CHA Liga: HC Benátky n.J. - HC Slovan Ústí nad Labem 7.12.2019 17:00 | ELJ: BK Havlíčkův Brod - HC Slovan Ústí nad Labem 4:3 (3:3)
Proč sledovat ústeckou mládež?
20.11.2011 | Jan Prošek

Proč sledovat ústeckou mládež?

Ú s t í n/L. - Ústecký hokej není jen A- tým. Mládežnické týmy jsou důležitou součástí klubu. Na zápasy budoucích hvězd chodí de facto jen rodinní příslušníci a jejich kamarádi. Lvíčata by si zasloužila daleko větší pozornost fanoušků, protože se právě mohou podívat na hráče, kteří dost možná budou základními pilíři dospělého výběru. Pojďme se podívat na několik důvodů, proč sledovat ústeckou mládež.

Atraktivní soupeři

Junioři a starší dorostenci hrají skupinu Západ ve své lize. Díky tomu nejen méně cestují na zápasy, ale také hrají často derby. Zápasy s Děčínem, Mostem či Litoměřicemi slibují velmi zajímavou podívanou. Některé týmy spolupracují a hráči chtějí předvést co nejlepší výkon, aby mohli hrát za tým, za který chtějí. Mladší dorostenci hrají nejvyšší soutěž a jsou v kontaktu s tuzemskou elitou. Sice se krčí až na posledním místě v tabulce, ale hráči získávají zkušenosti, které využijí v letech následujících.

Koncepce ústeckého hokeje

S příchodem generálního manažera Roberta Kysely byla nastolena nová koncepce. Ta je založena na zabudování vlastních odchovanců do hlavní smečky Lvů, což mladíkům vyhovuje. Vědí, že pokud na sobě budou tvrdě pracovat, mohou se dostat do A- týmu. Hanzl a Brož prošli mládežnickými týmy a nyní hrají po boku těch nejlepších. Jako dorostenci odešli z Ústí například Budinský, Trončinský, Kubát, Roth.

Porovnání práce s mládeží

Práce s mládeží. To je stejně důležitá činnost, jako dávat góly. Každý sportovní klub si od práce s mládeží hodně slibuje, snaží se vychovat co nejvíce špičkových sportovců. Někomu to jde více, jinému méně. Nejlépe to jde pozorovat právě při zápasech. Zejména pokud hraje tým Čech proti mančaftu z Moravy, jsou k vidění dva naprosto rozdílné styly hokeje. Rozdíly jsou patrné, byť v menším měřítku, v zápasech mezi týmy z Čech.

Rodí se hvězdy

Asi každý fanoušek si někdy položil otázku „Jak se vlastně rodí hokejová hvězda?“ Není nic jednoduššího, než pravidelně chodit na zápasy mládežnických týmů a pozorovat výkonnostní růst hráčů. Mezi dorostenci a juniory je mnoho budoucích skvělých hokejistů. Napodobí někdo Milana Hejduka či Jana Čalouna?
 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

V posledním zápase první části nás vyzvou Benátky

Ú s t í n/L. - Poslední kolo základní částí zavede ústecký Slovan k řece Jizeře. Tam náš tým čeká... Celý článek

Juniorka se vrací s jedním bodem

Havlíčkův Brod - Ústečtí junioři se vydali na cestu za soupeřem, kterému měli co vracet. Po brance... Celý článek

Reakce vedení klubu na odstoupení V. Evana

Na základě rezignace Vladimíra Evana na pozici jednatele klubu a sportovního manažera, vedení klubu... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv