Ú s t í n/L. - Před sezónou si plánoval, že by chtěl překonat metu sta odehraných zápasů. V utkání na ledě Slavie se pokoušel Slovan vyrovnat, ale nepodařilo se mu to. „Šancí jsme měli dost, jenže jsme je neproměnili,“ smutnil po zápase Martin Zdvořáček, pro kterého to byl 100. mistrovský zápas v dresu Slovanu.

Jak hodnotíte zápas proti Slavii?
V zápase jsme nechtěli brzy inkasovat, což se nám dařilo. Bohužel jsme dostali ve druhé třetině dvě branky a korigovali jsme až na konci třetiny na 1:2. Ve třetí třetině jsme byli aktivní, myslím, že jsme si zasloužili vyrovnat, bohužel jsme gól nedali a nevezeme zpět do Ústí ani bod, takže zklamání.

Přišel kontaktní gól až příliš pozdě?
To ne, to si nemyslím. Na konci druhé třetiny v přesilovce se nám podařilo snížit. Měli jsme celou třetí třetinu na vyrovnání. Nějaké příležitosti jsme si dokázali vypracovat, ale neproměnili jsme je.

Proti Slavii jste odehrál stý mistrovský zápas za Slovan. Věděl jste to?
Před sezónou jsem se díval, kolik jsem odehrál zápasů za Ústí. Říkal jsem si, že by bylo příjemné v této sezóně překonat hranici sta odehraných utkání (smích). Čas plynul, zápasy přibývaly. Že právě toto byl můj stý zápas, to jsem si neuvědomil.

Na jaký moment v ústeckém dresu nejraději vzpomínáte?
Všechny zápasy v play-off jsou jedinečné svou atmosférou. Velkou radost mám také ze své první branky v dresu Slovanu.

V obranné dvojice hrajete s Martinem Vágnerem, jak spolu komunikujete?
Pravdou je, že se obranné dvojice často střídají. Když hraji s Martinem Vágner, tak si spolu před zápasem na něčem domluvíme a povíme si, jak bychom chtěli hrát. Během zápasů ale nastávají různé situace, které jen těžko můžeme předvídat, a tak se snažíme průběžně přizpůsobit.