Ú s t í n/L. - Jedni ho kritizují, druzí ho navíc posílají do hokejového důchodu. Posvítili jsme si na něj. Jan Klobouček, severočeský patriot a dlouholetý obránce Ústeckých Lvů se stal další tváří našeho seriálu, ve kterém jednotlivé hráče žlutomodrých podrobujeme důkladné herní analýze.

V současné době není v hráčském kádru Ústí mezi fanoušky diskutovanějšího hráče. Ať se v ústecké Zlatopramen Areně pohybujete v jakémkoli sektoru, téma „Klobouček“ neusíná. Po analýzách Davida Pazourka nebo Robina Hanzla jsme pozorovali výkon sedmatřicetiletého beka.

Do utkání nastoupil ve druhé formaci. Parťákem v obraně mu byl Jiří Zeman, před ním bojovali Richard Diviš, Marek Čurilla a Marek Hovorka. Ve třetí třetině se ovšem místo Diviše objevoval v lajně s Kloboučkem Šagát.

Jan Klobouček dostal v utkání mnoho prostoru, který okořenil vcelku povedeným výkonem. Poprvé se objevil na ledě již po třiceti sekundách hry, úvodní dotyk s pukem si připsal v čase 5:04. Na ledě se objevoval jak při přesilovkách ve druhé speciální formaci, tak při početních nevýhodách.

Klobouček je typem vyloženě defenzivního beka, jakého v Ústí hrával toho času Vobořil. Zatímco Jiří Zeman podporoval i útočné snažení svých kolegů, rodák z Teplic při útočných výpadech držel linii na modré čáře a když byla Třebíč na puku, číhal Klobouček jako poslední vzadu. Do větších kombinací se v podstatě vůbec nepouštěl, kreativitu nechal na svém parťákovi Zemanovi. Nepouštěl se příliš ani do soubojů 1 na 1 či bojů v rohu kluziště. Hru několikrát oživil dlouhým pasem na spoluhráče v útoku.

V zápase si připsal 26 (!) střídání, což dokazuje, že trenéři Rosol se Skrbkem obranné dvojici Klobouček – Zeman důvěřovali. Klobouček zamířil v zápase s Třebíčí pouze jedinkrát na trestnou lavici a v samém závěru třetí třetiny si připsal asistenci na vyrovnávací gól Ústí.

Klobouček vzhledem k úlohám, jaké má ve žlutomodrém kádru předvedl důsledný výkon, téměř bezchybný.

Verdikt: 2

Momenty Jana Kloboučka v utkání:

13. min. – Objevil se v útoku, na modré čáře ho zastoupil Hovorka.

16. min. – Založil útok dlouhým pasem na Šagáta.

24. min. – Pálil z první od modré.

27. min. – Poprvé se neobjevil v přesilovce, nahradil ho Poživil.

28. min. – Vyloučen za hákování.

33. min. – Vysvobodil Ústí z tlaku Třebíče, posunul puk za obrannou modrou.

39. min. – Po útočné buly se dral do zakončení bekhendem, pak poslal na Francouze střelu příklepem od modré, která skončila v lapačce.

42. min. – Na útočné modré se srazil s Handlovským.

50. min. – Zastavil útok Dolníčka.

52. min. – Ztratil puk na útočné modré a poslal hosty do brejku.

55. min. – Ostrčil vykoupal Kloboučka v rohu kluziště a vyzkoušel střelou Orcta.

60. min. – V oslabení se dral do zakončení.

Oslabení: 2

• Obránkyně Slovanu Veronika Hujová a brankářka Veronika Ortová obdržely nominaci na reprezentační akci žen U16 - Turnaj čtyř zemí, který se uskuteční ve dnech 17. – 22. dubna 2024 ve Švédsku. Kromě naší reprezentace se Turnaje čtyř zemí zúčastní také Švédky, Finky a Švýcarky. Děkujeme za skvělou reprezentaci našeho klubu.

• 4. třída Slovanu o víkendu získala na turnaji vítězů CCM Malé ligy v Plzni 3. místo. Celorepubliková soutěž CCM Malá liga, která se hrála od září 2023 do března 2024 pořádala o víkendu finálový turnaj, kterého se zúčastnily vítězové skupin. HC Slovan Ústí nad Labem postoupil ze své skupiny jako vítěz a postupně se utkal s HC Bílí Tygři Liberec, Wolves Plzeň a BK Havlíčkův Brod. Ve velice vyrovnaných zápasech nakonec ústeckým mladíkům uteklo stříbro o jediný gól. Součástí turnaje vítězů byly i dovednostní soutěže, kde naši čtvrťáci získali ze šesti disciplín, hned čtyři 1. místa. Dětem a realizačnímu týmu děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a města.