Chance Liga: HC ZUBR Přerov - HC Slovan Ústí nad Labem 28. 11. 2020 od 17:00 hod.
Pohled: Jak je to s brankáři, rozjede se Sáblík?
31.10.2005 | Karel Filas

Pohled: Jak je to s brankáři, rozjede se Sáblík?

Ú s t í n/L. - Čtyřikrát za sebou nastoupil brankář Ústeckých Lvů Jiří Zikmund v základní sestavě. V pátém už ne. Po prohře v Ostravě se opět usadil na hráčskou lavici a sledoval vsedě dění na ledě. Zůstane Zikmund, věčná ústecká dvojka, tak i nadále jen brankářem na záskok? Společně s Lukášem Sáblíkem tráví v Ústí již třetí sezónu. Sedí vedle sebe v kabině. Z jeho slov nejsou cítit vysoké ambice. Jak situaci na klíčovém postu vyřeší trenéři? Začne naplňovat jejich představy Sáblík?

Dosud trenéři řeší dilema. Donedávna nezpochybnitelná jednička mezi tyčemi, Lukáš Sáblík, chybuje. Třeba chomutovský Boušek v Ústí vyrovnával střelou ze středního pásma. Přestože Lvi vítězí a drží se na špici s náskokem na třetí pozici, mohli mít o nějaký bodík víc. Vždy prohráli pouze o gól, vždy soupeře přestříleli. Srovnání s loňským vstupem: Herně nad soupeři tak výrazně nevládli, ale body jim zajistil skvělými zásahy loňský král statistik, Lukáš Sáblík. Svou fazonu vyšperkoval v závěru roku skvostnou sérii bez obdržené branky.

Trenér Hynek gólmany povětšinou hájící utrousil v tisku na Sáblíkovy statistiky pár slov. Jeho čtrnáctá pozice mezi brankáři v soutěži jej netěšila. Průměr 1,79 branky na zápas sice není špatný, ale úspěšnost loňských 93,38% (a v začátku ještě vyšší) nedosahuje a to práce zase o tolik méně než loni nemá (loni 0,38 zásahů za minutu, letos 0,36). Jedenáct loňských nul též těžko dorovná.

Myslím, že trenéři chtěli nechat Sáblíka odpočinout. Nasadili Zikmunda. Ten však překvapil. Naposled v ústeckém dresu chytal tolik zápasů po sobě v předloňském play off. Tehdy dochytával vítěznou sérii s Olomoucí a začal i v semifinále proti Berounu. Letos ve třech utkáních dostal pouze po gólu a otevřel spekulace, kdo bude gólmansku jedničkou. Sám na ně však příliš nedával. „Trenér přišel před třemi týdny, abych se připravil na zápas. Mně to nějak vyšlo. Pak byl Sáblo nějaký nechcípaný, lezla na něj nějaká chřipajzna, tak kvůli tomu jsem dostal ještě šanci. Už se z toho dostal, bude odpočatý, tak si myslím, že už naskočí,“ tvrdil po zápase s Mladou Boleslaví. Že by se nějak cpal do branky, to ne. „Jednou je tu jednička a já musím čekat na šanci. Není mi to jedno. Beru to, jak to je, co mám dělat,“ ptal se.

Trenér Hynek byl s jeho výkony spokojen. „Nasadili jsme Zikiho a ten to čapnul za pačesy,“ říkal po stejném zápase a doplnil, že to nyní nedělí na brankářskou jedničku a dvojku. „Máme brankářskou dvojici a chytá ten, kdo má lepší formu,“ dodal. Ovšem vypadá to, že trenéři jen ctili nepsaná pravidla:
1. Vítězná sestava se nemění
2. V týmu musí být jasně určena jednička.
Jen po výborných výkonech Zikmunda jej nechtěli srážet. Myslím, že to by bylo správné a že je třeba mít připraveny dva kvalitní gólmany, zároveň však určit prvního a dát mu dostatek důvěry. Po prohře v Ostravě tak záminka padla a do hry se opět dostal Sáblík.

Ani loni jeho forma nezůstala bez poskvrny. Vzpomínáte na začátek roku? Třeba na domácí porážku. S Chomutovem 1:6. Sáblíkovo jméno bylo opět skloňováno v méně lichotivých pádech. I tehdy trenéři párkrát nasadili Zikmunda. Sáblík se pak vyznamenal v závěru sezóny, kdy byl nejlepším Ústečanem v play off, v kterém odchytal každou minutu. „Doufám, že jsem si to vybral již teď na začátku a závěr sezóny již bude bezchybný,“ věří teď. Podrží trenéři Sáblíka nyní? Stejně jako v případě Šafferova bububu po nemastném rozjezdu týmu by mu čtyřzápasová porce strávená na lavičce mohla pomoci se nastartovat. Více ukáže třeba již dnešní souboj. Znovu s Chomutovem.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Znovu venku, Slovan nastoupí v Přerově

Druhým zápasem pro oba týmy pokračuje po restartu Chance Ligy. Ústečtí hokejisté míří k zápu na led... Celý článek

Z Krkonoš odjíždíme bez vstřelené branky a bez bodů

V r c h l a b í - V rámci dvanáctého kola Chance ligy zavítal Slovan na led Vrchlabí. Utkání bylo... Celý článek

Děkujeme partnerům a sponzorům za podporu

Ú s t í n/L. - Jednatelé klubu HC Slovan Ústí nad Labem Jan Čaloun a Jaromír Holík by rádi touto... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv