Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - LHK Jestřábi Prostějov 28. 9. 2020 od 16:00 hod.
Prorazí Lvi benáteckou tvrz?
28.09.2010 | Michaela Seifertová

Prorazí Lvi benáteckou tvrz?

Ú s t í n/L. - V posledním kole proti jihlavskému celku se domácím Lvům nedařilo, jak si představovali. Spokojenost nebyla s předvedenou hrou, natož pak s výsledkem. Slovan teď bude mít příležitost své chyby odčinit. Zajíždí totiž do nedalekých Benátek nad Jizerou, kde ve středu 29. září v 17:30 hodin bude zahájeno páté kolo první ligy.

Zápasy středočeského celku

Benátky nad Jizerou nebyly pro ústecké hokejisty vždy lehkým soupeřem. V loňském ročníku je Lvi na domácím ledě porazili pouze o jeden jediný gól, kdy skóre skončilo 1:0. Ve středočeském městě však na Slovan čekal debakl, ze kterého se fanoušci nemohli dlouho vzpamatovat. Do ústecké branky totiž napadalo pět gólů a žlutomodrým se nepodařilo ani jeden vstřelit. Své království si tedy Benátečtí pohlídali s přehledem. Nejinak je tomu i letos, kdy hráči od Jizery nedovolili zatím žádnému soupeři vyhrát na jejich pozemku za plné tři body. Domácí publikum jim tedy svědčí. V prvním kole sice porazili Havlíčkův Brod až po samostatných nájezdech (3:2sn), ve třetím kole si však chuť spravili. Hradci Králové nasázeli úctyhodných osm branek (8:2). Venkovní zápasy se ale benátských hráčům moc nedaří. Z obou se totiž vraceli s prázdnou, když Beroun zvítězil 2:0 a vrchlabský celek je přehrál s konečným výsledkem 2:1.

Změny v kádru Benátek

Zřejmě nejvýraznější posilou týmu je bývalý hráč Ústeckých Lvů a brněnské Komety Tomáš Klimt, který do týmu od Jizery přišel na roční hostování. Zajímavou posilou mančaftu je i sedmatřicetiletý obránce Aleš Vála, který stejně jako Klimt přišel z podkrkonošského Vrchlabí a který v předešlé sezóně v benátském dresu působil. Novým jménem je pro fanoušky devatenáctiletý útočník Lukáš Krejčík, který do klubu zavítal na zkoušku z extraligové Mladé Boleslavi. Příznivci však mohou být nadšeni i z přestupu útočníka Petra Kicy, který se klubu upsal na dva roky a vloni byl druhým nejproduktivnějším hráčem Benátek v základní části. Na zkoušku do týmu přišel nedávno i slovenský útočník Stanislav Čársky a kompletní soupisku tak mohou doplnit hráči, kteří do Benátek přicházejí hostovat z libereckého mančaftu: obránci Martin Rýgl, Jan Holub a David Štich a útočníci Lukáš Vantuch, Antonín Dušek a Daniel Špaček. Na hostování získalo benátské vedení i brankáře Tomáše Vošvrdu, jenž vloni odchytal několik zápasů v Hradci Králové.

Tým naopak opustilo několik jmen. Smlouva nebyla prodloužena s bekem Martinem Tonem. Na soupisu odchodů je i David Jonáš a Jiří Kudrna s Jonášem Fiedlerem. V benátském týmu po přípravě končí i obránce Jan Zákoutský, jenž bude působit v druholigovém Nymburku, a Petr Hrach, kterému nebyla prodloužena smlouva.

Nejproduktivnější hráči mužstev

Mezi nejproduktivnější hráče Ústeckých Lvů patří stále Ondřej Holomek, jenž má na svém kontě pět kanadských bodů. Po čtyřech bodech má pak Milan Mikulík a Robin Hanzl. Z benátských hráčů vedou se čtyřmi body Michal Pavlů a Petr Kica. Po třech bodech pak mají Tomáš Urban s Petrem Kolmannem.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Daniel Vrdlovec zpět ve Slovanu!

Ú s t í n/L. - Hlásíme novou posilu a všem moc dobře známou. Do Slovanu přichází útočník Daniel... Celý článek

7. třída: Sedmáci znovu bez bodu, nestačili na Karlovy Vary

Ú s t í n/L. - Sedmáci už po třetí za sebou nezískali ani bod. Tentokrát nestačili na Karlovy Vary,... Celý článek

Na ústecký led přijedou jestřábi z Prostějova

Ú s t í n/L. - V den Svatého Václava přivítáme na našem ledě jestřáby z Prostějova. Slovan bude... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv