Ú s t í n/L. - Severočeši podlehli v posledním zápase Jihlavě 3:9. Ve středu 11. prosince přivítají na ledě Zlatopramen Areny tým z Benátek. Ústečtí Lvi ztrácejí na Středočechy čtyři body. Ve vzájemných duelech se vždy lépe dařilo šelmám. Ty porazily hráče Benátek 5:2 a poté 2:1 po nájezdech. Podaří se žlutomodrým zabodovat a přiblížit se v tabulce hokejistům od Jizery? Zápas začíná od 18:00 hodin.

• Benátky - Litoměřice 4:3sn

Svěřenci trenéra Pešána jsou po třiceti kolech na devátém místě se sedmatřiceti body. Ústečtí Lvi tak na ně ztrácí pouhé čtyři body. Hráči od Jizery střídavě vyhrávají a prohrávají. Nejvyšší výhru zaznamenali proti Medvědům z Berouna, které porazili vysoko 5:0. Nejvyšší prohru utrpěli modrobílí proti Šumperku, kterému podlehli 3:9. Celkově mají na svém kontě devět výher v základní hrací době, jedenkrát vyhráli v prodloužení a dvakrát zaznamenali úspěch v samostatných nájezdech. Čtrnáctkrát odešli Benátečtí z ledu poraženi. Dvě prohry utrpěli v prodloužení a dvakrát podlehli soupeři po samostaných nájezdech.

• Asistenti: Vladimír Čermák, Antonín Nečas

Nejproduktivnějším hráčem Benátek je útočník Josef Skořepa (7+11), jenž má svém kontě osmnáct kanadských bodů. Druhé místo patří Janu Plodkovi (10+5) a Michalu Bártovi (7+8), kteří získali patnáct bodů. Třetím nejlepším hráčem je Vít Novák (7+6), který nasbíral třináct bodů.

V produktivitě mezi obránci se nejvíce daří Jánu Nikovi (0+10), který si připsal do statistik deset bodů za deset asistencí. Pět bodů má na svém kontě trojice hráčů Marek Pabiška (4+1), Ondřej Vitásek (1+4) a Jiří Říha (0+5). Pomyslné třetí místo náleží Adamu Jánošíkovi (1+2) a Filipu Pyrochtovi (0+3), kteří získali tři body.

Na brankářském postu má trenér Pešán k dispozici šestici gólmanů. Nejvytíženějšími z nich jsou Adam Trenčan a Jan Lukáš, kteří odchytali osm duelů. Sedmkrát hájil svatyni Benátek Jiří Stejskal. Pětkrát se v bráně představil Jakub Jelínek. Ve čtyřech utkáních dostal příležitost Marcel Melicherčík a třikrát Marek Schwarz.

Nejlepší statistiky vykazuje Jan Lukáš, který obddrží 1,51 gólů za zápas a jeho úspěšnost je 95,75%. Na druhém místě je Marcel Melicherčík, jehož úspěšnost se pohybuje na hranici 92,37% a průměrně inkasuje 2,16 gólů. Marek Schwarz má úspěšnost 92% a brankový průměr 3,23. Úspěšnost Adama Trenčana se pohybuje na hranici 89,57% a průměrně obdrží 2,13 gólů za zápas. Jiří Stejskal vykazuje úspěšnost 87,05% a inkasuje 3,61 gólů. Statistiky Jakuba Jelínka vykazují úspěšnost 86,96% a brankový průměr 3,67.

Vzájemné střetnutí Benátek a Slovanu v aktuální sezóně

Severočeši se s Benátkami utkali zatím dvakrát. První vzájemný duel se odehrál na ledě Zlatopramen Areny. Úvodní branku zápasu vstřelil benátecký Zacha, ale modrožlutí ve druhé třetině zabrali a nasázeli hostům čtyři góly. Postupně se prosadili Baránek, Budínský, Tůma a Přeučil. V závěrečné části oba celky přidaly po jedné brance a utkání tak skončilo vítězstvím Slovanu 5:2. Druhé klání se odehrálo na ledě zimního stadionu v Benátkách nad Jizerou. V tomto souboji poslal ve 14. minutě Meidl do vedení Slovan. Bílomodří ve 46. minutě Klimtem vyrovnali a utkání dospělo do prodloužení. V něm branka nepadla a o vítězi rozhodovaly samostatné nájezdy. Ty vyšly lépe Krušnohorcům, kteří vyhráli 2:1.

30. kolo z pohledu obou celků

• HC Dukla Jihlava - HC Slovan Ústečtí Lvi 9:3 (1:0, 6:2, 2:1)
    Branky a nahrávky: 2. Vysloužil (Velecký), 24. Důras (Haluza, Hubáček), 31. Čachotský (Malec), 34. Malec (Čachotský, Krupka), 35. Hubáček (Důras, Haluza), 35. Prokš (Mikeš, Čáp), 38. Prokš, 46. Čachotský (Malec, Krupka), 53. Prokš (Štebih, Čáp) – 34. Boháč (Černý, Hanzl), 35. Vávra, 42. Baránek (Boháč, Hanzl).
    Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Petrásek (35. Dlouhý) – Sklenička, Pavlík, Brož, Holomek, Černý, Smetana, Vobořil – Kloz, Roubík, Tůma – Vávra, Loskot, Rod – Baránek, Hanzl, Boháč – Dostálek, Přeučil, Pořický.
  • HC Benátky nad Jizerou – HC Most 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)
    Branky a nahrávky: 4. Klimt (Vařecha, Skořepa), 23. Pabiška (Maďar, Skořepa), 33. Kica, 37. Bárta (Niko).
    Sestava HC Benátky nad Jizerou: Lukáš (Trenčan) – Ulrych, Říha, Šimek, Pyrochta, Pabiška, Niko – Bárta, Plodek, Jonák – Krejčík, Skořepa, Klimt – Kica, Skalický, Špaček – Maďar, Vařecha, Bittner – Jech.

Autor fotografie v topu: Miroslav Rosendorf