OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek zde
Posila Lvů Nahodil: Ústí byla jasná volba
24.09.2011 | Martin Pešout

Posila Lvů Nahodil: Ústí byla jasná volba

Ú s t í n/L. - Tenhle debut vyšel na výbornou. Přijel ráno před zápasem a večer byl svědkem famózní jízdy Ústeckých Lvů proti Šumperku. Lukáš Nahodil, od pátku nová akvizice v sestavě Slovanu, se podílel na drtivé výhře 9:1. Na kanonádě se mohl podílet i gólově, ve vyložené příležitosti však na brankáře hostů nevyzrál. „Chtěl jsem střílet k tyči, ale puk jsem zvedl příliš,“ říká.

Ústečtí Lvi prochází dosavadním průběhem soutěže, jak fotbalová Barcelona španělskou ligou. Naposledy deklasovali Šumperk rozdílem dvou tříd, když mu uštědřili debakl po výsledku 9:1. Ještě po druhé třetině podobnému gólovému karnevalu přitom nic nenasvědčovalo, vždyť Draci ze Šumperka ztráceli na ledě favorita pouhé dva góly.

Debutovat při takové kanonádě, to jste si snad ani nepředstavoval, že?

Jsem rád, že to takhle krásně dopadlo. Je skvělé, že napadalo tolik gólů. Důležité je ale vítězství a získání tří bodů.

Třetí třetina se proměnila z vašeho pohledu v hokejovou oslavu, nastříleli jste v ní sedm branek...

V poslední části jsme především začali proměňovat šance. Příležitosti jsme měli už v první i druhé třetině, ale gólman spoustu akcí chytil. Pak se s góly roztrhl pytel. Napravili jsme tím alespoň slabší pasáž ve druhé třetině.

K tomu, abyste se v premiéře prosadil i gólově, vám mohla pomoct velká šance ve druhé třetině...

S Tomášem Rodem jsme jeli dva na jednoho, on na sebe navázal beka a já jsem měl otevřený prostor. Chtěl jsem puk tlačit k tyči na dřevěnku, ale příliš jsem ho zvedl a netrefil branku. Škoda.

Jak jste se v Ústí zatím stihl aklimatizovat?

Přijel jsem ráno před utkáním, takže nebyl příliš čas se rozkoukávat. Většinu nových spoluhráčů jsem znal z mého působení v Třebíči, když jsem proti nim nastupoval. V Třebíči jsem navíc chvíli hrával s Tomášem Rodem, Lukášem Handlovským a Pavlem Francouzem.

Co rozhodlo ve vaší volbě jít do Ústí? Nebyla ve hře například Třebíč, odkud pocházíte?

Na toto téma jsem se bavil s agentem, který mi řekl o možnosti hrát v Ústí. V Třebíči jsou finanční problémy, takže to nedopadlo. Ústí má kvalitní tým s ambicemi na postup, tudíž jsem rád, že tu mohu být. V Třebíči mě sice trénoval současný sportovní manažer Ústí pan Šindel, ale jestli to mělo nějaký vliv na můj příchod do Ústí, to netuším.

Do Ústí přicházíte z Pardubic. Jak hodnotíte své působení na východě Čech?

V Pardubicích jsem už rok a víceméně celou dobu tam mám roli třináctého útočníka. Chci se tam prosadit, ale zatím to nevyšlo. V Pardubicích hodlám bojovat o místo v sestavě. Mají ale velmi silný tým, takže to bude těžké.

Hrával jste v extralize i první lize, můžete obě soutěže porovnat?

Rozdíly mezi oběma soutěžemi samozřejmě jsou. Extraliga je rychlejší, ale Ústí má v podstatě extraligový tým. A když tempo nejvyšší soutěže porovnám s Ústím, příliš velký rozdíl nevidím. Když bude Ústí hrát v každém zápase naplno, musí každého soupeře s přehledem porazit. Myslím, že jsem v Ústí na hostování, v pondělí proti Mostu bych měl nastoupit.

 
 
Aktuálně na webu

Erik Mareš přidá další sezónu ve Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký odchovanec Erik Mareš podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

Vladimír Brož bude nadále oblékat dres Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký obránce Vladimír Brož podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

Ondřej Bláha pokračuje ve Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký útočník Ondřej Bláha podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv