PŘÍP: HC Slovan Ústí nad Labem - SC Kolín 1:3
Představujeme soupeře v poháru: Mladá Boleslav
08.07.2009 | Martin Pešout

Představujeme soupeře v poháru: Mladá Boleslav

Ú s t í n/L. - První srpnové úterý to znovu vypukne! Již potřetí poslední fázi přípravy na novou sezónu zpestří Ústeckým Lvům letní Tipsport Cup. V rámci atraktivního podniku na Slovan tentokrát čeká vskutku zajímavý program. Během srpna žlutomodré prověří rovná čtveřice extraligistů. Slovan se kromě posledního střetnutí v základní skupině fanouškům představí vždy v tradiční termín – úterý a čtvrtek.

Ve zpětném zrcátku

Ústečtí v uplynulých dvou ročnících výraznou stopu nezanechali. V obou případech se jim nepodařilo proniknout ze základní skupiny. Loni skončili třetí se šesti body, když jejich skupinu A vyhrály Karlovy Vary. Ročník předtím obsadili poslední čtvrté místo se čtyřmi body. Jejich skupinu C vyhrál tehdy Liberec.

Letní pohár pod lupou

V boji o semifinále (a sestavu), do kterého postupují jen vítězové svých skupin, se střetnou s Mladou Boleslaví, Litvínovem, Libercem a mistrem posledního ročníku extraligy - Karlovými Vary.

Do turnaje vstoupí zápasem v Mladé Boleslavi, o dva dny později se představí svým příznivcům na domácím ledě proti karlovarské Energii. Na třetí souboj si odskočí do Liberce a základní skupinu dohrají ve středu 19.8. v derby s Litvínovem.

Na koho se fanoušci mohou těšit v rámci konfrontace s extraligovými protivníky letos? Odpověď naleznete v našem podrobném rozboru! Jako první představujeme pikantního soupeře: mladoboleslavské bruslaře, na jejichž ledě Lvi začnou přípravný cyklus v úterý 4.srpna.

BK Mladá Boleslav

Ne bleskové povodně, ale hotový uragán vlétl do kabiny mladoboleslavských hokejistů. Mladoboleslavské vedení provedlo v soupisce takový radikální řez, který se jen tak nevidí. Jestli je letní období znamením výrazné proměny soupisky, v Mladé Boleslavi to platí dvojnásob. Klubový manažeři opravdu nezaháleli. Svá místa v kabině muselo vyklidit rovnou 22 borců: Robert Schnabel, Jan Wagenhoffer, Josef Lukáč, Jan Fiedler, Aleš Padělek, David Mocek, Filip Šindelář. Ti skončili v klubu nadobro. Hostování potom vypršelo těmto hráčům: Tomáši Brňákovi, Václavu Kočímu (nově Pardubice), Janu Novákovi (ruský Jekatěrinburk), Michalu Důrasovi (Zlín), Denisu Kazionovi, Tomáši Rodovi, Martinu Krupkovi, Romanu Pšurnému, Jaroslavu Jágrovi. Do Vrchlabí v rámci hostování odešel Jan Jaroměřský, do Benátek pro změnu Václav Drábek. Lukáš Zíb, Tomáš Klimenta a Jiří Moravec ohlásili návrat zpět pod Ještěd. Veterán Jan Benda zamířil do Plzně.

Náhradou do svých řad přivedli jiných 11 jmen: libereckou tygří smečku - Valdemara Jiruše, Borise Žabku, Lukáše Pabišku. Navrch exslávistu Michala Supa, Jaroslava Kasíka, Petera Fabuše, Marcela Šterbáka, Miroslava Dubna, Zdeňka Bahenského, Michala Macha a Jakuba Sajdla. Podle potřeby se mohou opřít i o brankáře Milana Řehoře, jenž má vyřízené střídavé starty. Těm všem bude velet Vladimír Čermák, dosud kouč Benátek nad Jizerou.

Svěřenci nového kouče mají o motivaci prosadit se do kádru dosyta postaráno. Do herní fáze přípravy vkročí Středočeši kompletní, zdravotní patálie nikoho netrápí.

Poslední účastník baráže v období letní přípravy zaujal i jinak. To když vyzkoušel dosud netradiční metody tréninku. Dvakrát týdně zahrnul do přípravného plánu i trénování na ledě. Mimo jiné se Mladoboleslavští věnovali boxu, zašli i do fitstudia, kde vyzkoušeli trampolíny a půlmíče. Na rozloučenou s neoblíbenou částí letního harcování prokázali svůj talent při fotbale a tenisu.

V turnaji budou bruslaři obhajovat semifinálovou účast z obou ročníků. "Minirepríza" posledních dvou baráží o extraligu startuje v Metrostav Areně v 17:30.

 
 
Aktuálně na webu

Před prvním zápasem za Slovan jsem byl nervózní, říká gólman Radek Haas

Ú s t í n/L. - Premiéru v ústeckém dresu prožil v přípravném zápase proti Kolínu Radek Haas.... Celý článek

Slovan v prvním přípravném zápase nestačil na Kolín

Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté v prvním přípravném zápase přivítali na svém ledě Kolín. Slovan se... Celý článek

Do Ústí míří Kolínští kozlové

Ú s t í n/L. – Plánovaný zápas s Kladnem se musel zrušit kvůli pozitivnímu nálezu onemocnění... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv