Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - AZ Heimstaden Havířov 6. 3. 2021 v 16:00 hod. | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek zde
Rozhodující nájezd si schovávám na play-off, žertuje Fink
18.01.2006 | Jan Horák

Rozhodující nájezd si schovávám na play-off, žertuje Fink

Ú s t í n/L. - Ve 34. minutě mohl Patrik Fink poslat svůj tým do dvougólového trháku, jeho penaltové výzvy se však gólman Mařík nezalekl. Fink ovšem nemusel dlouho věšet hlavu, do konce utkání se červené světlo za Maříkem rozsvítilo ještě dvakrát a Slovan si důležité vítězství s přehledem uhlídal. Na druhé straně barikády uznal sílu Ústeckých Lvů mazák David Pospíšil.

Pohledná partie dnes musela zaujmout nejedno fajnšmekrovské oko, i Patrik Fink viděl utkání s atraktivním soupeřem jako ideální zrcadlo současné formy Lvů. “S Boleslaví se hraje určitě jinak než s tabulkově slabšími týmy, otevřený hokej tu má dost prostoru, ostatní mužstva se na nás snaží hrát defenzivně. Proti Boleslavi jsme si zahráli dobrý hokej, konfrontovali jsme se s jedním z nejlepších týmů ligy a těší nás, že jsme se z toho vyšli lépe. Znovu jsme zvýšili náskok a hlavně nám to dodalo potřebné sebevědomí,“ libuje si Fink.
Po porážce v Třebíči nebylo na ústeckých borcích jediné stopy, domácí Lvi se prezentovali v plné síle. "Podle mého jsme byli jednoznačně lepší než Boleslav, ta prakticky hrála jen to, co jsme jí dovolili. Podali jsme dobrý výkon, Lukáš Sáblík zachytal s jistotou, řekl bych, že vítězství bylo zasloužené," nechává se slyšet druhý nejproduktivnější Lev.
V úvodu zápasu se v rychlém sledu dvakrát otevřela vrátka na trestné lavici domácích, naštěstí pro ně se však žádná pohroma nekonala a naopak stejnou zbraní udeřili Ústečtí vzápětí sami. “S určitou nedisciplinovaností se potýkáme už delší dobu, což nás v Třebíči stálo body. Podobných zbytečných faulů bychom se měli do play-off vyvarovat, protože tam nás to může stát hodně draho. V tomhle utkání bylo důležité, že jsme ta oslabení přečkali a sami jsme pak dokázali naše početní výhody využít,“ říká bývalý mládežnický reprezentant.
Klíčový moment střetnutí přišel jak jinak než za nestandartního počtu hráčů na ledě. V době, kdy se časomíra překulila do druhé půlhodiny, měla Boleslav více než dvě minuty na to, aby se v 5 proti 3 dokázala před Sáblíkem prosadit. Avšak hosté ústeckého brankáře do úzkých nepřivedli a sami v zrcadlové situaci o pár chvilek později pykali, když na uklidňujících 3:1 zvyšoval projektilem mocného kalibru Grof. “Přesilovky 5 na 3 většinou rozhodují celé zápasy a to se také potvrdilo brankou na 3:1, po které už hosté neměli síly zápas nějakým způsobem zvrátit.“ Sám Fink mohl ještě před Grofovou chvilkou slávy strhnout reflektory pozornosti na sebe. “Před penaltou jsem měl nachystáno zakončení, ale gólman zůstal v pozici, kdy jsem musel improvizovat, bohužel špatně, ale doufám, že ta moje rozhodující penalta přijde v play-off,“ usmívá se jedno z hokejových dvojčat Fink-Pazourek.
Po delší době nemuseli domácí hráči sahat do nejhlubších rezervoárů svých sil, neboť se poprvé v novém roce proháněli na ledě ve čtyřech kompletních lajnách. “Střetnutí před play-off se musí hrát na čtyři pětky, aby se udrželo potřebné tempo. Po Vánocích jsme byli nuceni hrát v kombinované sestavě, na tři řady, Jirka Kuchler dokonce musel zaskakovat v obraně. Na výsledcích se to pak zákonitě projevilo. Z toho trochu pramenili i porážky s Hradcem a v Brně, kdy jsme kvůli různým zraněním nastoupili v hodně improvizovaném složení. Naše síla je v tom, že mámě čtyři vyrovnané lajny a pokud se budou pravidelně protáčet, pak to bude dobré. Doufáme, že se nám do konce základní části vyhnou zranění, že se podaří vyhrát co nejvíc zápasů, abychom nastoupili do play-off s dostatečnou sebedůvěrou a plným kádrem,“ hledí do křišťálové koule jihlavský odchovanec.


Podle jednoho z matadorů boleslavské kabiny Davida Pospíšila byly v ostře sledovaném utkání rozhodujícím jazýčkem na vahách přesilové hry. “Dnes jsme s Ústím hráli mnohem sebevědoměji než poslední utkání doma, ale dnešní zápas rozhodly bez debat přesilovky. Slovan je má prostě lépe zmáknuté, dokáže se v nich prosadit a výsledkem jsou dva přesilovkové góly. Jinak bych označil střetnutí za vyrovnané, rozdíly mezi mužstvy jsou v současnosti v maličkostech a ty byly na straně domácích,“ hodnotí bitvu prvního s druhým mazák s extraligovými zkušenostmi.
Na cestu do lví sluje se mohla Boleslav vypravit bez zbytečného respektu, Ústečtí Lvi stále hledají své ztracené ostří, zatímco Středočeši si z posledních dvanácti zápasů odnesli deset triumfů. “Vědomí toho, že máme za sebou takhle úspěšnou sérii určitě pomůže, ale každá série jednou končí. Čím častěji se vyhrává, tím víc roste pocit uspokojení a stejně tak dojem, že půjde všechno samo. To ale nebyl případ Ústí, věděli jsme, že jedeme k lídrovi. I když nám to v hlavách nejspíš trochu sedí, že herní pohoda tu prostě je, možná z toho vyplynula i trocha té nekoncentrovanosti, ale jak už jsem řekl, dnes to bylo o využitých přesilovkách,“ provádí rozbor utkání bývalý Pardubičák.
Přestože rozhodčí Fraňo rozdělil svou práci rovnoměrně mezi oba celky, únava z oslabení sedla především na brusle hostí. “V oslabeních jsme ztratili spoustu sil, beky jsme točili na tři dvojice a nechali jsme tam spoustu energie. V závěru jsme se pokoušeli o nějaký tlak, ale jednoduše na to nebylo, Ústí navíc hrálo chytře na brejky, takže jsme museli ještě dojíždět zpátky, což nás stálo poslední zbytky sil,“ uzavírá protřelý harcovník.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

PREVIEW: Zápas o "šest" bodů s Havířovem

Ú s t í n/L. - V poslední domácím zápase základní části narazí domácí Lvi na AZ Heimstaden Havířov.... Celý článek

Slovan po boji nestačil na Vsetín

V s e t í n - Ústečtí hokejisté se v dvaatřicátém kole Chance ligy utkali Na Lapači proti domácímu... Celý článek

PREVIEW: Slovan míří na Lapač, utká se se Vsetínem

Ú s t í n/L. – V rámci třicátého druhého kola Chance ligy zajíždí ústecký celek na led Vsetína.... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv