Chance Liga: HC Benátky nad Jizerou - HC Slovan Ústí nad Labem 30. 9. 2020 od 17:30 hod.
Pokoří Lvi poprvé v sezóně Sarezu?
06.12.2005 | Karel Greiner

Pokoří Lvi poprvé v sezóně Sarezu?

Ú s t í n/L. - Jediný tým, který v této sezóně Ústečtí Lvi dosud neporazili, je ostravská Sareza. A právě loňský nováček bude dalším soupeřem, který se pokusí Lvům přetrhnout vítěznou nit. Sareza v posledních utkáních vstřelila pouhou jednu branku, naopak Slovan je ve skvělé kondici. Vítězná šňůra se již natáhla na pět utkání, přičemž v posledních dvou udržel gólman Sáblík dokonce čisté konto. Utkání lídra tabulky se sedmou Sarezou se hraje ve středu 7.prosince od 18:00 hod. ve Lví aréně.

Porovnání týmů

19-1-3-1-4 celková bilance 12-3-3-0-10
7-1-1-1-4 zápasy venku 2-2-3-0-8
12-0-2-0-0 zápasy doma 10-1-0-0-2
1. postavení v tabulce 7.
63 získané body 45
91:45 skóre 64:65
1 utkání bez vstřelené branky 2
4 utkání se shut-outem 5
5:0 (J. Hradec) nejvyšší výhra 4:1 (Hradec Kr., Třebíč)
0:3 (J. Hradec) nejvyšší prohra 0:4 (Olomouc)
D. Pazourek; 28b (11+17) nejproduktivnější hráč M. Baranyk; 23b (12+11)
D. Pazourek; 11 nejlepší střelec M. Baranyk; 12
D. Pazourek; 17 nejvíce asistencí M. Baranyk; 11
D. Mazanec; 57 nejtrestanější hráč M. Holuša; 37
L. Sáblík - 92,53% úspěšnost brankáře J. Čech - 93,06%
L. Sáblík - 1,67 průměr inkas. branek J. Čech - 2,48
28 góly v přesilovkách 17
20,59% využití přesilovek 14,91%
4 góly v oslabení 2
8,98% střelecká úspěšnost 8,11%

Dosavadní průběh sezony

Loňský nováček a zároveň čtvrtfinalista play-off první ligy si vede velice slušně i v této sezóně. Prozatím okupuje sedmou příčku, nejvýše byl zatím po 10. kole, kdy byl k nalezení na bronzové figuře. Nyní má na dostřel pěti bodů druhou příčku, obsazenou Havířovem, ale musí si krýt i záda, protože zespodu se začíná dotahovat devátý Hradec Králové, který těžce prováhal začátek sezóny, a nyní na Sarezu ztrácí též pouze pět bodů. Každý ligový zápas tak začíná mít příchuť boje o bytí či nebytí, jež v tomto případě znamená účast nebo absence ve vyřazovacích bojích.
Svojí dosavadní pozici si Sareza vybojovala především v domácím prostředí porubského stadionu. Ze třinácti duelů zde vyhrála jedenáct včetně jednoho vítězství v prodloužení a podlehla pouze dvakrát. Jedinými úspěšnými dobyvateli byli hokejisté Jihlavy (2:5) a Mladé Boleslavi (4:5). Venku to je již o něco horší, přesto je i tato bilance Ostravských slušná. Z patnácti soubojů padli pouze v osmi.
Sareza Ostrava se může jako jediný prvoligový tým pochlubit úspěšnou statistikou ze soubojů s ústeckým Slovanem. V prvním měření sil dokázala odvézt cenný bod ze Lví arény (2:2) a v domácím prostředí byla úspěšnější, když vyhrála 4:3, přestože po úvodní dvacetiminutovce vedl lví ansámbl již 0:2. Lvi tak mají nebezpečným Ostravákům co oplácet.
V posledních kolech trápí hráče Sarezy slabá střelecká potence. V duelech v Jihlavě, Chomutově ani doma s Olomoucí nedali v základní hrací době branku. Alespoň v prodloužení se jim to podařilo v posledním utkání s Olomoucí, kdy v nastavení rozhodl o dvou bodech Janeček.

Pohyby v kádru

Ještě v čerstvé paměti je obchodování s Chomutovem, odkud na měsíční hostování přišli útočníci Koláček s Chybou. Opačným směrem putoval zadák Chatrnúch. To však je již minulostí a všichni zmiňovaní hráči jsou již zpět ve svých klubech.
Novinkou je odchod Filipa Mleka, který provedl blíže nespecifikovaný prohřešek v kabině Ostravských. Náhradou by mohl být syn zlínského trenéra Bokroše Lukáš Bokroš, který se neprosadil ve slovenském extraligovém Martině.
V Ostravě nepokračuje ani cestovatel Jaroslav Polák, jenž v posledních dvou letech putoval po ose Hradec Králové-Kadaň-Písek-Sareza a nyní bude hledat štěstí u našich východních sousedů v Liptovském Mikuláši.
Duo borců, jmenovitě bek Brincko a útočník Polášek, sem tam pomáhá Vsetínským vykřesat jiskřičku extraligového plamínku. Z Lapače na sever naopak poslední dobou míří talentovaný Lukáš Květoň
Nejnovější změnou je příchod útočníka Marka Ivana, který začal sezónu v Trenčíně, pokračoval do Vsetína a nakonec zakotví na hostování do konce sezóny v Sareze.

Opory týmu

Skvělé ofenzivní rošády pořádá Milan Baranyk (12+11), před sezónou přibyvší z brněnské Komety. I on však zůstává v poslední době bez bodů. Jeho poslední střelecký počin se datuje k 23. kolu, kdy rozesmutnil třebíčského gólmana Šindeláře. Kapitán Pavel Šebesta (5+7) měl výborný vstup do soutěže, nyní i on bodově strádá. Příznivá zpráva je pro Ostravské uzdravení Dalibora Sochorka. Ten si ve třinácti utkáních připsal jedenáct bodů (3+8) a patří k tahounům slezského týmu.
Mezi beky je nejlepší Roman Chatrnúch (2+7; +5 kladných bodů), loňských ofenzích rejdů nyní již ústeckého Jakuba Grofa (11+15) však zdaleka nedosahuje.
Z dvojice juniorských gólmanů si pozici jedničky svými výkony vybojoval dvacetiletý Jakub Čech, který dokonce v pěti zápasech nenašel přemožitele. Šestkrát se na ledě objevil i jeho záskok, devatenáctiletý Jakub Štěpánek, který pomáhá též v ostravské juniorce.

Vzájemné zápasy

2005-2006
Ústí - Sareza 2:2 report, preview, ohlasy
Sareza - Ústí 4:3 report, preview

Předpokládané sestavy

Ústí n./L.: Sáblík - Pavlas, Mazanec, Kudrna Jan, Klobouček, Drábek, Grof, Zápotočný, Vála - Eiselt, Slížek, Kudrna Jiří - Fink, Pazourek, Antoš - Jankových, Sýkora, Klimt - Kloz, Kuchler, Jech.

Sareza Ostrava: Čech - Pazdera, Chatrnúch, Holík, Brincko, Ovšák, Vnenk, Tesařík, Kramný - Šebesta, Květoň, Janeček - Baranyk, Boháč, Polášek - Holuša, Badžo, Heřman - Bokroš, Valčák, Valušiak, Ivan.

Ostatní zápasy 29. kola

Chomutov – Jindřichův Hradec
Olomouc - Jihlava
Beroun – Mladá Boleslav
Havířov - Třebíč
Hradec Králové - Prostějov
Kometa Brno – Kadaň.

Vzájemné zápasy

2005-2006
Ústí – Třebíč 3:1 report,
Třebíč - Ústí 1:4 report,
Ústí - Třebíč 3:0 report, preview

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Do Slovanu jsem se hrozně rád vrátil, říká po své obnovené premiéře Daniel Vrdlovec

Ú s t í n/L. - V utkání s Prostějovem vyjel na led hráč s číslem sedmadevadesát na zádech, bez... Celý článek

Slovan pojede na led Benátek nad Jizerou

Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté se po úspěšném domácím zápase ve kterém porazili Prostějov 4:1... Celý článek

Ve sváteční den jsme přehráli Jestřáby z Prostějova

Ú s t í n/L. - V rámci 6. kola Chance Ligy jsme na domácím ledě přivítali soupeře z Prostějova.... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv