Chance Liga: HC Stadion Vrchlabí - HC Slovan Ústí nad Labem 25. 11. 2020 od 17:00 hod.
Přehlídka šelem: Lvi proti Panterům
20.10.2009 | Martin Pešout

Přehlídka šelem: Lvi proti Panterům

Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi hodlají získat zpět po derby na ledě Chomutova otřásající se důvěru fanoušků. Uprostřed týdne do Zlatopramen Areny přijede Havířov. Domácí jsou favoritem, předposlední celek není v ideálním rozpoložení. Úvodní buly bude vhozeno v tradičních 18:00. Dostane se Slovan znovu na dostřel vedoucímu Chomutovu?

8-2-0-1 celková bilance 2-1-1-7
2. postavení v tabulce 15.
28 získané body 9
38:17 skóre 29:36
8:1 (Šumperk) nejvyšší výhra 5:3 (Benátky)
3:6 (Chomutov) nejvyšší prohra 2:4 (Chomutov, Jihlava, Šumperk)
Jan Alinč; 11b (5+6) nejproduktivnější hráč Filip Seman; 8b (4+4)
Rok Pajič; 6 nejlepší střelec Filip Seman, Michal Velecký; 4
Jan Alinč; 6 nejvíce asistencí Filip Seman, Filip Smejkal; 4
Roman Němeček, Milan Mikulík; 18 nejtrestanější hráč Marek Sikora; 46

Aktuální forma Havířova

Zatímco v minulé sezóně měli Panteři famózní start do soutěže, letos je tomu přesně naopak. Od zahájení nového ročníku se nemohou odlepit ze spodních pater tabulky. Sice za soupeři o tolik nezaostávají a z ledu většinou odcházejí po těsné porážce, pouhé dva tříbodové zisky však nejsou zdaleka dostačující. Přehráli Havlíčkův Brod a Benátky nad Jizerou. Dva body za výhru po prodloužení si připsali i po boji ve Znojmě. Kromě sedmi porážek zaznamenali i jednu po nastaveném čase. Bod s Kadaní se v konečném zúčtování může hodit. V dalším kole prvoligového ročníku přijíždějí na led Ústeckých Lvů. Při vší úctě k havířovskému celku by bodový zisk moravského týmu byl překvapením. Rozhodne se ale až na ledě. Ústecká aréna totiž pamatuje tvrdé boje až do poslední minuty jako s Kadaní, Třebíčí či Benátkami nad Jizerou.

Opory Havířova

Takovou posilu Slezané ve svých řadách už dlouho neměli. Již měsíc prohání puky v havířovském dresu olympijský vítěz z Nagana a autor vítězného gólu ve finále MS 2001 David Moravec. Forvard zapůjčený z extraligového Třince je oživením soutěže. Hvězdný útočník v červenobílém dresu zatím v šesti odehraných utkáních zaznamenal jednu branku a tři gólové přihrávky. Klubové bodování s osmi kanadskými body vede Filip Seman. Jistotou v brankovišti je Jakub Čech.

Sestavy z posledních zápasů

Ústí n.L. - Orct (Fiala) - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Kříž, Vobořil, Gýna - Sklenička, Kloz, Kříž - Heřman, Mrázek, Alinč - Pazourek, Vrtek, Janků, Šaffer - Pšurný M., Mikulík, Pšurný R.

Havířov - Vošvrda (Čech) - Klimeš, Zientek, Rangl, Peštuka, Šafařík, Tesařík, Krisl, Hruška - Žajgla, Moravec, Fořt - Haas, Piecha, Smejkal - Seman, Sikora, Zeliska - Červenka, Velecký, Bursík

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Přineste plyšáka a udělejte radost dětem!

Ú s t í n/L. - Současná vládní opatření bohužel neumožňují vstup fanouškům na zimní stadión.... Celý článek

Chance Liga je zpět!

Ú s t í n/L. - Po vynucené koronavirové pauze se ústecký celek vrací zpět do zápasového tempa.... Celý článek

Náš nový maskot ponese jméno Viktor

Ú s t í n/L. - Fanoušci měli možnost celý týden hlasovat o tom, jak se náš nový maskot bude... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv