CHA Liga: ČEZ Motor České Budějovice - HC Slovan Ústí nad Labem 9:1 | ELJ: HC Kobra Praha - HC Slovan Ústí nad Labem 20. 9. 2019 18:45 hod.
Představujeme zahraniční soupeře v přípravě: Dresdner Eislöwen
09.07.2019 | Tomáš Suchánek
Autor fotografie: Steven Rupprich

Představujeme zahraniční soupeře v přípravě: Dresdner Eislöwen

Ú s t í n/L. - Všichni hokejoví fanoušci se již nemohou dočkat startu nové sezony. Ta začne, jako již tradičně, sérií přípravných utkání. Letošní přípravu okoření Slovanu, mimo jiné, souboj s nedalekými Drážďany. Tým z druhé nejvyšší německé soutěže se představil na ledě Slovanu v rámci přípravy již loni a připsal si těsné vítězství.

Dresdner Eislöwen

Ve čtvrtek 15. srpna 2019 od 17:00 přivítá Slovan na svém ledě v rámci přípravy na nový ročník Chance ligy jednoho ze dvou zahraničních soupeřů, nicméně ne nijak vzdáleného od našich hranic s Německem. Ze zhruba 70 km vzdálených Drážďan si to do Ústí nad Labem zamíří celek Dresdner Eislöwen. Lední lvi, jak zní přezdívka tohoto týmu, hrají druhou nejvyšší soutěž v Německu, zvanou DEL 2. Tuto soutěž hrají po reorganizaci nepřetržitě od sezony 2013/2014. Největším úspěchem bylo prozatím semifinále této soutěže, které si zahráli dokonce dvakrát. V roce 2015/2016, kdy Drážďany padly v poměru 4:1 na zápasy s týmem Bietigheim/Bissingen, a v loňském ročníku nestačily na Frankfurt, s kterým prohrály dokonce 4:0 na zápasy.

Dresdner Eislöwen

  • Rok založení: 1990
  • Klubové barvy: modrá a bílá
  • Trenér: Brad Gratton

Tým ze saského Německa vede jako hlavní kouč Kanaďan Bradley Gratton, asistentem je Fin Petteri Kilpivaara. Kádr německého týmu je složen výhradně z domácích hráčů, nicméně v aktuálně sestavovaném kádru na novou sezonu 2019/2020 se objevují také čtyři Kanaďané, Kevin Lavallée, Dale Mitchell, Jordan Knackstedt, jenž si zahrál například farmářskou soutěž AHL za Providence Bruins a Nick Huard, jenž se stal loni nejlepším střelcem týmu. Dalším zámořským hráčem, ve státech narozeným, je Američan Mario Lamoureux. V kádru pro novou sezonu je také Lotyš Elvijs Biezais. Překvapivě nenajdeme v aktuálním kádru Drážďan žádného Čecha. Milan Davídek, jenž u týmu působil v loňské sezoně, přestoupil v rámci soutěže do Bayeruthu. Loňský ročník, jak již bylo zmíněno, ovládl střelecky v rámci týmu Kanaďan Nic Huard, nejproduktivnějším hráčem týmu byl poté domácí hráč Jordan Knackstedt, kterému patřilo nakonec čtvrté místo v celkové produktivitě DEL 2. Drážďany se kromě souboje se Slovanem utkají ještě s dvěma českými týmy v rámci přípravy na novou sezonu. Po utkání v Ústí zamíří ještě do Benátek nad Jizerou a do Znojma.

Vzájemný zápas

Slovan odehrál s Drážďany v rámci loňské přípravy domácí utkání, ve kterém 31. 8. 2018 podlehl svému soupeři nejtěsnějším možným rozdílem.

HC Slovan Ústí nad Labem - Dresdner Eislöwen 1:2 (0:2, 0:0, 1:0).

Branky a nahrávky: 48. Tůma (Melka, Roubík) – 6. Billich (Reed), 13. Huard. Rozhodčí: Místecký, Petružálek – Biedermann, Dyršmíd. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1012. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan výlet na jih Čech nezvládl

B u d ě j o v i c e - Ústečtí hráči ve třetím kole zajížděli na led ČEZ Motor České Budějovice, kde... Celý článek

Na konci byla šance, je to škoda, hodnotí Tomáš Vildumetz

Ú s t í n/L - Jednou z nových posil Slovanu je i Tomáš Vildumetz. Ten v poslední třetině zápasu s... Celý článek

Mladíci na úvod Extraligy padli s Havlíčkovým Brodem

Ú s t í n/L. - V úvodním utkání letošní extraligové sezony přivítal Slovan na svém ledě Havlíkův... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv