Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Benátky nad Jizerou 27. 01. 2021 od 16:00 hod. | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma
Proč sledovat ústeckou mládež?
20.11.2011 | Jan Prošek

Proč sledovat ústeckou mládež?

Ú s t í n/L. - Ústecký hokej není jen A- tým. Mládežnické týmy jsou důležitou součástí klubu. Na zápasy budoucích hvězd chodí de facto jen rodinní příslušníci a jejich kamarádi. Lvíčata by si zasloužila daleko větší pozornost fanoušků, protože se právě mohou podívat na hráče, kteří dost možná budou základními pilíři dospělého výběru. Pojďme se podívat na několik důvodů, proč sledovat ústeckou mládež.

Atraktivní soupeři

Junioři a starší dorostenci hrají skupinu Západ ve své lize. Díky tomu nejen méně cestují na zápasy, ale také hrají často derby. Zápasy s Děčínem, Mostem či Litoměřicemi slibují velmi zajímavou podívanou. Některé týmy spolupracují a hráči chtějí předvést co nejlepší výkon, aby mohli hrát za tým, za který chtějí. Mladší dorostenci hrají nejvyšší soutěž a jsou v kontaktu s tuzemskou elitou. Sice se krčí až na posledním místě v tabulce, ale hráči získávají zkušenosti, které využijí v letech následujících.

Koncepce ústeckého hokeje

S příchodem generálního manažera Roberta Kysely byla nastolena nová koncepce. Ta je založena na zabudování vlastních odchovanců do hlavní smečky Lvů, což mladíkům vyhovuje. Vědí, že pokud na sobě budou tvrdě pracovat, mohou se dostat do A- týmu. Hanzl a Brož prošli mládežnickými týmy a nyní hrají po boku těch nejlepších. Jako dorostenci odešli z Ústí například Budinský, Trončinský, Kubát, Roth.

Porovnání práce s mládeží

Práce s mládeží. To je stejně důležitá činnost, jako dávat góly. Každý sportovní klub si od práce s mládeží hodně slibuje, snaží se vychovat co nejvíce špičkových sportovců. Někomu to jde více, jinému méně. Nejlépe to jde pozorovat právě při zápasech. Zejména pokud hraje tým Čech proti mančaftu z Moravy, jsou k vidění dva naprosto rozdílné styly hokeje. Rozdíly jsou patrné, byť v menším měřítku, v zápasech mezi týmy z Čech.

Rodí se hvězdy

Asi každý fanoušek si někdy položil otázku „Jak se vlastně rodí hokejová hvězda?“ Není nic jednoduššího, než pravidelně chodit na zápasy mládežnických týmů a pozorovat výkonnostní růst hráčů. Mezi dorostenci a juniory je mnoho budoucích skvělých hokejistů. Napodobí někdo Milana Hejduka či Jana Čalouna?
 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

PREVIEW: Na ústecký led dorazí Benátky nad Jizerou

Ú s t í n/L. - Ve 24. kole Chance ligy zavítají na ústecký led Benátky na Jizerou. V tomto zápase... Celý článek

S tempem zápasu jsem se seznamoval, říká brankář Oliver Šatný

Ú s t í n/L. - Hned několik poprvé zažil sedmnáctiletý brankář Oliver Šatný v zápase proti... Celý článek

Bojovný výkon na Jestřáby nestačil, body zůstávají v Prostějově

Prostějov - Špatnou sérii Slovanu na venkovních hřištích bohužel nepřetnul ani dnešní zápas v... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv