Roubík sází jeden gól za druhým: Musí se hlavně dařit týmu, říká
24.09.2012 | Martin Pešout

Roubík sází jeden gól za druhým: Musí se hlavně dařit týmu, říká

Ú s t í n/L. - Neskutečnou formu má v úvodu sezóny ústecký kapitán Jaroslav Roubík. Svými góly táhne Ústecké Lvy k úspěšným výsledkům a znamená nepřetržité nebezpečí pro soupeře. I v utkání proti Hradci Králové (3:4sn) zaznamenal další dva kanadské body.

Přestože Jaroslav Roubík proti Hradci Králové znovu skóroval a navrch přidal asistenci, porážce žlutomodrých nezabránil. „I když jsme vedli o dvě branky, Hradec se vrátil do zápasu a byl těžkým soupeřem,“ tvrdí Roubík.

Ústecký kanonýr nasbíral za úvodních pět zápasů sezóny již jedenáct kanadských bodů za pět branek a šest gólových asistencí. Solidní bilance. „Osobně neřeším, kolik bodů mám na kontě. Je stále začátek sezóny, zatímco rozhodovat se bude až v jejím závěru. Hlavní je, když se bude dařit týmu,“ upřesňuje Roubík.

Přesto především jeho formace s Robinem Kovářem a Davidem Ludvíkem na křídlech obstarává většinu gólů ústeckého celku. „Máme ovšem čtyři kvalitní a vyrovnané lajny. Šance si umíme vytvořit, zatím je ale nejsme schopni proměňovat. Doufám, že to zlomíme,“ věří. A dodává: „Jsem rád, že se naše pětka prosazuje a věřím, že se přidají gólově i ostatní lajny.“

Ústečtí hokejisté poprvé v pondělí proti Hradci prohráli, přesto zaznamenali úspěšný vstup do sezóny. A spolu s Boleslaví a Havlíčkovým Brodem okupují čelo tabulky. „Jsem rád, že jsme zvládli úvodní zápasy sezóny. Ale je potřeba nadále pracovat a sbírat body. Sezóna je dlouhá,“ ví útočník. „Chceme vyhrávat a mít z hokeje radost,“ doplňuje Roubík.

Pětatřicetiletého forwarda, stejně jako zbytek týmu, bude čekat po středeční bitvě s Olomoucí sobotní prestižní duel na ledě Mladé Boleslavi. „S Boleslaví to bude těžký zápas. Ale jako reprízu posledních baráží tenhle zápas neberu. Oba týmy mají nové hráče. Každopádně bude dobré, že si vyzkoušíme hrát proti silnému soupeři,“ uzavřel Roubík.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan včera na hokej.cz

Ú s t í n/L. - Ústecký celek byl včera součástí rubriky s názvem Tohle je váš den. Jako první... Celý článek

Hlasuj o novém maskotovi Slovanu!

Ú s t í n/L. - Dlouho očekávaná možnost vybrat si maskota, je tu! Fanoušci budou mít možnost v... Celý článek

Aleš Furch zhodnotil venkovní trénink po delší pauze

Ú s t í n/L. - Ústecký celek nastoupil po desetidenní karanténě do tréninkového procesu. Bohužel si... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv