Ústí nad Labem - Podle jeho slov bylo Ústí dvě třetiny lepší, pak ztrácelo. „Nepovedly se nám přesilovky a do zápasu se Slavií je musíme zlepšit," řekl David Merta, který nastoupil do zápasu proti Jihlavě. Byl to jeho dvoustý mistrovský zápas za Slovan.

Jak hodnotíte utkání?
První dvě třetiny se nám povedly, byli jsme lepším mužstvem. Nicméně se nám vůbec nepodařily přesilové hry. Nemohli jsme se dostat do útočného pásma. Jihlava velmi dobře bránila, bylo těžké se dostat do útoku. Ve třetí třetině nás Dukla přehrávala, vyrovnala. Navíc v poslední minutě jeli dva hostující hráči sami na brankáře. Gólman Dlouhý nás podržel.

Věnujete se na tréninku přesilovým hrám?
Ano, zaměřujeme se na ně. Myslím, že bychom měli asi více, neboť jsme hráli pět přesilovek a neproměnili ani jednu.

Jihlava má zkušenější kádr. Může i toto hrát roli?
Určitě mají zkušenější mužstvo, které delší dobu hraje pohromadě. Jsou to sehraní šikovní hráči. Naše mužstvo zkušenosti teprve získává a věřím, že se to bude zlepšovat.

Ústí vedlo 3:1, ale získalo jen bod…
Za stavu 3:1 jsme ten výsledek měli udržet, dovést zápas do vítězného konce. Ve třetí třetině nás Jihlava hodně přehrávala, takže můžeme být rádi za bod. Prodloužení je loterie. Nějaké šance jsme si vypracovali, ale neproměnili. Nájezdy nám vůbec nejdou. Proti Třebíči ani proti Dukle jsme neproměnili ani jeden. Musíme se zaměřit na individuální činnosti.

Proti Jihlavě to bylo vaše 200. ligové utkání za Ústí. Věděl jste o tom?
Nevěděl, je to pro mě příjemné překvapení. Odehrané zápasy nepočítám (úsměv).

Na jaké momenty nejraději vzpomínáte?
Jednoznačně postup do semifinále přes Kladno. Rok předtím jsme trápili v dobrých zápasech Chomutov, to také byla povedená sezóna.

Co změnit do dalšího zápasu na Slavii?
Musíme se zaměřit na hru ve svém obranném pásmu a zlepšit přesilové hry. Právě početní výhody rozhodují zápasy a my jsme proti Jihlavě neproměnili ani jednu.

• Ústí nad Labem - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad Labem. Velmi rádi uvítáme do kolektivu i nové tváře, které zatím nemají s hokejem zkušenosti. Tréninky jsou vedeny kvalifikovanými trenéry a trenérkami převážně formou her a soutěží. Našim cílem je naučit děti všestranné sportovní přípravě (obratnost, rychlost, koordinace a další pohybové dovednosti). Důležité je také pro nás, aby se děti při tréninku bavily a měli radost z pohybu. Na tréninky, které budou v měsíci květnu a červnu probíhat suchou formou, mohou přijít kluci i holky ročníku 2017 a mladší. S tréninky začínáme dne 2.5.2024. Trénovat budeme vždy ve středu od 17:30 do 18:30 hod na umělé ploše uvnitř zimním stadionu (místo ledu), druhý trénink bude vždy ve čtvrtek od 15:00 do 16:00 hod na umělé trávě naproti zimnímu stadionu. Sraz s trenéry bude vždy 15 minut před tréninkem na který potřebujete pouze sportovní oblečení, sportovní obuv a láhev s pitím. V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte telefonicky hlavního trenéra základny Václava Drahoráda na 725 550 601. Trenéři a trenérky se na všechny sportovce již těší.

• Necelý měsíc zbývá do začátku Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024. Hokejová horečka stupňuje, sportovní událost roku na českém území se blíží a vy, fanoušci u toho nesmíte chybět.