Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Překvapí také Slovan jihlavskou Duklu?
22.10.2019 | Tomáš Suchánek
Autor fotografie: Tomáš Lysý

Překvapí také Slovan jihlavskou Duklu?

Ú s t í n/L. - Sled utkání Chance ligy je opravdu neúprosný a po jednom dni odpočinku, po utkání s pražskou Slavií, musí Slovan zaměřit rychle kurz Vysočina. Tam jej čeká jihlavská Dukla, která se postarala v posledním svém vystoupení v Kadani o největší překvapení dosavadního průběhu soutěže, když si z pod krušných hor neodvezla ani bod. Postará se Slovan o další překvapení na úkor Dukly? Utkání startuje ve středu na Horáckém zimním stadionu v 17:30.

HC Dukla Jihlava

Dukla si představovala začátek druhé sezony po pádu do Chance ligy určitě v lepších barvách a ve vyšších patrech tabulky. Ježkům patří po šestnácti zápasech až 8. pozice s počtem pětadvaceti bodů, se shodným počtem výher a proher. Jihlava si zapsala v předešlých dnech sérii třech vítězství v řadě, když na hokejkách „Vojáků“ postupně padli Sokolov, Prostějov a v derby o Vysočinu také Třebíč. Po tomto úspěšném trojboji však přišlo pořádné vystřízlivění. Jihlava ukončila 315 dnů dlouhou sérii kadaňským Trhačům bez vítězství a postarala se o zatím největší překvapení sezony, když padla pod krušnými horami v poměru 2:1. “Je to ostuda, co jsme v Kadani předvedli a musíme se omluvit fanouškům, kteří sem takovou dálku přijeli.“ nebral si servítky pro klubový web Jihlavy kapitán Josef Skořepa, přezdívaný „Skořápka.“

HC Dukla Jihlava

  • Odehrané zápasy: 16
  • Počet získaných bodů: 25
  • Nejlepší střelec: J. Fronk
  • Nejproduktivnější hráč: T. Čachotský

Kromě již zmíněné prohry na ledě Kadaně, ztratila Dukla i další zdánlivě „jednoduché“ body. V první čtvrtině padla doma například s Benátkami nebo Havířovem. Trenérům Petru Vlkovi a Františku Zemanovi letos chybí vyložený střelec. Nejvíce branek vstřelil Jiří Fronk, ale pět branek v šestnácti zápasech je opravdu velmi málo na nejlepšího střelce týmu. Největší opory Ježků zatím zůstávají ve svém vlastním stínu. Tomáš Čachotský je sice nejproduktivnějším hráčem svého týmu s dvanácti kanadskými body (4+8), ale jeho potenciál je rozhodně větší. Další opory jako Matěj Pekr (4+5) nebo kapitán Josef Skořepa (2+2) už zažili také produktivnější začátky sezon. V dresu Jihlavy nastupuje také jeden ústecký odchovanec. Tomáš Harkabus posbíral v šestnácti duelech zatím pět asistencí. Na přesnou trefu zatím čeká.

V brankovišti Dukly se poctivě střídá spolehlivá dvojice. Švédský brankář Niklas Lundström a Jan Brož. Ty cepuje známý trenér brankářů Petr Jaroš. Oba muži s maskou odchytali shodně osm utkání a drží si úspěšnost zákroků nad devadesáti procenty.

Sestava Dukly v posledním utkání

Brož – Mareš, Staněk, Půža, Holý, Kolář, Vála, Piegl – Čachotský, Skořepa, Matýs – Anděl, Poletín, Fronk – Harkabus, Juda, Lichanec – Čermák, Davídek.

Poslední utkání Dukly

SK Trhači Kadaň - HC Dukla Jihlava 2:1 (0:0, 2:0, 0:1).

Branky a nahrávky: 29. Poizl (Koblížek), 30. Chlouba (Michnáč, Jandus) – 41. Skořepa (Harkabus).

Poslední vzájemný zápas

S Duklou jsme se utkali v rámci 2. kola na domácím ledě a odehráli jsme vyrovnané utkání, které nakonec skončilo nejtěsnějším možným rozdílem pro hokejisty z Vysočiny.

HC Slovan Ústí nad Labem – HC Dukla Jihlava 2:3 (0:0, 1:2, 1:1).

Branky a nahrávky 34. Maršoun (D. Merta, Wojnar), 58. Vildumetz (Stahl) – 28. Čachotský (Poletín, Vála), 29. Anděl (Čermák, Chlubna), 50. Lichanec (Čachotský).

 
 
Aktuálně na webu

Aktualizuj si playlist Slovanu na domácích zápasech

Ú s t í n/L. - Chodíte pravidelně na utkání Slovanu a chcete upravit playlist, který se hraje na... Celý článek

Kniha o historii Slovanu

Ú s t í n/L. - Počtěte si na letních prázdninách o historii Slovanu. Knihu si můžete stáhnout v... Celý článek

Soutěžte s námi o permici

Ú s t í n/L. - Soutěžte s námi na facebookových stránkách o permanentní vstupenku na nadcházející... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv