Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - AZ RESIDOMO Havířov 23.02.2019 16:00 | HSM 2019: Článek zde
První zápas v dresu Slovanu hodnotí Kryštof Ouřada
29.01.2019 | Filip Vlček (UNL)
Autor fotografie: Sporty Ústí

První zápas v dresu Slovanu hodnotí Kryštof Ouřada

Ú s t í n/L. - Hned v prvním utkání v Chance lize se trefil talentovaný mladík Kryštof Ouřada a připsal si, tak premiérovou branku mezi muži. V rozhovoru jsme se zaměřili, jak vzniklo angažmá v Ústí nad Labem, na brankovou situaci, souhru čtvrté formace, nebo na body úspěchu v dalším utkání.

Jak se zrodilo vaše angažmá v Ústí nad Labem?
Věděl jsem, že Ústí nad Labem je v kontaktu s našim trenérem juniorky Janem Šťastným, který nám po sobotním utkání v Kladně sdělil, abychom se v neděli hlásili v Ústí nad Labem na tréninku. Jsem rád, že Ústí projevilo zájem o hráče z naší juniorky a do Ústí jsme se všichni těšili.

Hned v prvním utkání v Chance lize jste si připsal první trefu. Můžete nám brankovou situaci popsat?
Mates (pozn. Matyáš Svoboda) to hodil po mantinelu dolu. Já sebral puk a chtěl jsem mu to vrátil na střelu, ale obránce to srazil a odrazilo se to zpátky ke mne a už jsem měl volnou cestu do brány. A se štěstím jsem to trefil.

Ve čtvrtém útoku jste nastupoval s Matyášem Svobodou a Pavlem Gottfriedem, jak se vám s nimi hrálo?
Se Svobym se znám, takže jsem trosku věděl co očekávat. S Pavlem jsme hráli poprvé, ale myslím si, že jsme si řekli nějaký věci a dopadlo to v celku dobře.

Na ledě jste strávil necelých devět minut. Jak jste byl spokojený se svým časem, který jste strávil na ledové ploše?
Jsem dost spokojený na první zápas 9 minut je dobrý a věřím, že se minuty budou pořád zvyšovat.

Když se vrátíme zpátky k vaší brance, tak byla premiérová. Schovali vám spoluhráči puk?
Jo hned se mě zeptali jestli je první a poprosil jsem je jestli mi ho vezmou a Mates (pozn. Matyáš Svoboda) mi pro něho zajel a dal ho na střídačku a teď si ho dám na poličku v pokoji.

V závěru utkání jsme viděli plno dohraných soubojů přesto, že oba týmy ztratily šanci na play-off. Myslíte si, že to bylo tím, že oba týmy nasadili do utkání spoustu mladých hráčů?
Do každého zápasu jdete naplno a plno mladých kluků se snaží ukázat, že mají na první ligu a proto to asi k závěru bylo vyhrocené.

V juniorské extralize nastupujete za Chomutov. Můžete nám popsat první rozdíly mezi juniorskou ligou a Chance ligou?
V Chance lize jsou chytřejší a zkušenější hráči, kteří toho nemusí tolik bruslit, ale přehrajou to chytrostí a to je asi ten největší rozdíl, který jsem stihl zaznamenat.

Slovan končí sezónu téměř za měsíc a odešlo tedy i spousty zkušených hráčů. Nemrzí vás, že jste se v týmu nepotkal například s Danielem Vrdlovcem či Antonínem Melkou?
Je to určitě škoda, že jsem je nepotkal. Mohl jsem se od nich něco naučit, ale nedá se nic dělat a budu sledovat další zkušené hráče na tréninku.

V dalším utkání jedete do Jihlavy, které patří první místo a bude usilovat o postup do extraligy. Na co si budete muset dát pozor u tak zkušeného mužstva?
Těžko říct jestli budu hrát, protože hraje juniorka ve Varech s kterou se teď snažíme dostat do play off, takže nejspíš budeme hrát tam. Určitě bychom měli hrát dobře do obrany, protože Jihlava je silná v útoku a musí nám zachytat gólman a mohli by jsme mít nějakou šanci urvat body.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Přijďte podpořit Slovan v posledním utkání sezony

Ú s t í n/L. - Sobota 23.2.2019 bude pro Slovan ve znamení posledního utkání v letošnímu ročníku... Celý článek

Slovan těsně nestačil na Jágrovo Kladno

V rámci 58. kola Chance ligy vyjel ústecký celek na led kladenských Rytířů. Za Kladno nastoupil... Celý článek

Dorost nestačil na Litvínov "B"

Ú s t í n/L. - Ústečtí dorostenci v zápase proti Litvínovu "B" nevstřelili ani branku, prohráli... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv