PŘÍP: Mostečtí Lvi - HC Slovan Ústí nad Labem 5:1
Představujeme mladé pušky: Robert Bártek
15.07.2020 | Tomáš Suchánek
Autor fotografie: Edvard Beneš

Představujeme mladé pušky: Robert Bártek

Ú s t í n/L. - Venku sice vládnou letní teploty, je doba dovolených, nicméně hokejistům Slovanu se pomalu, ale jistě blíží návrat na ledová kluziště. Pro netrpělivé fanoušky budeme přinášet rozhovory s „mladými puškami“, které se v letošní sezoně budou chtít zapracovat do nově se budujícího kádru Slovanu. Prvním z nich je rodák z Mostu, opora juniorky Litvínova, Robert Bártek. Držíme palce, ať se mu daří i ve žluto-modrém dresu Slovanu.

Roberte vítejte ve Slovanu, jak se zrodila možnost začít novou sezonu právě v Ústí nad Labem?
Děkuji moc za přivítání. Možnost se zrodila tak, že jsem měl v květnu schůzky s panem Hynkem v Litvínově a požádal jsem ho, jestli by mi zařídil nové angažmá, jelikož jsem skončil v juniorce v Litvínově. Asi před měsícem mi poté zavolal pan Čaloun, že by mě chtěli na zkoušku v Ústí nad Labem.

Jakou jste měl letní přípravu a jak se cítíte fyzicky připraven na novou sezonu?
Letní přípravu jsem měl poprvé za svojí kariéru individuální, s kondičním trenérem Miroslavem Pokorným, s kterým jsme se hodně zaměřili na sílu, kterou ještě stále vylepšujeme. Patří mu jedno velké díky, za to jak se o mě stará. Fyzicky se cítím velice dobře, ale ukáže čas, jestli to bude stačit. Já doufám, že do následující sezóny ano. O víkendu jsem měl vždy volno, abych zregeneroval tělo. Volno jsem trávil většinou v Praze, kde jsem se chodil koukat na fotbal s kamarády.

Co od zkoušky ve Slovanu očekáváte a jak se těšíte konečně na led?
Od zkoušky očekávám to, že uspěji, prosadím se do týmu Slovanu a vybuduji si zde pozici, abych mohl stabilně hrát, odevzdat na ledě co nejlepší výkon a pomoc ke splnění cílů do sezóny. Na led se těším, to je samozřejmé, ale už před týdnem jsem začal chodit s dorostem v Mostě na led, kde trénuje můj bratr a požádal jsem trenéry Dana Šoustka a Jana Hranáče, jestli bych se mohl rozbruslit s nimi. Oni souhlasili. Za to bych jim chtěl poděkovat, že mi to umožnili.

V juniorce Litvínova jste platil za ofensivního obránce, který sbíral poctivě body, budete chtít praktikovat takový styl i v dospělém hokeji?
Určitě ano, ale záleží, jakou dostanu roli v týmu. Co mi řekne trenér, tak to udělám. Všechno co řekne trenér, to je pro mě svaté a já to musím splnit, ale určitě bych chtěl přenést tenhle styl hry i do dospělého hokeje.

Vy jste již hrál v loňském roce Chance ligu za Litoměřice, dá se z těch pár zápasů vůbec hodnotit, jaký je to rozdíl oproti juniorce?
Ano, je to velký rozdíl. Největší rozdíl je asi v taktice, ten kdo jí nepochopí, tak nemá co dělat v dospělém hokeji. Byl jsem na to upozorňován v juniorce od trenérů pana Mrázka a pana Nekvindy, kteří mi říkali, ať si na to dám pozor při prvním zápase. Asi další rozdíl je v síle. V juniorce se moc nepraktikují osobní souboje, ale v dospělém hokeji, tam je skoro každých pět vteřin, co jste na ledě nějaký osobní souboj. Určitě také další atribut jsou přihrávky. V dospělém hokeji jsou daleko přesnější a rychlejší, než je tomu v juniorce.

Co vím, tak jste trénoval v loňské sezoně s litvínovským áčkem. Jaká to byla zkušenost a co Vám to přineslo?
Ano, trénoval, dokonce dvě sezony. Je to obrovská zkušenost a jsem za ní rád, protože v mém věku, je to asi to nejvíc co můžete zažít. Trénovat s A týmem, na který jste se chodil koukat jako malý kluk a teď tam trénujete, byl to skvělý zážitek a velká zkušenost, která mi pomohla do hokejového života. Nejvíc mi seděl asi minulou sezónu pan trenér Razým, který se mnou hodně komunikoval na tréninku.

V Ústí nad Labem se skládá letos mladý kádr, kolem pár zkušených borců. Znáte někoho v současném týmu, nebo to pro Vás bude velká neznámá?
Ano, pár kluků znám. Například Pavla Korduleho nebo Erika Mareše, s kterým jsem chodil dříve na základní školu a hrál jsem s ním asi od 5. do 6. třídy v Litvínově. Potom znám Michala Trávníčka s kterým jsem trénoval v A týmu v Litvínově, ale že bychom se znali osobně, to ne. Hodně informací jsem získal od bývalého hráče Přemysla Svovody a od mého dobrého kamaráda Daniela Jouzy, kteří tady dříve hráli.

Jaké si stanovujete osobní cíle pro následující sezonu? Pro mladé hráče bývá přechod mezi dospělé zlomovým momentem v kariéře.
Můj cíl je jednoznačně se prosadit do kádru Slovanu. Musím zde ukázat, že umím hrát hokej a udělat pro to maximum. Odevzdat na tréninku a při zápase 100%. Vím, že spousta kluků neuspělo a rázem skončili, proto to chci mít srovnané. Mám svého mentora Petra Kříže, s kterým probírám každou věc, abych byl dobře fyzicky, ale i psychicky připraven.

Ještě závěrečná otázka, jelikož jste letošní maturitní ročník, jak jste obstál v maturitní zkoušce?
Uspěl jsem na 90 %. Při ústní zkoušce jsem měl jen jednu dvojku a jinak samé jednička. Bohužel jsem neudělal didaktický test z českého jazyka o pár bodů, tak musím jít na opravu v září. Už abych to měl úspěšně za sebou.

Statistiky Roberta Bártka

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan na výhru nedosáhl ani ve třetím přípravném zápase

Most - Slovanu po dvou prohrách 1:3 nevyšlo podle představ ani třetí přípravné utkání, na mosteckém... Celý článek

Miroslav Mach: Příprava probíhá dle plánu

Ú s t í n/L. - Trenéři A týmu jsou s probíhající přípravou spokojeni, litují odložených utkání s... Celý článek

Hokejové soustředění mládeže je ve své půlce

Ú s t í n/L. - Právě probíhá 5. ročník Hokejového soustředění mládeže (HSM 2020). Akce je zaměřena... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv