Chance Liga: Rytíři Kladno - HC Slovan Ústí nad Labem 9:2 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek zde
Přijďte podpořit Slovan v severočeském derby!
15.01.2019 | Tomáš Suchánek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Přijďte podpořit Slovan v severočeském derby!

Ú s t í n/L. - 47. kolo je ve znamení posledního severočeského derby v sezoně mezi Slovanem a kališníky z Litoměřic. V kádru Litoměřic je několik hráčů s ústeckou minulostí a utkání bude mít jistě velký náboj a prestiž. Slovan se bude snažit poprvé v této sezoně obrat Stadion o nějaký ten bod. Utkání začíná ve středu 16.11.2019 od 18:00. Přijďte všichni Slovan podpořit!

Tváří v tvář: HC Slovan – HC Stadion Litoměřice

HC Stadion Litoměřice

Kališníci, jenž jsou od roku 2017 pod hlavičkou projetu Dukla, což znamená úzkou spolupráci litoměřického klubu s Českým svazem ledního hokeje, si v letošní sezoně vedou zatím velmi dobře a mladému týmu patří aktuálně 7. pozice v tabulce Chance ligy se ziskem šedesáti sedmi bodů. V novém roce 2019 se našemu nedalekému soupeři daří náramně a z dosavadních čtyřech zápasů si připsal hned tři výhry za tři body. V tom posledním odehraném utkání si v domácí Kalich areně poradily Litoměřice s Havířovem (5:1). Jediná porážka v novém roce přišla s kladenskými Rytíři, kterým podlehly doma 2:5. Kádr Litoměřic má dvojice trenérů Daniela Tvrzníka a Davida Bruka velmi vhodně namixován. V týmů působí celkem tři hráči, kteří se účastnili letošního MS U20. Jakub Pour, David Kvasnička a Michael Gaspar. V kádru kališníků jsou celkem logicky i hráči s ústeckou minulostí. Kromě trenéra Daniela Tvrzníka se můžou ústečtí fanoušci těšit na Aleše Pavlase, jenž je kapitánem Stadionu a Jana Kloze, který je ústeckým odchovancem. V kádru působí také Ondřej Smetana, jenž však aktuálně laboruje se zraněním. Po Novém roce navíc Litoměřice svůj kádr posílily o zkušeného, a letos hájícího barvy Slovanu, Petera Jánského a mladou oporu hradecké juniorky a mládežnického reprezentanta, Dominika Sklenáře. V brankovišti Litoměřic dostává nejvíce prostoru syn prezidenta ČSLH Tomáš Král, který odchytal celkem šestadvacet utkání s průměrem zásahů 89,72%.

Sestava HC Stadion Litoměřice z minulého kola:

T. Král (Michajlov) – Marcel, Pavlas (C), T. Kvapil, Strejček, Jebavý (A), A. Rulík, Dluhoš – Jícha, J. Kloz, M. Kadlec – Kantner, Korkiakoski, Helt – Šik, M. Havelka, J. Dvořák – Sklenář, Jirásek, Eret.

Poslední odehrané utkání:

HC Stadion Litoměřice - AZ RESIDOMO Havířov 5:1 (1:0, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 17. Korkiakoski (Kantner, Helt), 28. J. Dvořák (Šik), 42. Šik (M. Kadlec), 49. J. Kloz (M. Kadlec, Jícha), 55. J. Kloz (M. Kadlec) – 22. Kotala.

HC Slovan Ústí nad Labem

Sestava z minulého kola: Stezka (Volke) – Hes, Buchtela, Zukal, Weinhold, Mert, M. Zdvořáček – Melka, Roubík, T. Jandus – D. Merta, Šťovíček, Chlouba – Krliš, Schwamberger, Chrpa – Davídek, Tůma.

Poslední odehrané utkání:

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Slovan Ústí nad Labem 3:2 pp. (0:0, 1:1, 1:1 – 1:0).

Branky a nahrávky: 24. Kusko (TS), 53. L. Vágner, 63. Nedbal (R. Zohorna, Střondala) – 31. Schwamberger (Weinhold, Krliš), 43. Hes (Schwamberger, Melka).

Vzájemný zápas

S Litoměřicemi čeká Slovan poslední severočeské derby v této sezoně. Všechny tři předchozí duely zvládl lépe soupeř ze soutoku Labe a Ohře a připsal si v nich plných devět bodů.

2. kolo: HC Stadion Litoměřice - HC Slovan Ústí nad Labem 6:1 (1:0, 4:1, 1:0).

Branky a nahrávky: 20. Kloz (Pavlas), 22. Voženílek (Kusý,Gaspar), 27. Kadlec (Korkiakoski, Pavlas), 35. Voženílek (Kusý, Gaspar), 39. Válek (Havelka), 47. Voženílek - 29. Merta (Jandus, Volf).

17. kolo: HC Slovan Ústí nad Labem – HC Stadion Litoměřice 2:4 (0:1, 0:2, 2:1).

Branky a nahrávky: 46. Melka (Weinhold), 54. Roubík (Zukal) - 18. Buchtela (Rousek), 25. Rousek (Jebavý, Havelka), 38. Flynn (Marcel, Strejček), 42. Kloz (Korkiakoski, Rousek).

32. kolo: HC Stadion Litoměřice - HC Slovan Ústí nad Labem 6:2 (1:2, 2:0, 3:0).

Branky a nahrávky: 20. M. Kadlec (Pavlas, Marcel), 26. Marcel (M. Kadlec), 32. Eret (M. Kadlec, Jícha), 43. Strejček (Eret, Smetana), 52. J. Kloz (Korkiakoski, Pavlas), 53. J. Kloz (M. Kadlec, Pavlas) – 5. J. Havel (Roubík), 11. Jánský (T. Jandus).
 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Druhé utkání s Kladnem nevyšlo, obdrželi jsme devět branek

K l a d n o - Slovan v utkání s Kladnem opět potvrdil své výsledky z venkovních zápasů. Ač byl úvod... Celý článek

Jiří Severa podepsal se Slovanem

Ú s t í n/L. - Ústecký útočník Jiří Severa podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

PREVIEW: Po druhé během čtyř utkání s Kladnem, tentokrát na ledě Rytířů

Ú s t í n/L. – V rámci třicátého kola Chance ligy zajíždí ústecký celek na led Kladna. Kladno se po... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv