HSM 2018: Podrobné informace k soustředění Akce sezóny: 2017/2018
Sáblík doufá proti lídrovi v lepší výsledek.
11.11.2004 | Karel Filas

Sáblík doufá proti lídrovi v lepší výsledek.

Ú s t í n/L. - První liga má v sobotu na pořadu velký hit. Hraje první s druhým. České Budějovice hostí Ústecké Lvy. Ti si v generálce vedli dobře. Podruhé za sebou zvítězili, aniž by obdrželi branku. Po Třebíči, kterou doma smetli 6:0, si poradili s Havířovem. Na severu Moravy triumfovali 3:0. „Nebylo to až tak těžké. Soupeř neměl moc šancí. Spíš jsme bojovali sami sebou,“ poznamenala k zápasu ústecká opora, brankář Lukáš Sáblík.

„Ráno jsme odjeli bez rozbruslení. Čekala nás dlouhá cesta,“ poodhalil Sáblík nejtěžší okolnost utkání. „Zápas jsme měli pod kontrolou. Oni zahrozili možná až v závěru. Jinak jsme to kontrolovali. Výsledek 3:0 je možná ještě mírný. Mohli jsme dát i víc branek a dohrávat to v tréninkovém tempu, více v klidu. Trošku jsme si to zkomplikovali.“ Takhle definitivně ztvrdil vítězství Lvů až v závěrečné power play soupeře kapitán Daniel Hodek. Předtím se do černého trefil ve druhé třetině Kudrna a ve třetí Patrik Fink.

Sáblík udržel druhou nulu v řadě. Celkem již pátou a je v této statistice druhý nejlepší v celé soutěži za českobudějovickým Cháberou. „Je to super, přestože si soupeř moc šancí nevypracoval. Jak Třebíč, tak včera Havířov. Přišel jsem k tomu celkem lehko, ale i tak je to super,“ poznamenává ústecká gólmanská jednička ke své úspěšné bilanci posledních dní.

Jak se tým připravuje na sobotní šlágr? „Dnes jsme na to ještě vůbec nemysleli. Přijeli jsme v noci. Ale zítra určitě vše začne směrovat k sobotě. Budeme nacvičovat zřejmě něco specialního. Trenéři se zaměří více na taktiku. Čím blíž sobotě, tím bude atmosféra napjatější. Na sobotním rozbruslení to již bude vyhecované. Bude to určitě kvalitní zápas. Věříme si. Doufám, že bude mít lepší konec pro nás než posledně,“ uzavírá Sáblík. To by znamenalo, že Lvi nepřijedou z jihu Čech s prázdnou. Doma totiž prohráli o gól, 2:3. Každý lepší výsledek znamená minimálně remízu.

 
 
Aktuálně na webu

Chci na ledě trávit co nejvíce času, říká Roman Navarra

Roman Navarra se poctivě připravuje na nadcházející sezónu, chce být platným členem týmu a navýšit... Celý článek

Slovan zahájí sezónu doma s Třebíčí

Jako v minulé sezóně do play-off první ligy postoupí prvních osm týmů, což znamená, že ani v... Celý článek

V předzávodním období odehraje Slovan dvě přípravná utkání v Rakousku

Ú s t í n/L. - Předzávodní období zahájí Slovan na ledě 22.7. V tomto období odehraje Slovan deset... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv