Ústečtí hokejisté odehráli první ligové utkání na ledě soupeře, tentokrát se utkali v Hostan Aréně s domácím Znojmem. Vůdce lví smečky Petr Rosol s průběhem zápasu moc spokojený nebyl, ale na závěrečné nájezdy udělal v sestavě klíčovou změnu. O jaké překvapení se jednalo, odhalil v rozhovoru, který proběhl během čtvrtečního tréninku.

Pane trenére, jak hodnotíte včerejší zápas?
Já si myslím, je dobré, že jsme vyhráli. Je škoda, že jsme tam uhráli jen 2 body, měli jsme vyhrát za 3 body.

V zápase Ústí vedlo 2:0, pak soupeř srovnal a vynutil si prodloužení, následně nájezdy…
Je to škoda. Říkám, za stavu 2:0 jsme si to měli pohlídat. Pak jsme dostali náhodnej gól. Rozhodla druhá třetina, měli jsme to udržet. Místo toho jsme nechali Znojmo, aby se dostalo do hry.

Na trestnou lavici usedlo dost ústeckých hráčů, jak si to vysvětlujete?
Měli jsme 8 vyloučených hráčů, což není takové vysoké číslo. Samozřejmě, nějaké fauly tam byly, řekl bych, že i nějaké nebyly, ale takový je hokej.

Do zápasu nastoupil v brance Pavel Francouz, co říkáte na jeho výkon?
Sice udělal chybu při vyrovnacím gólu na 3:3, ale i to se stane. Jinak podal dobrý výkon

Na nájezdy jste poslal brankáře Orcta, nebyl to risk, když celý zápas seděl na střídačce?
Na nájezdy nemusí být gólman rozhýbaný, navíc Zdeněk Orct je zkušený brankář a nájezdy umí. Proto jsme se rozhodli takhle.

Jste spokojený se hrou, kterou tým zatím předvádí?
Není to pořád optimální, musíme na tom hodně zapracovat.

Tým si vyzkoušel vyhrát všemi způsoby. V základní hrací době, v prodloužení i na nájezdy. A to je teprve třetí kolo. Není to pro hráče výhoda?
(smích) Já si myslím, že ne, že sezona je dlouhá a jestli to přijde ve 3. kole, nebo ve 30, je asi jedno.

Jak se vám líbí letní posily?
Nebudu nic hodnotit po přípravě a třech zápasech. Až po sezoně uvidíme, jakým přínosem byli pro tým.

Jakým systémem budete střídat brankáře?
Zatím máme systém 2 zápasy odchytá jeden, další 2 souboje ten druhý. Jak se to bude vyvíjet dál, se uvidí.