Sportovní aukce: Aukce dresů z přípravných utkání
Premiéru Treilleho viděli i sparťané Foster, Milam nebo bratr Yorick
12.01.2012 | Martin Pešout

Premiéru Treilleho viděli i sparťané Foster, Milam nebo bratr Yorick

Ú s t í n/L. - V hledišti při severočeském derby mezi Ústím a Litoměřicemi byla i trojice zahraničních hráčů pražské Sparty. Američané Troy Milam, Alex Foster a Yorick Treille, bratr Sachy, který v současnosti v Ústí hostuje. Všichni tři se přišli podívat na výkon francouzského forvarda, který se vrací na scénu po dlouhém zranění.

Dvojice amerických hráčů, která posílila pražskou Spartu před sezónou ze zámořské AHL, přijela povzbudit Sachu Treilleho. Ten se v zápase s Litoměřicemi poprvé představil ústeckým fanouškům.

Oba zámořští hokejisté v roli pozorovatelů byli s utkáním spokojení. „Nevěděl jsem co od toho očekávat, ale byl jsem příjemně překvapený. Při zápase byla velmi dobrá atmosféra a zaujal mě ústecký stadion. Je skvělý,“ dělí se o své poznatky obránce Troy Milam.

Někdejší hráč Norfolk Admirals si pochvaloval i úroveň střetnutí. „Ústí ukázalo, že je velmi dobrým týmem. Je tu dobré místo pro hokej. Příjemný výlet,“ říká Milam. Toho i zbytek sparťanského celku čeká už v pátek extraligový duel v sousedním Litvínově. „Na zápas jsme se připravovali, takže očekávám, že se nám vydaří,“ dodává.

Na prvoligové derby zamířil i produktivní sparťanský útočník Alex Foster. „Sachův tým vyhrál, takže jsme všichni spokojení,“ směje se autor osmnácti extraligových kanadských bodů. „První třetina byla velmi vyrovnaná, pak bylo Ústí lepší,“ všímá si Foster.

„Pro Sachu je důležité, aby hrál. S každým odehraným zápasem se dostane do formy,“ říká sedmadvacetiletý forvard na adresu Treilleho. Rovněž se Foster těší na páteční souboj Sparty v Litvínově. „Je to televizní zápas, důležitý a určitě bude těžký,“ doplňuje.

Bývalý hráč Toronto Marlies si oblíbil Prahu. „Je to velké město, ve kterém je stále co dělat. Navíc hraji v kvalitním týmu. Jsem ve Spartě spokojený,“ tvrdí.

 
 
Aktuálně na webu

Slovan Ústí nad Labem zná své soupeře v rámci přípravy

Ú s t í n/L. - Trenéři Slovanu Tomáš Mareš a Vladimír Evan rozložili přípravná utkání od druhé ligy... Celý článek

Ústecký Slovan bude spolupracovat s Jágrovým Kladnem

Ú s t í n/L. - Hokejové kluby Slovan Ústí nad Labem a Rytíři Kladno se dohodly na partnerství a... Celý článek

Budu se soustředit na výkony v Ústí, říká nováček Procházka

Ú s t í n/L. - Dalším hráčem, který bude hájit barvy Slovanu je Ondřej Procházka. Jednadvacetiletý... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv