Chance Liga: Rytíři Kladno - HC Slovan Ústí nad Labem 9:2 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek zde
Recept na Hanuljaka mi podali Pajič s Kovářem, řekl muž středečního večera Alinč
28.10.2011 | Zdeněk Kamínek ml.

Recept na Hanuljaka mi podali Pajič s Kovářem, řekl muž středečního večera Alinč

Ústí nad Labem - Titul „muž večera“ náleží nestárnoucímu Janu Alinčovi zcela oprávněně. Nejproduktivnější Lev dokázal jako jediný proti Chomutovu skórovat v loterii zvané samostatné nájezdy a zařídil šelmám o bod navíc. Netajil se ani tím, že mu recept na chomutovského strážce svatyně Miroslava Hanuljaka podali spoluhráči, kteří v úvodních dvou sériích odhalili slabiny gólmana Pirátů.

Tři třetiny o vítězi severočeského derby nerozhodly a na řadu tak muselo přijít prodloužení. Protože se ani jeden z týmů během nastavené pětiminutovky neprosadil, osud musely určit samostatné nájezdy. Janu Alinčovi se dva body po utkání zamlouvaly. „Ze začátku jsme obdrželi dvě branky a pro mužstvo není dobré, když hned ze začátku prohrává a musí dotahovat. Ukázala se však naše síla a to i v tom smyslu, že proti Chomutovu, silnému celku, dokážeme srovnat tempo a poté ještě vyhrát, i když na penalty. Máme další dva body do prvoligové tabulky a jsme spokojení,“ usmíval se bezprostředně po utkání devětatřicetiletý matador, jenž si ani nedovolil konstatovat, že klání díky němu určilo vítěze.

„Abych pravdu řekl, ani si nepřipouštím, že jsem duel rozhodl. I kdyby to měl na svědomí kdokoli jiný, bude mi to jedno, hlavní je zisk bodu navíc,“ sdělil skromně čtvrtý nejproduktivnější hráč I. hokejové ligy letošního ročníku. Právě především díky litvínovskému odchovanci má Slovan nad Piráty náskok už devět bodů.

„Vždy jsem byl nahrávač, zřejmě neumím stát na správném místě nebo se to vždy odrazí někam jinam. Věřím, že ještě nějaké góly přidám a co se tabulky týká, je velmi vyrovnaná, na paty nám šlape ještě Olomouc, Jihlava nebo také Benátky nad Jizerou. Všichni mluví jen o Chomutovu, ale jsou za námi i tyto celky,“ usoudil po Zdeňku Orctovi nejstarší hokejista v kabině.

Pokud bychom se ještě vrátili k rozhodující penaltě, Alinčovi dali tipy spoluhráči. „Původně jsem chtěl střílet mezi nohy, ale kluci, co jeli přede mnou, mi poradili, že Hanuljak chodí hodně k zemi, o čem jsem se sám přesvědčil. Viděl jsem, že polovina branky je prázdná a šlo jen o to, abych se nahoru trefil,“ popsal svou čtvrtou a pravděpodobně dosud nejdůležitější trefu této sezóny. Zároveň ústecký forvard pochválil domácího brankáře Pavla Francouze.

„Ve středu se potvrdilo, že máme výborné a kvalitní gólmany, nejlepší v naší lize.“
(před Francouzem a Orctem je ve statistikách procentuální úspěšnosti brankářů
I. hokejové ligy ČR - sezóna 2011/2012 - pouze Libor Kašík z Olomouce, pozn. red.) „A to je pro úspěch velmi důležité,“ nechal se slyšet hokejista, který byl překvapený návštěvou 4 085 diváků.

„Jsem rád, že přišlo hodně lidí a že vytvořili výbornou atmosféru. Přes čtyři tisícovky lidí je parádní návštěva,“ hodnotil kladně domácí prostředí.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Druhé utkání s Kladnem nevyšlo, obdrželi jsme devět branek

K l a d n o - Slovan v utkání s Kladnem opět potvrdil své výsledky z venkovních zápasů. Ač byl úvod... Celý článek

Jiří Severa podepsal se Slovanem

Ú s t í n/L. - Ústecký útočník Jiří Severa podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

PREVIEW: Po druhé během čtyř utkání s Kladnem, tentokrát na ledě Rytířů

Ú s t í n/L. – V rámci třicátého kola Chance ligy zajíždí ústecký celek na led Kladna. Kladno se po... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv