Ú s t í n/L. - Po téměř čtrnáctidenním odpočinku od hokeje čekají hokejisty 1. ligy ČR v rámci 36. kola další zápasy. Do Ústí nad Labem zavítá soupeř z Českých Budějovic. Celku z jihu Čech se daří podobně jako ústeckému Slovanu, Motor je ovšem v tabulce o dvě příčky níže než Lvi. Utkání se odehraje v sobotu 4. 1. 2014 v ústecké Zlatopramen Areně a úvodní buly bude vhozeno v 18:00.

Aktuální forma soupeře

Celek z jihu Čech se v tabulce 1. ligy nachází na dvanácté příčce a na Ústí nad Labem ztrácí pět bodů. Budějovickým hokejistům se příliš nedaří. Z letošních pětatřiceti utkání pouze devět vyhráli v základní hrací době a čtyři v prodloužení nebo po samostatných nájezdech. Ve dvaceti jedna zápasech nezískali žádný bod a v jednom klání vybojovali pak pouze bod. Z posledních pěti klání Jihočeši čtyři prohráli. Poslední mač, který Budějovice sehrály s posledním Mostem, nakonec nezvládly a podlehly soupeři 3:4.

Budějovické zbraně

Nejproduktivnějším hráčem Motoru a zároveň i nejlepším střelcem je Aleš Kotalík, který ve třiatřiceti zápasech zaznamenal dvacet kanadských bodů. Jedenáct z nich si připsal za góly a devět za asistence. Rodák z Jindřichova Hradce odehrál mnoho let v NHL, kde působil v týmu Buffalo Sabres, Calgary Flames či Edmonton Oilers.

Václav Skuhravý je sice nejtrestanějším hráčem Českých Budějovic, ale zároveň i druhým nejproduktivnějším hráčem tohoto mužstva. Kromě 107 minut vlastní i patnáct kanadských bodů, z nichž osm získal za branky a sedm za asistence. Skuhravý odehrál většinu své hokejové kariéry v extraligových Karlových Varech, ale také se objevil reprezentaci.

Trojlístek nejproduktivnějších hráčů uzavírá Petr Šachl, který má na svém kontě stejný počet kanadských bodů jako Václav Skuhravý. Šachl ale vstřelil o jednu branku méně, ale zato má o asistenci více. Čtyři sezony strávil šestatřicetiletý útočník Motoru v Liberci, z něhož pak putoval do druholigového Jindřichova Hradce.

Poslední vzájemný duel

Naposled se Ústečtí Lvi střetli s Jihočechy ve třiadvacátém kole, tedy 16. listopadu. První třetina tohoto utkání skončila bezbrankovým stavem. Prostřední část ale přinesla po jedné brance obou celků, a do třetí periody se tak vstupovalo opět za nerozhodného stavu. Slovan se pak sice díky gólu Pořického ve 42. minutě dostal do vedení, jenže Budějovice o pět minut vyrovnaly a o minutu později přidaly i rozhodující branku zápasu, čímž si zajistily tříbodové vítězství.

35. kolo z pohledu obou celků

• HC Olomouc - HC Slovan Ústečtí Lvi 5:2 (4:0, 1:1, 0:1)
    Branky a nahrávky: 4. Jergl (Matuš), 5. Diviš (Pekr, Řípa), 10. Jergl (Kindl, Knotek), 15. Herman (Janáček), 38. Rác (Knotek, Kindl) – 21. Daniel Boháč (Pavlík, Holomek), 55. Grin (Tůma, Daniel Boháč).
    Sestava HC Slovan: J. Dlouhý - Grin, Vobořil, F. Pavlík, Holomek, K. Černý, Smetana, Vl. Brož, Vaněk - D. Tůma, Rod, Z. Sklenička - Vávra, P. Přeučil, Daniel Boháč - Kuchynka, M. Hanzl, Pořický - Dostálek, Videlka.
  • ČEZ Motor České Budějovice – HC Most 3:4 (0:1, 3:1, 0:2)
    Branky a nahrávky: 22. Bárta, 29. Šperger (Vaniš), 33. Šperger (Chmelíř, Kuchejda) – 13. Jurčík (Písařík, Čížek), 40. Jurčík (Pavelka), 41. Slavíček (Tauš, Bojer), 59. Nedrda (Palaščák).
    Sestava ČEZ Motor České Budějovice: Kůdela – Kasík, Kříž, Bohunický, Chmelíř, Pavlíček, Prokop, Kotaška, Vráblík – Kotalík, Šperger, Ferebauer – Kuchejda, Šachl, Ondřej – Eberle, Skuhravý, Bárta – Kňazev, Rob, Vaniš.

Autor fotografie: Marek Šnajdr