HSM 2018: Podrobné informace k soustředění Akce sezóny: 2017/2018
Rád bych tady ještě pokračoval, říká po konci sezony Vágner
25.02.2018 | Anna Kuželová
Autor fotografie: Sporty Ústí

Rád bych tady ještě pokračoval, říká po konci sezony Vágner

Ú s t í n/L. - Poslední utkání sezony se kapitánovi Ústí Martinu Vágnerovi nehodnotilo moc dobře. Těžko hledal slova a zklamání z něj bylo velmi cítit. Slovanu se po dlouhých letech nepodařilo postoupit do vyřazovacích bojů, a letošní sezona tak pro něj končí už na konci února. WSM Liga nově uzavřela své brány a zrušila předkolo play-off. Dále se tak probojovalo pouze osm celků, což bylo nad síly ústeckých hráčů. Slovan tak ukončil sezonu na svém ledě prohrou 1:3 s Frýdkem-Místkem.

Jak byste zhodnotil dnešní utkání?
Radši bych ho možná nehodnotil. Nerozloučili jsme se s tou sezonou moc důstojně, takže ani moc nevím, co k tomu říct.

Jak těžké je připravit se na poslední utkání sezony, když víte, že už o nic nejde…
Spíš bych řekl, že jsme všichni profesionálové a měli bychom se na to připravovat, ať o něco jde, nebo nejde. Moc tomu nerozumím, bylo to takové odfláknuté.

Prohrávali jste 0:3, je alespoň ten jeden gól, tím gólem útěchy?
Aspoň to, dá se to tak říct.

Jak byste zhodnotil celou letošní sezonu?
Sezona byla taková jako na houpačce. Myslím si, že jsme nezačali úplně nejhůř, drželi jsme se chvíli i v těch předních příčkách. Pak přišel nějaký útlum, ke konci takový výprodej hráčů a pak už se to nějakým způsobem ubojovalo. Ale myslím si, že už ta síla nebo ty kvality nebyly takové, abychom to play-off udělali.

Je výměna hráčů jedním z klíčových důvodů, proč se úplně nedařilo?
Asi to na pohodě úplně nepřidá, pokud se hráči točí a je tam pořád někdo nový. Musíte si zvykat na hráče a domlouvat se. V jednu chvíli to bylo, že jsme se každý týden domlouvali s někým jiným. (smích) Ale nejsme na olympiádě, aby to byl takový problém, takže si myslím, že bychom se s tím měli umět srovnat. Někdy to bylo divné, ale tak to je.

V letošním ročníku se play-off zúžilo jen na osm týmů, přes to, jak moc mrzí, že jste do vyřazovacích bojů nepostoupili?
Mrzí nás to hodně, protože jsme vlastně ty tři předchozí sezony to play-off, nebo alespoň to předkolo, hráli. Bohužel ta liga byla takto nastavená, že šlo jenom těch osm. Škoda, že jsme se tam neprobojovali.

Jaké světlé momenty můžeme v celé sezoně najít?
Tak pár jich bylo. (smích) Musím zmínit alespoň ty Jardovy (Jaroslav Roubík pozn. redakce) tisícovky, když už nic jiného. Ale pár dobrých zápasů tady bylo. Porazili jsme Budějovice, Kladno, … Pěkný zápasy určitě byly. Alespoň můžeme říct, že jsme hráli s Jardou Roubíkem. (úsměv)

Byla alespoň bojovnost tím, co týmu pomáhalo? V týmu bylo totiž spoustu mladých hráčů, kteří se chtěli určitě ukázat.
Nám už to teď říkal trenér, že jsme v té poslední čtvrtině udělali nejvíc bodů za tu sezonu. Určitě jsme bojovali, ale někdy ta samotná bojovnost nestačí, takže někdy chyběla ta kvalita.

Co teda v té první půlce sezony scházelo, když jste začali bodovat až nyní?
Těžko říct, kdybych já tohle věděl, tak bychom si to řekli na začátku a nebyl by žádný problém. (smích) Ztratili jsme body v uvozovkách s lehkými soupeři, jako byly Benátky, Kadaň, … Na druhou stranu jsme porazili ty silnější týmy, ale důležité zápasy jsme možná trochu podceňovali a nezvládli jsme je úplně korigovat.

Nyní máte před sebou dlouhou půlroční herní pauzu, což zní momentálně asi hodně špatně…
Pro mě je spíš hrozný to, že 24. února končí soutěž. Odevzdají se věci a je konec. Mně to přijde, jak kdyby to byl krajský přebor, ale říkám, ta liga je bohužel takto nastavená a takto brzo jsem ještě nikdy nekončil, což je smutný... Je to hrozný.

Máte už nyní plány na nějakou dovolenou, abyste si vyčistil po nepodařené sezoně hlavu?
Asi nemám. Bude ještě blbé počasí (smích), takže budu muset být zalezlý doma. Chvilku si odpočinu a uvidíme, co se bude dít.

Co v příští sezoně, už jste nad tím nějak přemýšlel, nebo na to budete mít teprve dost času?
My máme smlouvy do dubna, takže tady máme šestnáctého sraz, bude nějaké jednání a začátek letní přípravy. Takže si pak sedneme a uvidíme.

Co vy byste osobně chtěl, chtěl byste v Ústí pokračovat?
Já bych tady rád ještě pokračoval.

 
 
Aktuálně na webu

Začíná předprodej permanentek!

Ú s t í n/L. - Prodej permanentních vstupenek začne v pondělí 16. července 2018. Rezervace míst pro... Celý článek

Chci na ledě trávit co nejvíce času, říká Roman Navarra

Roman Navarra se poctivě připravuje na nadcházející sezónu, chce být platným členem týmu a navýšit... Celý článek

Slovan zahájí sezónu doma s Třebíčí

Jako v minulé sezóně do play-off první ligy postoupí prvních osm týmů, což znamená, že ani v... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv