První bitva na severu Čech, do Ústí míří Chomutov
21.09.2008 | Jan Horák

První bitva na severu Čech, do Ústí míří Chomutov

Ú s t í n/L. - Poměrně brzy se zkříží cesty dvou tradičních rivalů a zároveň kandidátů na postup. Chomutov zatím nemilosrdně kosí jednoho soupeře za druhým. Nejvlídnější byli modrobílí ke Kadani, kterou porazili 4:2. Ústí na druhou stranu podává solidní výkony, cenné dva body přivezli Lvi z Brna. První severočeské derby, které se bezpochyby stane tahákem kola, vypukne v pondělí 22. září v 17:30 hod.

Loňská sezóna

Cíle Chomutova se už léta nemění. Snahou modrobílých zůstává dotáhnout to v 1. lize co nejdál a pak se pokusit probít do vzývané extraligy. Loni modrobílí znovu nechyběli na špici druhé nejvyšší soutěže, opět měli ten nejlepší střelecký arzenál z celého prvoligového pole a znovu skončili těsně pod vrcholem. Tentokrát překvapivě snadno přepustil Chomutov své místo v baráži Mladé Boleslavi, ve finále se proti Středočechům zdržel pouhé čtyři zápasy.

Změny v kádru

Dlouholeté extraligové tužby Chomutova letos gradují. Realizační tým doslova překopal kádr, z letité kostry týmu zůstalo sotva torzo. Pilíře modrobílé ofenzivy, Radek Šíp a Ladislav Boušek, zamířily do Kadaně, Milan Kostourek se zas stěhoval do Brna. Stabilní brankářská jednička Chomutova posledních sezon Luboš Horčička dal před pozicí náhradníka přednost práci jedničky v Mostě a slovenský ranař Roman Chatrnúch se vydal zpevnit obrannou hráz do Vrchlabí.
Nová jména dodala Chomutovu téměř extraligový punc, při jejich nákupech muselo vedení modrobílých řádně provětrat klubovou pokladnu. Chomutovskou branku až z Finska přišla utěsnit hvězda tamějšího hokeje Jan Lundell, toho pak bude střežit další Seveřan Marko Toivonen z Ässät Pori. Vedle finského zadáka bude před Lundellem nově operovat také Lukáš Chmelíř z Vítkovic.
Zvučná jména potom znějí především v chomutovské ofenzivě. Na místo činu se po letech vrátil Jiří Gombár (Mladá Boleslav), soupeřovy obrany bude rozvracet v Ústí dobře známý Petr Míka, jenž přišel z Karlových Varů. Bohužel pro ústecký Slovan dal Chomutovu přednost třinecký matador Zdeněk Skořepa. Patrně největší část útočných povinností bude ležet na mistru světa z roku 2002 Miroslavu Hlinkovi, jehož posledními štacemi byly Pardubice a Sparta.

Vstup do sezóny

Chomutov vlétl do sezony, jak se na horkého adepta postupu sluší a patří. V úvodních čtyřech kolech nasypal soupeřům 25 branek a sám inkasoval pouze šestkrát.
Chomutovští se v úvodním zápase sezony impozantně uvedli v Berouně, který zničili osmi góly. První zápas doma KLH obdobnou exhibici nepředvedl, ale vítězství 5:2 nad Porubou bylo přesvědčivé. I druhý výjezd pak proměnili modrobílí ve střelecké manévry, další osmigólovou explozí srazili na kolena Benátky. V posledním utkání čelil Chomutov doma houževnaté Kadani, o vítězství 4:2 rozhodli domácí až v posledních deseti minutách.

Sestavy z posledních zápasů

HC Slovan Ústečtí Lvi: Salfický - Bolf, Němeček, Pojkar, Klobouček, Gýna, Zeman, Tůma, Vágner - Čaloun, Špirko, Dragoun - Novák, Pazourek, Prorok - Šagát, Mikulík, Sklenička - Přeučil, Hanzl, Heřman.

KLH Chomutov: Cikánek (Lundell) - Chmelíř, Révay, Pulpán, Toivonen, Ťupa, Bombic, Trefný, Všetečka - Gombár, Skořepa, Míka - Hlinka, Mikšovic, Jíra - Hašek, Charousek, Jeslínek - Tauš, Domin, Malát.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Aleš Furch zhodnotil venkovní trénink po delší pauze

Ú s t í n/L. - Ústecký celek nastoupil po desetidenní karanténě do tréninkového procesu. Bohužel si... Celý článek

V Ústí se mi líbí, máme tu výbornou partu, říká Štěpán Havránek

Ú s t í n/L. - Před sezónou 2019-2020 přišel do Ústí nad Labem obránce Štěpán Havránek. Mladý... Celý článek

Souhrn úvodu juniorské sezóny s pěticí rozhovorů

Ústí n/L. – Vládní opatření nařídily z důvodu rychle se šířící nákazy nemocí Covid-19 zastavení... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv