvě třetiny a nahrabal si náskok třech branek, ale náskok nebyl nic platný, jelikož Jestřábi ve třetí třetině zabrali a vstřelili v rozmezí dvou minut dvě branky. Celý zbytek třetiny se diváci i hráči báli o výsledek, ale prostějovští nedokázali dotáhnout náskok a prohráli 3:2 z pohledu ústeckého celku.

Třetí zápas v pořadí se hrál opět na území Prostějova, domácí chtěli už konečně zvítězit proti hráčům ze severu Čech, ale jejich mise byla opět neúspěšná. Celek Slovanu vedl celý zápas a utkání nakonec skončilo v poměru 3:5.

43. kolo z pohledu obou celků

• HC Zubr Přerov – HC Slovan Ústí nad Labem 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
    Branky a nahrávky: 24. Plášek (Berger, Sikora), 32. Plášek (M. Novotný) – 6. Kasík (Gengel, Bernad), 7. Roubík (Bernad), 59. Poulíček (Bernad)
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Volke – Bernad, M. Vágner, Kasík, Macek, Přindiš, M. Zdvořáček – Melka, Roubík, Poulíček – Z. Doležal, Vrdlovec, D. Merta – Dalecký, Gengel, Navarra – Markulinec, Komárek, Moučka.
  • LHK Jestřábi Prostějov - HC Frýdek-Místek 4:2 (3:1, 0:0, 1:1)
    Branky a nahrávky: 4. Žálčík (D. Kolář, Matuš), 14. Šlahař (Luňák, Žálčík), 19. Švec (V. Zadražil, Venkrbec), 60. A. Holík – 18. Adámek (Pechanec, Chmielewski), 46. Jašek (Štebih, Rufer)
    Sestava LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Protivný, D. Kolář, Grebeňuk, V. Zadražil, T. Kvapil, A. Holík (A) – Martin Novák, Rudovský, L. Krejčík – Luňák, Venkrbec (C), Švec – Matuš, Šlahař, Žálčík – Augustin, Hozák, Indra – Zabloudil.

• Obránkyně Slovanu Veronika Hujová a brankářka Veronika Ortová obdržely nominaci na reprezentační akci žen U16 - Turnaj čtyř zemí, který se uskuteční ve dnech 17. – 22. dubna 2024 ve Švédsku. Kromě naší reprezentace se Turnaje čtyř zemí zúčastní také Švédky, Finky a Švýcarky. Děkujeme za skvělou reprezentaci našeho klubu.

• 4. třída Slovanu o víkendu získala na turnaji vítězů CCM Malé ligy v Plzni 3. místo. Celorepubliková soutěž CCM Malá liga, která se hrála od září 2023 do března 2024 pořádala o víkendu finálový turnaj, kterého se zúčastnily vítězové skupin. HC Slovan Ústí nad Labem postoupil ze své skupiny jako vítěz a postupně se utkal s HC Bílí Tygři Liberec, Wolves Plzeň a BK Havlíčkův Brod. Ve velice vyrovnaných zápasech nakonec ústeckým mladíkům uteklo stříbro o jediný gól. Součástí turnaje vítězů byly i dovednostní soutěže, kde naši čtvrťáci získali ze šesti disciplín, hned čtyři 1. místa. Dětem a realizačnímu týmu děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a města.