Přípravné utkání: HC Baník Sokolov - HC Slovan Ústí nad Labem 31. 7. 2018 od 17:30 HSM 2018: Podrobné informace k soustředění
Potěšilo mě, že můžu být tam, kde to dobře znám, říká po návratu David Bernad
08.08.2017 | Filip Vlček (UNL)
Autor fotografie: Sporty Ústí

Potěšilo mě, že můžu být tam, kde to dobře znám, říká po návratu David Bernad

Ú s t í n/L. - Fanoušci Slovanu jásají. Pod hrad Střekov se vrací velmi známý obránce David Bernad. Zasáhnout by měl do nejbližšího utkání s Litoměřicemi.

Vrátil jste se z Mladé Boleslavi zpátky do Ústí, jak jste se dozvěděl o přesunu?
O přesunu jsem se dozvěděl v pátek po tréninku, kdy jsem měl sezení s trenéry a tam jsme si řekli, co a jak.

Věřím, že tato zpráva vás určitě potěšila, i když v Boleslavi byste hrál o třídu vyšší ligu...
Extraliga je extraliga, ale s trenéry jsme si řekli, že jsem mladý a potřebuju co nejvíce hrát, a to doufám v Ústí budu. Potěšilo mě, že můžu být tam, kde to dobře znám, kde mám spoustu známých nejen z okruhu hokeje. Navíc tu mám skvělou přítelkyni a budeme spolu moct trávit více času.

Dnes ráno jste absolvoval první trénink v Ústí, jaké to bylo?
Bylo to dobré, už jen ten příchod do kabiny, kde jsem většinu lidí znal. Bylo vidět i na nich, že mě rádi vidí, tak to bylo příjemné. Trénink byl dobrý, měli jsme ho rozdělený na obránce a útočníky, takže byl výživný.

WSM Liga se od letošní sezóny změnila. Do roku 2020 bude nesestupová. Jak vnímáte tuto změnu?
Mně osobně se to moc nezamlouvá. Jakou úroveň to může mít, když se k tomu všechny týmy, kromě 3-4, co chtějí postoupit, postaví tak, že chtějí ty sezóny odehrát za co nejméně peněz, aby ušetřili. To si myslím, že není dobré. Mám strach, že WSM liga ztratí atraktivitu nejen pro diváky.

Do WSM Ligy spadly Karlovy Vary, naopak postoupil Vsetín. Jak se těšíte na tyto zápasy?
Na Vsetín se hodně těším. Už jako malý kluk jsem slýchával, že tam je neskutečná atmosféra a že ty lidi jsou v dobrém slova smyslu hokejoví fanatici. Jsem hodně zvědav, jestli tahle kolébka českého hokeje dostojí tomu, o čem se všude mluví. Navíc tam hraje můj dobrý kamarád Ondra Holomek, takže proběhne nějaké to popichování. Uvidíme, s čím přijdou do sezóny Karlovy Vary, ale myslím si, že to bude velice silný soupeř.

Máte v lize oblíbeného soupeře a naopak někoho proti komu nehrajete rád?
Takhle se to asi přesně říct nedá, ale vloni pro mě byla hodně nepříjemná Jihlava. Těšil jsem se na derby, ať už to byla Kadaň, nebo Litoměřice. Vždy to mělo zvláštní náboj.

Letní přípravu jste strávil v Mladé Boleslavi. Můžete nám prozradit, jaká byla?
To je docela častá otázka, snad nic tajného. Letní příprava pro mě bylo úplně něco nového, co jsme dělali. Každý den v posilovně, tréninky se zkrátily, ale za to zintenzivněly. Dbalo se hodně na správné provedení cviků a také jsme se věnovali cvikům tak, abychom předcházeli zraněním. Tento typ letní přípravy mi hodně vyhovoval a jsem dost spokojený.

První přátelské utkání jste odehrál za Mladou Boleslav proti Plzni. Kdy nastoupíte za Slovan?
Ano první zápas byl souboj "škodovek". Kdy nastoupím v Ústí, to je na trenérech, ale myslím si, že to bude zítra v duelu proti Litoměřicím. Hodně se na první zápas těším.

V kabině je mnoho nových hráčů. Znáte některé, nebo se budete teprve seznamovat?
S těmi, co přišli letos se budu teprve seznamovat. Nenapadá mě nikdo z těch nově příchozích, koho bych osobně znal. Ale věřím, že si sedneme herně i po té lidské stránce.

Probírali jste s trenéry vaši roli v týmu?
Zatím jsme toho moc neprobrali. Spíš jsme si zatím jen potřásli rukou a probrali pár věcí. Myslím, že jsou rádi, že tu budu a taktickým věcem se budeme věnovat v nejbližší době.

Na konec příjemná otázka. Jak jste strávil dovolenou?
Příjemná už tolik není, když ta dovolená je za námi (smích). Část dovolené jsem strávil na MS inline hokeje v Bratislavě a zbylých pár dnů jsem byl s přítelkyní. Navštívili jsem rodinu i známé, které díky mému časovému vytížení přes sezónu bohužel zanedbávám.

 
 
Aktuálně na webu

Hokejové soustředění mládeže 2018 se blíží

Ú s t í n/L. - Celý příští týden se na zimním stadionu v Ústí nad Labem kromě našeho A-týmu bude... Celý článek

Soustředění bude určitě zpestřením, říká Jan Dlouhý

Ú s t í n/L. - Do sedmi domácích zápasů v minulé sezóně nastoupil brankář Jan Dlouhý. Ke svým... Celý článek

V neděli 22. 7. Slovan poprvé na ledě

Ú s t í n/L. - V neděli 22. 7. 2018 v 10:30 hod zahájí ústecký Slovan přípravu na sezónu 2018-2019... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv