OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek zde
Pohled: Slovan trpí v oslabení, branky nedává ve svých přesilovkách
24.11.2007 | Karel Filas

Pohled: Slovan trpí v oslabení, branky nedává ve svých přesilovkách

Ú s t í n/L. - Zdvižená pravice rozhodčího při utkání Ústí. Jeden z jeho hráčů putuje na trestnou lavici a pro žlutomodré nastávají infarktové vteřiny. Přímo tragickou bilanci totiž mají ústečtí hokejisté v posledních zápasech při vlastních oslabeních. I ta byla příčinou poslední porážky ve Zlíně a domácí bodové ztráty s Třincem. Oba moravští sokové totiž získaly dvoubrankové vedení právě v přesilovkách. Debakl z Karlových Varů má stejný podpis. Neúspěšnou hru v oslabení. Celkem Lvi inkasovali v početní nevýhodě z posledních pěti zápasů neuvěřitelných 16 branek!

Jen na Spartě povolili soupeři jedinou branku, v ostatních duelech díky brankám z přesilovek se soupeři dostali aspoň do dvoubrankového trháku. Špatná startovní pozice pro zisk extraligových bodů.

Sami Ústečtí pak dokázali ze zmíněných zápasů přetavit pouhopouhou jednu svoji přesilovou hru v gól. Právě na Spartě. A jedině tam dokázali vymámit tři body za výhru v normální hrací době. V kontextu toho je zisk pěti bodů z posledních pěti zápasů malým zázrakem. Jen si představme, kolik bodů by Slovan nasbírat, počítali by se jen výsledky z rovnovážného počtu mužů na ledě. Vedle Sparty by urval všechny body s Třincem, bodoval by ve Zlíně i Znojmě a krutá porážka z Karlových Varů by jistě byla přijatelnější. Vždyť Západočeši potrestali sedm z devíti ústeckých prohřešků!

Kde jsou úspěšně sehrané kombinace Lvů z úvodu sezony? Tehdy, po sedmi kolech se Ústečtí tetelili třetí nejlepší bilancí využití přesilových her! Nyní mají třetí nejhorší. Hůře je na tom vedle Kladna ještě Znojmo. Jenže jako na potvoru při zápase se Slovanem nasázelo všechny své branky právě v přesilovkách! „Přesilovky nám šly. Pak se to zadrhlo,“ souhlasí trenér Vladimír Evan. Zvláště první formace byla v první čtvrtině úspěšná. Po zranění kapitána Antoše její síla ještě více povadla. „Stoprocentně na tom musíme zapracovat,“ je si vědom ústecký kouč.

Procentuální úspěšnost v přesilovkách

Karlovy Vary 21,4
Slavia 21,1
České Budějovice 19,8
Třinec 18,1
Plzeň 18,8
Pardubice 17,6
Liberec 17,0
Sparta 16,7
Litvínov 15,7
Zlín 15,6
Vítkovice 15,6
Slovan 13,9
Kladno 11,5
Znojmo 10,2

Přehled branek

Góly celkem Góly v přesilovkách Góly v oslabeni
Karlovy Vary 84 33 3
Slavia 95 30 8
Plzeň 85 29 5
Liberec 74 26 3
Pardubice 68 27 5
České Budějovice 78 27 5
Třinec 68 26 2
Litvínov 70 25 3
Zlín 64 25 4
Vítkovice 69 23 6
Sparta 60 21 1
Slovan 46 19 5
Kladno 59 15 4
Znojmo 49 14 3
 
 
Aktuálně na webu

Erik Mareš přidá další sezónu ve Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký odchovanec Erik Mareš podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

Vladimír Brož bude nadále oblékat dres Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký obránce Vladimír Brož podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

Ondřej Bláha pokračuje ve Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký útočník Ondřej Bláha podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv