Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Příště se nesmíme takhle zatáhnout, zvedá varovný prst Jakub Grof
01.04.2007 | Jan Horák

Příště se nesmíme takhle zatáhnout, zvedá varovný prst Jakub Grof

Ú s t í n/L. - V 15. minutě prvního semifinále s Mladou Boleslaví se ústečtí hokejisté těšili z vedení 4:1. Nakonec se museli strachovat o výhru 4:3. "Měli jsme štěstí, že jsme to udrželi. Hodně by nás mrzelo, kdyby to vyrovnali. V druhém utkání na tom zapracujeme, bude to určitě lepší," slibuje Jakub Grof. Jako první narušil ústeckou pohodu gólem na 4:2 Václav Eiselt. "Taková přestřelka se už asi opakovat nebude. Bude to dlouhá série," předpovídá Eiselt.

Po začátku jak z noční můry, kdy se Lvi otřepávali z bleskového zásahu Boleslavi, se naplno rozjel domácí brankostroj. “Po tom prvním góle jsme byli dost přepadlí. Pak jsme to tam ale dokázali nasypat a to byla paráda,“ lakonicky komentuje nezvyklou přestřelku úvodní čtvrthodiny Jakub Grof. Nejproduktivnější ústecký bek pomohl v obratu druhým gólem, kdy nemilosrdně napálil puk po vítězném Antošově vhazování do boleslavské sítě. “Na nějakou kombinaci to v podobných zápasech moc není. Ti hráči se znají, ví, co se hraje. Víc se to musí střílet a doufat, že to tam nějak prolítne. Hlavně v přesilovkách,“ naráží na častou překombinovanost ústeckých početních výhod Grof.
Po ústeckém vichru, který sfoukl náskok hostí čtyřmi brankami, se Slovan stáhl do obranné ulity a iniciativu přenechal borcům v černobílém. “Po čtvrté brance jsme přestali trošku hrát, zbytečně jsme se stáhli dozadu. Drželi jsme puk, jako bysme se báli hrát. Musíme si držet svoji hru i za takhle vysokého vedení,“ apeluje na celý mančaft elitní ústecký bek.
Ústeckou pasivitu potrestali Středočeši velice rychle, pár sekund před koncem první části vstřelil kontaktní branku Eiselt, a hosté tak měli dostatek času na pokus o obrat. “Druhý gól Boleslavi nás hodně nalomil, to byla velká škoda. Mohli jsme to v klidu dohrát. Druhá třetina pak byla v režii Mladé Boleslavi, která hrála výborně. Příště se nesmíme takhle zatáhnout,“ varuje před zbytečnou pasivitou mužstva Grof.
První semifinálové klání přineslo oboustranně urputnou bitvu, v které se vzhledem ke kvalitě obou mančaftů příliš hokejové krásy neurodilo. “Tohle je prostě play-off. To je na tom to krásný. Je to boj, každý musí vidět, že hráči nechají na ledě všechno. To k hokeji v play-off patří a to ho dělá tak pěkným.“


Mladá Boleslav zažila v prvním semifinále úvod snů, už v 55. sekundě se jí podařilo dopravit kotouč za záda gólmana domácích Přikryla. „My jsme šli do zápasu s tím, že budeme hrát dobře zezadu a že budeme víc bránit. Nakonec jsme dali hodně rychlou branku, to bylo super, ale místo, abychom tak pokračovali, tak si necháme nasázet tři branky během pěti minut,“ lamentuje nad rychle prohospodařeným vedením Václav Eiselt.
Domácí se z brzkého inkasování velmi rychle vzpamatovali a Středočeši se rázem octli v tříbrankové ztrátě. „Najednou nás začali z ničeho přečíslovat, začali na nás jezdit 2 na 1 nebo 3 na 1. Sám nevím, jak se to mohlo stát. Měli jsme to vedení 1:0 udržet dýl, zůstat u naší hry z obrany. Takhle jsme prohráli.“
Mladá Boleslav z pohodlného náskoku Ústí stačila ještě před první sirénou jeden díl ukrojit a byl to právě Eiselt, kdo z bezprostřední blízkosti vstřelil gól boleslavské naděje. „Tohle přesně bylo třeba. Hodně střílet a chodit do brány. My jsme to ještě během druhé třetiny zkoušeli dostat do prázdný, vymýšleli jsme zbytečné parádičky. Na tohle se play-off nehraje, chce to nastřelovat a jít za tím bezhlavě až do branky. Ono to sice bolí, ale nic jiného nejde,“ přibližuje specifika play-off Eiselt.
Hosté z Boleslavi se v urputném střetnutí nakonec dokázali přiblížit hráčům ve žlutomodrém na dostřel jediné branky. Při troše štěstí mohli pomýšlet i na vyrovnání. “Já si myslím, že dvě třetiny jsme hráli velmi dobře. Chtělo to jen, aby nám tam spadlo víc gólů. Dokonce mám dojem, že jsme Ústí i přestříleli. Na to se ale hokej nehraje. Hlavně nás prostě zaskočila ta tříbranková ztráta, hrát v Ústí za stavu 1:4 je na hraně. Ale byl to hezkej hokej. Ústí vyhrálo dneska, my chceme vyhrát zítra,“ připravuje se na další těžký zápas boleslavský forvard.

 
 
Aktuálně na webu

Slovan doplňuje kádr o další hráče

Ú s t í n/L. - Vedení Slovanu se pro příští sezónu dohodlo na spolupráci s brankářem Petrem... Celý článek

Možný systém Chance ligy? Podobné rozdělení jako loni a nově play down

Z úterního jednání prvoligových klubů vzešel návrh, jak by mohl vypadat hrací model Chance ligy v... Celý článek

Obranné řady Slovanu posílí Jiří Drtina

Ú s t í n/L. - Vedení klubu uzavřelo smlouvu se zkušeným obráncem Jiřím Drtinou, který v minulé... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv