Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC ZUBR Přerov 27. 2. 2021 od 16:00 hod. | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek zde
Pojkar těžil z dokonalé souhry
21.01.2010 | Martin Pešout

Pojkar těžil z dokonalé souhry

Ú s t í n/L. - Z Davida Pojkara se po vzoru parťáka z obrany Jana Kloboučka stává univerzál. Přestože v obranné dvojici nastupuje s Romanem Němečkem, jeho útočné výlety nekončí bez odezvy. Nedávno to odnesl Chomutov, tentokrát jeho útočné sklony poznala Kadaň.

Nakonec se výsledek jeví celkem jasně, ale s Kadaní to nebyla jednoduchá záležitost…

Kadaň se zvedla. Do jejího kádru přišlo několik posil z Chomutova. To se odrazilo na jejích výsledcích. Bodovali v posledních sedmi zápasech. Předvedli u nás poměrně dobrý výkon. Měli jsme štěstí, že v první třetině nevyužili některou ze šancí v přesilovkách. Pak se to obrátilo. Vstřelili jsme nějaké góly a utkání jsme v klidu dotáhli do vítězného konce.

Vaše chvíle přišla v polovině zápasu, předtím jste si připsal asistenci. Jak ke gólovým situacím došlo?

Při první brance Pazourek tečoval mou střelu. Při druhé akci jsme si role vyměnili. Naopak střílel Pazi a já puk dorazil do branky.

V poslední době se často objevujete v útočném pásmu. Jsou to pokyny od trenérů?

Ne. Na levé straně mám Davida Pazourka, takže si můžu dovolit vyjet dopředu. Asi mám střeleckou formu. Snad vydrží.

Vítr z plachet týmu ani vám nevzal nejlepší prvoligový brankář Jarina. Především ve druhé třetině svůj tým ale mnohokrát podržel…

Je kvalitním gólmanem. To jsme poznali při jeho působení v Chomutově nebo Litvínově. Bylo těžké ho překonat.

Kdy se zápas zlomil?

Naší gólovou odpovědí na druhou kadaňskou branku. Soupeř se dostal na dostřel. Navíc se už blížil konec. Naštěstí nás to nevykolejilo a naopak jsme se ještě prosadili.

Ani Kadaň nezvládla v Ústí třetí třetinu…

Možná soupeřům pokaždé dojde dech. Hrajeme ale pořád stejně. První, druhou třetinu. Ty nám tedy moc nevycházejí. Ale je možné, že soupeř nevydrží nastavené tempo. Máme pořádně natrénováno, to je také možný faktor.

Po ztrátě Chomutova v Berouně vás už na prvním místě po základní části nikdo nedostihne. O svém triumfu jste tedy rozhodli celkem v předstihu…

Soutěž je ovšem těžká. Není to žádná sranda. Soupeři se proti nám chtějí ukázat, předvedou maximální výkon. Řada týmů s námi sehrála vyrovnaná střetnutí. Chomutov nás také potrápil. Ale rozhodne se až v play-off. Po něm se bude hodnotit, jestli sezóna byla úspěšná nebo ne.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

PREVIEW: Slovan přivítá na domácím ledě HC ZUBR Přerov

Ú s t í n/L. - Ústecký tým neprohrál v základní hrací době na domácím ledě už 11 utkání! Naposledy... Celý článek

Druhé utkání s Kladnem nevyšlo, obdrželi jsme devět branek

K l a d n o - Slovan v utkání s Kladnem opět potvrdil své výsledky z venkovních zápasů. Ač byl úvod... Celý článek

Jiří Severa podepsal se Slovanem

Ú s t í n/L. - Ústecký útočník Jiří Severa podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv