OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek zde
První ústeckou výhru v sérii trefil na Lapači Dominik Sklenář
13.03.2021 | Tomáš Suchánek

První ústeckou výhru v sérii trefil na Lapači Dominik Sklenář

V s e t í n - Hokejisté Slovanu po dalším dobrém výkonu na vsetínském Lapači byli odměněni zaslouženou výhrou a srovnali tak stav série se Vsetínem na 1:1 na zápasy. Utkání číslo dva rozhodl již ve třinácté minutě krásnou, bekhendovou ranou Dominik Sklenář, kterého jsme bezprostředně po utkání vyzpovídali.

Dominiku, odjíždíte z Lapače s jednou výhrou. Vládne v kabině spokojenost?
Jsme spokojený, ale zároveň to je i celkem škoda, mohli jsme odjíždět z Lapače klidně s dvěma výhrami. Včera k tomu nebylo daleko. Každopádně jsme rádi, že je to 1:1 na zápasy. Máme teď dva zápasy doma, kde neprohráváme. Těšíme se.

Co rozhodlo o dnešním vítězství? Opět výborně splněná taktika, když jste Vsetín de facto nepustili k jeho hře?
Podle mě rozhodla větší chuť, elán a nasazení. My jsme za tím dneska prostě šli a bylo to více vidět. Padali jsme do střel, hráli jsme důrazně. Dnes jsme otevřeli trochu více ten náš blok a chtěli jsme hrát víc hokej, což Vsetín nečekal.

Utkání rozhodla každopádně Vaše krásná branka? Jak byste ji popsal?
Situace vznikla už za brankou, ale abych pravdu řekl, ani nevím, jak to tam spadlo (smích). Vystřelil jsem bekhendem a naštěstí to tam spadlo. Viděl jsem puk v brance, ale to je tak všechno (smích).

K Vašemu nasazování dneska. Točili se k Vám spoluhráči půlku utkání, jaký byl záměr od trenérů?
Hodně to ovlivnily přesilovky a oslabení, kdo byl zrovna na ledě. Trenéři to točili, tak abychom hráli pořád alespoň v těch třech pětkách. Občas k nám doskočil někdo z první lajny, poté zase ze čtvrté.

Jak jste na tom ze silami? Oba zápasy byly velmi náročné, v neděli se hraje hned třetí utkání série?
To uvidíme. Čeká nás teď pět hodin cesta autobusem domů, zítra trénink. Prostor na regeneraci příliš není, ale myslím si, že jsme dobře připravení.

Jaký hokej očekávat od dvou domácích zápasů? Jak se změní případně obraz hry?
To bych nechal na trenérech, co nám naordinují. Ale řekl bych, že do těch zápasů musíme jít úplně stejně. Jít si za vítězstvím, hrát obětavě jako tým. To je play-off.

Co Vám ukázal Vsetín v prvních dvou zápasech?
Nepříjemný soupeř, který hraje hodně do těla a je na nás dobře připravený. Přes jejich obranu se těžko dostává, ale mají tam určité nedostatky, kterých my musíme využít a dávat hlavně branky. Za dva zápasy jsme dali tři branky, naštěstí jsme na to jedno utkání vyhráli.

 
 
Aktuálně na webu

Hokejová základna začíná svou novou sezónu

Ú s t í n/L. - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad... Celý článek

Erik Mareš přidá další sezónu ve Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký odchovanec Erik Mareš podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

Vladimír Brož bude nadále oblékat dres Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký obránce Vladimír Brož podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv